KEAT võistlus

Teisipäeval, 30. mail käisid meie klassist Helis, Katriin, Kusti ja Eke KEAT (kaitse end ja aita teist) võistlusel. Seal oli 12 erinevat punkti ohutuse teemadel, kust igast oli võimalik saada 10 punkti. Kõigelahedam oli punktis, kus auto keerles tagurpidi ja sealt pidi seejärel välja saama. Kokkuvõttes saime me 3. koha.

Helis Lisette

Lisas: opilane138b 14.06.2017 09:56

Käisime klassiga ajaloomuuseumis, kus meile räägiti vanaaegsest Tallinnast ja Suurgildi hoonest. Tegime seal ka mõned rĂĽhma-ja paarisĂĽlesaded. Peale seda läksime Kolme Draakonisse sööma, kus me sõime suppi ja õunapirukat. Seejärel läksime Niguliste Muuseumi, kus nägime “Surmatantsu” ja muud põnevat.

Hilde Kreet

Lisas: opilane138b 14.06.2017 09:31

Klassiöö

3.-4. veebruar oli meie klassil klassiöö. Me jagasime klassi kaheks, ehk ööbisime kahes klassis. Olime rĂĽhmades ja igal rĂĽhmal oli kaasas toit ja jook.                            Mängisime koolimaja peal erinevaid mänge: Ukakas, lehvitamine, zombied, ja jookide miksimine. Ă•htul vaatasime filmi “The purge 2”.

Autor: Anette Roosiväli

Lisas: opilane138b 15.05.2017 13:14

Kumu

4.mail me käisime Kumus vaatamas näitust “Värvide dirigendid”. Meile tutvustati erinevaid maale. Kristjan Raua maale esitati kollasel paberil, mis oli lakiga ĂĽle tehtud ja mille tagajärjel hakkas sellele ilmuma tumedamaid kohti. Seal oli ka Konrad Mäe töid nagu “Maastik punase pilvega”. Pärast näituse vaatamist tegime klassiga loovtöö värvidega.

Autor: Grete Jauram

Pildiotsingu kumu värvide dirigendid tulemusPildiotsingu kumu värvide dirigendid tulemus

Lisas: opilane138b 15.05.2017 12:59

Tartu ekskursioon

19. jaanuaril käisime klassiga Tartus ekskursioonil. Kui me bussiga Tartusse jõudsime, läksime esimesena Escape roomi. Seal oli väga huvitav ja lahe. Peale seda käisime me söömas ĂĽhes pubis ja seejärel läksime Eesti Rahva Muuseumisse. Seal olid näitused nimega “Uurali Kaja” ja “Kohtumised”. Need olid väga huvitavad. Peale ERMi sõitsime tagasi Tallinnasse.

Autor: Melani Meribel Laikre

Lisas: opilane138b 10.02.2017 17:35

Teatrisse minek

Meie klass käis 12. jaanuaril 2017 nukuteatris vaatamas etendust “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”. Etendus oli tore ja kaasahaarav, mis rääkis ĂĽhest poisist, kellel oli käsil kaks mõistatust. Nendeks olid naabri koera surm ja tema ema “surm”. Lõpuks leidis ta enda ema Londonist, sai teada, et koera mõrvar on ta isa ja matemaatika riigieksamil sai ta viie.

Autor: Gregor Ludvig Kikas

Lisas: opilane138b 15.01.2017 19:47

Eesti Pandipakendi keskus

20161031_123612-1

31. Oktoober käisime Eesti Pandipakendis. Algul räägiti plastpudelitest, klaaspudelist ja plekkpurkidest. Siis näidati nende kohta videoid. Taaskasutades saab nendest teha riideid, autovelgi, vatiini ja palju muud. Selle teema kohta tegime ka viktoriini. Seejärel läksime me tehasesse vaatama, mis protsessidest pudelid ja purgid läbi käivad. Lõpus jagati komme ning siis sõitsime kooli tagasi. Helis

Autor: Helis Lisette Kähari

Lisas: opilane138b 23.11.2016 12:18

Korvpallishow

Reedel, 2. septembril toimus Reaalkooli ja GAGi vaheline korvpallimatš. Võisteldi vanuse- gruppide kaupa ning lisaks õpilastele sai mängimas näha ka õpetajaid ja vilistlasi. Reaalkool läks kohe alguses ette ja hiljem enam GAG järgi ei jõudnud. Lõpuks võitis Reaalkool seisuga 88:39. See aasta läks tiitel meile, aga juba viie aasta pärast on tulekul järjekordne juubeli kohtumine.

Eke

Lisas: opilane138b 17.10.2016 14:44

Õppeaasta lõpetamine Hirve pargis

Enne tunnistuste kätte saamist pidasime veel maha ühe lõbusa ja aktiivse pikniku Hirve pargis. Alguses sõime ja jõime, mängisime erinevaid mänge ja seejärel meenutasime, mida toredat me sel õppeaastal koos teinud oleme. Oli tuuline, aga igati tore päev!

Nüüd saame soovida kõikidele ilusat suvevaheaega! Kohtume jälle sügisel!

Lisas: maarjakell 20.06.2016 18:28

Kevadekskursioon

Ekskursioon algas paljutõotavalt. Sõitsime kooli juurest välja kell kaheksa, samal ajal, kui meie giid kostitas meid vaibumatu infotulvaga iga maja, tänava ja kvartali ajaloost.
Esimene peatus oli Jägala joa juures. Jõe vesi oli üllatavalt soe ja huvitaval kombel suutsime kõik enam-vähem kuivade jalgadega tagasi bussi jõuda.
Järgmisena seiskus buss Lahemaa rahvuspargis, kus vaatasime lühifilmi Lahemaa kohta. Hoolimata huvitavast ekspositsioonist mõisas, suundus terve klass pärast seda kui üks mees poodi jäätist ostma. Seejärel pidime taas edasi liikuma.

DSC_1106 DSC_1107 DSC_1110 DSC_1115
DSC_1128 DSC_1129

Aeg möödus, maastik tuhises bussiakende taga ja me tegime veel kolm lühemat peatust, enne, kui buss lõpuks Eesti Kaevandusmuuseumi juures peatus. Sisenesime muuseumi tagauksest ning meid juhatati väiksesse musta ruumi, kus meile räägiti põlevkivist ehk kukersiidist ja selle kaevandamisest. Siis panime kaevurijoped selga ja kiivrid pähe ja hakkasime mööda puittreppi maa alla laskuma. Maa alla jõudnud tegime kõigepealt lühikese sõidu maa-aluse rongiga, millega omal ajal veeti kaevureid. Maa-aluse ringkäigu jooksul tutvustati meile pisut kaevurielu, kaevandus-tööriistu ja nende arengut läbi aja. Ekskursiooni lõpetuseks sõime kaevurisuppi ja kaneelirulle.
Teel koju ronisime veel tuhamäe tippu, mis oli lõbus, kuid väsitav. Ülejäänud sõit möödus vahejuhtumiteta, jõudsime tagasi Tallinnasse kella kaheksa paiku.

Autor: Ellen

DSC_1116 DSC_1117
DSC_1127 DSC_1124

Aitäh Sirje Jürissonile, kes oskas giidina reisi väga huvitavaks teha ning õpetaja Eglele, kes meiega kaasa tuli!

Lisas: maarjakell 20.06.2016 18:16