Sõrmustepidu

Lõpuks jõudis kätte kauaoodatud aeg kui saime kätte oma reaalisõrmused. Koroonapiirangute tõttu pidime tähistama õues, kuid see ei teinud pidu kuidagi kehvemaks. Meie sõrmustepidu toimus Patarei merekindluse siseõues 16. oktoobril. Seisime terve 137. lennuga ringis, mille keskel oli laud. Viidi läbi traditsiooniline tseremoonia. Klassivanemad viisid lauale kolm mõõka. Kuigi me ei saanud kõik ühest peekrist juua, serveeriti kõigi pokaalidesse ühest peekrist võetud jooki. Seejärel said kõik ükshaaval sõna võtta. Öelda võis ükskõik mida, mõned ütlesid ühe hea soovi või tsitaadi, mõni luges luuletust, mõni rääkis lihtsalt ühe nalja. Kui toost oli öeldud ja jook joodud, anti igale klassile vanasõna, mida nad pidid kuidagimoodi näidendi kujul väljendama. Meie klassil oli teemaks “ära lükka tänast asja homse varna”.

Seejärel hakkati kätte jagama sõrmuseid. Klassijuhataja kutsus kõik õpilased ükshaaval enda juurde ning pani neile sõrmused sõrme.

Lõpetuseks lõigati lahti kook ning lasti muusikat. Siseõuele puhuva tuule tõttu oli seal veidike jahe, kuid tants küttis meid mõnusalt soojaks. Klassid olid ka rentinud korterid, kus pärast ametlikult peoplatsilt lahkumist pidutsemist jätkata.

Kommenteerimine on keelatud.