10. klassi lÔpuaktus

Möödunud on meie esimene gümnaasiumiaasta. Toimus ühine lõpuaktus 1.-8. ja 10.-11. klasside koosseisus.  Aktus toimus õues ning ilm oli erakordselt sulnis. Kõik õpilased nägid välja imposantselt akadeemilised ning nautisid direktori kõne. Tunnustati eeskujulikke õpitulemustega õpilasi ning jagati autasusid silmapaistvatele võistlustel ja olümpiaadidel osalejatele. Aktus oli ilus lōpp-punkt meie teistmoodi koosveedetud aastale. Peatse jällekohtumiseni!

Lisas: opilane138b 29.07.2021 12:32

Loomaaias

PÀev enne viimast koolipÀeva viis Ôp Veskimets kogu meie lennu loomaaeda. Koha peal jagati tÀitmiseks töölehed, mis juhatasid meid jÀÀkarudest partideni ja elevantidest ahvideni. KÔige selle vahepeal suutsime Àra eksida ja lÀbi metsa sumbates jÀlle Ôigele teele jÔuda.

Kuigi temperatuurid olid loomaaias jalutamiseks juba pisut ekstreemsed ja paljud loomad peidus vÔi nende eluase remondis, oli meil sellegipoolest vÀga vahva ja menukas pÀrastlÔuna.

 

Lisas: opilane138b 29.07.2021 12:28

Kodused klassijuhatajatunnid

DistantsÔppe perioodi pikki distantsÔppe pÀevi lÔbusamaks muutes viisid kallid klassikaaslased lÀbi kolm klassijuhatajatundi.

Klassijuhatajatundidele andis stardi tĂŒtarlaste rĂŒhm, viies tunnis lĂ€bi muheda testi “Milline linnaosa Sa oleksid?” Üldteada stereotĂŒĂŒpide kohaselt said kĂ”ik Ă”pilased teada, kas nad oleksid LasnamĂ€e, KakumĂ€e, Kesklinn vĂ”i hoopiski NĂ”mme.

JÀrgneva klassijuhatajatunni viis lÀbi poiste grupp. Poistel oli koostatud Kahoot erinevatel klassi ja kooliga seonduvatel teemadel, mis lÔbustasid kÔiki, tuletas meelde erinevaid seiku. Kahoot oli meeleoukas ning humoorikas, pannes ka kÔige tÔsisema hingelise muigama.

Meie klassijuhatajatundide seeria lĂ”petuseks kutsuti kĂŒlaline kahe armsa klassiĂ”e poolt. KĂŒlaline Alan Adojaan, robotbaari Yanu eestvedaja, ta esitles meile oma toodet ja tutvustas ka majanduslikku poolt ning selgitas, kuidas hulljulgest ideest sai reaalsus. Vahelduseks sai klass mĂ”ttetasandil laskuda köitvasse “tĂ€napĂ€eva robotmaailma”.

Usun, et kogu klass nautis meie ĂŒhiseid, meelihaaravaid tunnikesi kauakestnud distantsĂ”ppel.

TÀnusÔnad kÔigile korraldajatele ja osavÔtjatele.

Lisas: opilane138b 05.06.2021 18:01

Taani pÀev 2021

30.mÀrtsil toimus hoolimata distantsÔppest kuues Taani pÀev. Sel aastal koosnes korraldus- meeskond 138. lennu Ôpilastest ja nende seas leidus ka meie klassi Ôpilasi. Toimusid mitmed vÔistlused ning vÔidu tÔid koju Joosep ja Albert oma suurepÀraste kuuldemÀngudega. Suur osa meie klassist panustas ka algklassidele Taani teemaliste videotundide lÀbiviimisel, mis olid ilmselt kÔigile osalejatele tore vaheldus. PÀeva lÔpus oli huvilistel vÔimalik kuulata suursaadik Kristina Miskowiak Beckvardi, Taani kaitsevÀe esindajat Rasmus Andersseni ning saatkonna praktikante Juliani ja Neeli. Oli tegus ja vahva pÀev!

Alberti kuuldemĂ€ng “Vankumatu tinasĂ”dur”

Joosepi kuuldemĂ€ng “Keisri uued rĂ”ivad”

Alglasside teematunnid

Lisas: opilane138b 06.04.2021 10:45

SuusapÀev

3. veebruaril, kui nii mĂ”nigi meie hulgast hilines, sest Pirita teel oli enneolematult suured ummikud, toimus meie esimene suusapĂ€eva.  Ilmataat oli meid Ă”nnistanud ideaalse suusailmaga ja KĂ”rvemaa loodus loomulikult imeline. TeatevĂ”istlusel sĂ€rasime piisavalt, kuid mitte liiga palju ja saavutasime tubli teise koha. Siiski oleme kindlal arvamusel, et meie suusatajad on need kĂ”ige paremad. Peale suusatamise saime veel tuubitada, mis oli vaieldamatult pĂ€eva meeldejÀÀvaim osa, ja tegemata ei jÀÀnud ka lumeinglid. PĂ€eva lĂ”petasime maailma kĂ”ige maitsvama frikadellisupi ja vaarika-piparmĂŒnditeega.

      

Vorm on kÔikuv, a klass on igavene!

