Kirev lehetoimetus hallis argipäevas

Novembri lõpul käisime meediahuviliste 132. lennu õpilastega Eesti Ekspressi toimetuses, kus meid võttis rõõmsalt vastu Hans H. Luik.

Oli hall neljapäeva pärastlõuna, ülejäänud klassikaaslased said peale väsitavat koolipäeva koju minna, kui meie, kes me huvitume meediast, pidime võtma ette retke läbi linna ja leidma üles Prokapitali majas asuva Eesti Ekspressi toimetuse. Tallinlaste jaoks oli see muidugi lihtne, kuid uute, teistest linnadest tulnud õpilaste jaoks, oli õigesse kohta jõudmine paras katsumus. Õnneks sujus kõik plaanipäraselt ja enamus meist jõudis sihtkohta.
Toimetuse uksel oli meid, külmast ja sombusest ilmast räsitud õpilasi vastu võtmas sooja naeratusega Hans H. Luik, kes on Eesti üks mõjukamaid ajakirjanikke ja Eesti Ekspressi suuromanik. Sissejuhatuseks rääkiski ta Ekspressi alla kuuluvatest meediakanalitest nagu näiteks Delfi, Päevaleht, Maaleht jm.
Seejärel võis ringkäik toimetuses alata ning me sattusime otse artiklivorpimise keerisesse, kus olid töös nii netiajakirjanikud, uudislugude tegijad, arvamuslugude kirjutajad jne, kes kõik palavikuliselt oma artiklite kallal töötasid. Saime paar sõna vahetada ka Krister Parisega, kes on väga mitmekülgsete kogemustega ajakirjanik ning kes oli tol hetkel just oma uut arvamuslugu kirjutamas. Nägime ka seina kõige paremate ajakirjanike ja lehefotograafide protreedega, kus ma rõõmuga avastasin ühe meedialaagrist tuttava näo – fotograaf Hendrik Osula.
Lõpetuseks näidati meile Ekspressi veebiväljaannete statistikat, mis pidevalt uuenes vastavalt sellele, milliseid artikleid inimesed just tol hetkel lugesid. Üllatavaimaks asjaoluks oli fakt, et Delfi uudisteportaal ei ole juhtival positsioonil mitte ainult Eestis, vaid on seda ka teistes Balti riikides.
Oli väga huvitav näha, kuidas reaalne lehetoimetus tegutseb ning ise praktiliselt selle sees olla. Tekkis tunne, et kunagi võiks lausa isegi mõne ajakirja juures töötada.

Kommenteerimine on keelatud.