Maksim (Max) Hoeppener (04.06.1848 – 10.12 1924, Moskva) (Pildil) oli baltisaksa päritolu arhitekt. Keskhariduse omandas ta Moskvas, kõrghariduse aga Saksamaal Karlsruhe polütehnikumis. 1877. aastast alates töötas ta Moskva linnavalitsuses ning oli Ehitusnõukogu vanemliige. 1876-1903 projekteeris Max Hoeppener palju ehitisi nii Moskvas kui ka ülejäänud Tsaari-Venemaal. Hoeppeneri projekteeritud ehitiste hulgas on näiteks Moskva omaaegne linnavalitsus, Troitsa pühakoda Rjazani kubermangus, Sokolnika politseiosakonna vahitorn ning ka Tallinna Reaalkool.

Tallinna Reaalkool loodi Hoeppeneri põhiplaani järgi, ehitamisel oli teiseks arhitektiks tolleaegne Tallinna linnainsener Carl Gustav Jacoby. Kooli kavand valiti 1881-1883 toimunud rahvusvahelise arhitektuurikonkursi käigus. Koolihoone pidulik avamine toimus 1884. aastal.