Lisas: opilane138b 05.02.2021 15:04

JÔuluhommik

22.detsembril, viimasel pĂ€eval enne jĂ”uluvaheaega, toimus meie klassil Meeti vahendusel jĂ”uluhommik. Selleks puhuks oli igaĂŒks midagi toredat vĂ€lja mĂ”elnud, millega klassikaaslasi ja klassijuhatajat rÔÔmustada. Sai nautida nii rahvatantsu, lĂŒhifilmi, laulu, luuletusi kui ka lihtsalt ilusaid soove. Oli vĂ€ga hubane ja tore tund!

Lisas: opilane138b 22.12.2020 13:07

VĂ€ljaheitmine ehk Ühe Ă”una kroonika

TeisipĂ€eva, 27. oktoobri Ă”htul kĂ€isime klassiga Draamateatris vaatamas Leedu autori Marius IvaĆĄkevičiuse nĂ€idendit “VĂ€ljaheitmine ehk Ühe Ă”una kroonika”. See on tĂ”estisĂŒndinud lugude pĂ”hjal valminud teos noorest mehest Benist, kes rĂ€ndas koos saatusekaaslastega 1990. aastatel Londonisse paremat elu otsima, jÀÀdes seal aga dokumentide, raha ja peavarjuta. Kuigi pealtnĂ€ha oli lugu 90.ndatest, siis on immigratsioon, identiteediotsingud ja ĂŒksindus siiani aktuaalseteks teemadeks ja seetĂ”ttu oli nĂ€idend ĂŒsnagi mĂ”tlemapanev. MeeldejÀÀvaks tegid nĂ€idendi aga metafoorina kasutatud Freddie Mercury, kaasahaaravad Queeni lood ja ka see, et muusika tuli otse laval mĂ€ngivalt bĂ€ndilt. Etenduse lavastas Hendrik Toompere jr ning peaosas oli Kristo Viiding.

Oli ĂŒks vĂ€ga kultuurselt veedetud Ă”htu!

Lisas: opilane138b 15.11.2020 17:32

KlassiÔhtu

16.oktoobril toimus meil klassiĂ”htu. MĂ€ngisime kahooti, et ĂŒksteist paremini tundma Ă”ppida ning teisi mĂ€nge, mis samuti Ă”petasid meile ĂŒht-teist teineteise kohta.  Õhtu oli meeleolukas ja meeldis kĂ”igile ning klass sai tĂ€nu sellele palju ĂŒhtsemaks.

Lisas: opilane138b 27.10.2020 17:20

Klassireis PĂ€rnusse

Juba septembri alguses võtsime plaani teha sügisel väike väljasõit. Kuna praeguses olukorras on siiski piirangud peal, pidime minema avastama Eestit. Niisiis toimus meie klassi esimene väljasõit 9. oktoobril Pärnusse. Väljusime kooli juurest kell 9 ja ausaltöeldes ei jõudnud tähelegi panna kui juba kohal olime. Meie esimene peatus oli Koidula muuseum. Muuseumist, Jannsenite pereelust ja Lydia Koidula loomingust rääkis meile muuseumijuhataja, kes meenutas väga papa Jannsenit. Pärast saime aias süüa õuna ja sügist nautida.

Muuseumist suundusime matkarajale, mis asus kohe rannas ja oli lühike tee, mis viis vaateplatvormini. Platvormilt avanes suurepärane vaade Pärnu rannaniidule. Kuigi ilm oli tuuline ja külm ei kadunud meie rõõmus tuju kuhugi. Ja tuju läks veel paremaks, sest sealt läksime me kohe sööma.

Pärast söömist viidi meid Pärnu vanglasse. Vastuvõtt ei olnud just eriti soe, kohe pandi meid seisma näoga vastu aeda ja pidime kuuletuma vangivalvurile. Meid viidi neljas grupis eraldi kongidesse ja pandi luku taha. Meie grupil esialgu kongist põgenemine eriti ei õnnestunud, aga meid viidi üle teise kongi ja toodi inimesi juurde, nii oli mõistatuste lahendamine juba kergem. Loomulikult leidis vangivalvur midagi, mille üle ta õnnelik polnud ja nii saime ka meie kartsas oma tegude üle järele mõelda. Lõpuks aga võtsime kõik ennast kokku ja pääsesime kogu klassiga põgenema. Pärast vabadusse pääsemist läksime linna peale vabadust nautima ja kõhte täitma. Sõit koju läks veel kiiremini kui sõit Pärnusse ja juba oligi see päev Ă”htusse veerenud

Lisas: opilane138b 22.10.2020 14:48

Kooli sĂŒnnipĂ€ev

29. septembril toimus meie kooli 139. sĂŒnnipĂ€ev. Peale esimesi tunde asusime gruppideks jagatuna vanalinnas orienteeruma – trajektooriks R-tĂ€ht. Meie klassi kĂŒlastas Reaali vilistlane 126. lennust Agnes JĂ€rvelaid, kes rÀÀkis meile, kuidas elus suurelt unistada ning kindlaid sihte ja eesmĂ€rke endale seada. SĂŒnnipĂ€eva tĂ€histasime ĂŒhise tordisöömisega staadionil ning silmapaistvamate realistide tunnustamisega. PĂ€ev möödus rÔÔmsas meeleolus. Meie klassi tordi eest hoolitsesid Anett ja Anette – AitĂ€h!

Lisas: opilane138b 22.10.2020 14:43