Raimund Hagelberg sündis 7. veebruaril 1927. aastal Tallinnas, ta oli Eesti majandusteadlane ja alates 1981. aastast Eesti Teaduste Akadeemia liige.

1946. a lõpetas ta Tallinna Reaalkooli 61. lennus ning seejärel 1950. aastal Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna. 1954. a kaitses ta kandidaadi- ja 1967. a doktoritöö, mis mõlemad olid suunatud panganduse ja majandusanalüüsi probleemistikule.

Raimund Hagelbergi teadusuuringud olid suunatud ettevõtte majandusliku analüüsi metodoloogiale, rahanduse teooriale, ettevõtete rahandusele, haridusele, teaduse ja kõrgkooli ökonoomikale, majanduse üldteooriale, pangandusele ja krediidile. Tema tee teaduses kulges paralleelselt õpetamisega Tartu Ülikoolis, kus põhiõppeaineks oli ettevõtete ja rahvamajanduse rahandus.

Kõike seda sai laiemalt kasutada nii õppe- kui teadustöös. Nii peabki akadeemik teaduses tehtuga samaväärseks õpetamise poolt Tartu Ülikoolis, kus ta ühena esimestest Eestis hakkas juba 1960. aastatel süvatähelepanu pöörama teadusfilosoofiale, teadusloole ja teaduse metodoloogiale.

Raimund Hagelbergi rikkalikud teadmised kandsid head vilja taasiseseisvunud Eesti Vabariigis, kus ta tegi kaasa kõik tähtsamad sammud Eesti Panga uuesti ülesehitamisel ning Eesti krooni kasutuselevõtmisel.

Tema teeneid autasustati 2000. aastal Riigivapi III klassi teenetemärgiga.

Raimund Hagelberg suri 17. juulil 2012.