Märgipidu

13 november toimus Tallinna Reaalkooli esimene põhikooli märgiaktus. Ka meie klassist said kõik märgi rinda. Kõigepealt käisime 138. lennu, klassijuhatajatega, õppealajuhatajaga ja direktoriga Reaali poisi juures. Kooli aulas toimus märgiaktus, kus igale õpilasele anti märk isiklikult direktori poolt kätte. Peale märgiaktust kuulasime c-klassi õpilaste muusikapalasid ning sõime torti. Õhtu lõpetuseks mängisime Piret Otsaga tantsulisi mänge. Märgiaktus oli väga tore ja meeldejääv üritus.

Autor: Anette

Lisas: opilane138b 16.11.2019 14:27

Stiilinädal

11-15 november toimus stiilinädal. Esmaspäeva stiiliks oli meemipäev, teisipäeval filmitegelased, kolmapäeval metsik lääs, neljapäeval kleidipäev ja reedel 90ndad. Meie klassist võtsid paljud sellest nädalast osa.

Teksti autor: Helis Lisette

Piltide autorid: õpetaja Helli Juurma, Jens, Anette

Lisas: opilane138b 15.11.2019 17:29

Muraste looduskool

15. oktoobril sõitsime me klassiga Muraste looduskooli matkale. Me läbisime tahvliprogrammi, mis tähendab, et terve matka vältel vastasime me kĂĽsimustele tahvelarvutis. Tee algas mööda rannajoont, sealne loodus oli väga ilus. Siis pidasime me piknikku. Seejärel kõndisime me metsas, kus oli palju kauneid värvilisi lehti. Lõpus kontrollisime me vastused ĂĽle, kõigil oli ĂĽpriski hästi läinud. Viimaks sõitsime me kõik koos tagasi kooli juurde. Meil oli ilmaga vedanud – kuigi oli ĂĽpriski jahe, oli ilm päikseline ja kuiv.

Teksti ja piltide autor: Helis Lisette

Lisas: opilane138b 16.10.2019 18:01

Kooli sünnipäev

30. septembril tähistasime me kooli sünnipäeva. 5. tunni ajal tegime me aulas järgi kõige esimese koolipäeva pildi ja kohal olid ka osad vilistlased, kes meile 8 aastat tagasi käekõrval koolimaja tutvustasid. Seejärel rääkisid need samad vilistlased, mida nad peale kooli lõpetamist teinud on ja mõningaid toredaid lugusid kooliajast. 6. tunni ajal kogunesime me õue staadionile, kus alguses pidas direktor kõne ja lõpetuseks sõime me pitsat.

Autor: Helis Lisette

Lisas: opilane138b 07.10.2019 14:39

Ajarännak

Neljapäeval, 5. mail toimus ajarännak, kus rändasime tagasi esimese laulupeo aega. Terve klass kandis ka ajastukohaseid riideid. Sellel päeval polnud mitte tavalised koolitunnid, vaid tunde tehti nii, nagu tehti neid 1869ndal aastal. Peale koolitundi liikusime rongkäiguga kalevi spordihalli, kus esitati meile lühem versioon laulupeost. Eriti lahe oli see, et erinevad õpetajad mängisid erinevaid ajaloolisi tegelasi. Kokkuvõttes oli päev väga huvitav

Autor:Mart

Lisas: katiliina 02.05.2019 15:01

Kumu kunstimuuseum

Käisime kunstitunni raames kumus, kus meile räägiti, kuidas kunsti analüüsida. Kõigile anti kunstiteos, mille pidime kumust üles otsima ja seda analüüsima. Arvan, et see oli väga põnev ja hariv tegevus.

Autor:Katriin

Lisas: katiliina 09.02.2019 17:04

Teejoomine vene muuseumis

Käisime vene muuseumis, kus meile räägiti vene teejoomise traditsioonidest. Sealhulgas, kuidas teed valmistatakse, millal ja miks seda juuakse. Üks ülesanne, mis meile anti ant teelehtede järgi tee ära tundmine, mis oli väga lõbus väljakutse. Saime ka proovida tee joomist Vene moodi. Tee kõrvale pakuti präänikuid ja piparkooke.

Autor:Ronja

Lisas: katiliina 09.02.2019 16:59

Loomade varjupaigas

8.B tähistas koolivaheaeja algust loomade varjupaiga külaskäiguga. Varjupaigas veetsime enamasti aega kassitoas kasse paitades, kuid koertetuppa nii palju külastajaid korraga ei lubatud. Annetasime varjupaigale kassikrõbinaid ja koertemaiuseid.
Järgmine aasta jälle!

Autor:Grete

Lisas: katiliina 12.01.2019 14:56

Klassiöö

Korraldasime koolis klassiöö, mille käigus vaatasime filme, mängisime lauamänge ja lõbutsesime niisama.
Öörahu algas seekord kell 1, kuid peale öörahu võis siiski vaikselt üleval olla.

Terve klass jäi klassiööga väga rahule

Autor:Melani

Lisas: katiliina 05.12.2018 19:21

Kooli sünnipäev

2. oktoobril tähistasime kooli kooli sünnipäeva.

Nagu ikka, tuli enda koolipõlvest rääkima ka vilistlane ja staadionile kateti pidulaud.

Kooki seekord meil polnud, kuid selle asemel tähistasime kooli sünnipäeva pitsaga.

Palju õnne sünnipäevaks Tallinna Reaalkool!

Lisas: katiliina 04.10.2018 13:41