Jakob Kübarsepp on sündinud 9. veebruaril 1947 Tallinnas. Ta on Eesti tehnikateadlane ning Eesti Teaduste Akadeemia liige.

Ta lõpetas Tallinna Reaalkooli 1965. aastal 80. lennu a-klassis. Õpinguid jätkas ta Tallinna Tehnikaülikoolis mehaanikainsenerina peenmehaanika erialal kuni 1970. aastani. Ta töötas aastatel 1970–1975 Eesti NSV TA Erikonstrueerimisbüroos konstruktori ja juhtivkonstruktorina. Aastal 1975 jätkas ta õpinguid Tallinna Tehnikaülikooli metallide tehnoloogia kateedri aspirantuuris ning 1980 kaitses kandidaaditöö „Terassideainega titaankarbiidkermiste tehnoloogia ja omadused" Moskva Keemilise Peentehnoloogia Instituudi juures. Aastal 1992 kaitses ta doktoritöö „Terassideainega kermised" Tallinna Tehnikaülikoolis.

Alates 1975. aastast on Jakob Kübarsepa teenistuskäik olnud seotud Tallinna Tehnikaülikooliga, kus ta on töötanud pulbermetallurgia labori noorem- ja vanemteadurina, metallide tehnoloogia kateedri assistendi ja dotsendina ning Materjalitehnika Instituudi metallide tehnoloogia aseprofessorina. 1997. aastal valiti ta metallide tehnoloogia professoriks ning sel ametikohal töötab ta tänaseni.

Tulemusliku teadustegevuse eest on Jakob Kübarsepp kahel korral pälvinud riigi teaduspreemia (1985 uurimisgrupi liikmena ja 2005 uurimisgrupi juhina). Ta on Eesti volitatud insener ja Euroinsener. Tegevuse eest Eesti kõrghariduse arendamise valdkonnas on Jakob Kübarseppa 2006. aastal autasustatud Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi teenetemärgiga ja 2007. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi teenetemärgiga.