Eestiaegne Reaalkool
1921-1940

Eesti aeg oli Reaalkoolile arenguks soodne aeg. Sellel ajal kujunesid välja paljud tähtsad põhimõtted,  traditsioonid ja sümbolid.

1921. aastal disainis Reaali joonistusõpetaja R. Nyman koolimütsi, mida kasutatakse tänaseni. Kuus aastat hiljem ehk 1927 valmis mälestusmärk  Vabadussõjas  langenud õpilastele  ja  õpetajatele ehk Reaali Poisi kuju. 1939. aastast pärineb Reaali hümn, millele kirjutas sõnad vil!54 Ilmar Mikiver.

Ajastu legendaarsemad õpetajad olid direktor Nikolai Kann, füüsika-matemaatika õpetaja Paul Ederberg (Pudi), kellest sai alguse pudireas käimise traditsioon, ning inspektor Ernst Peterson Särgava (Habe), kellest eredalt mäletatakse tema kommet pidada poistele „mäejutlusi”.

Tunnivälisel ajal oli au  sees ka musitseerimine ning 1919. aastal loodud Reaali puhkpilliorkestrit peeti 1925. aastal lausa Tallinna parimaks. Peale selle olid realistide seas populaarsed võrkpall ning korvpall. Mõlemal alal saavutati häid tulemusi ning võrkpallis suudeti meistritiitlit kaitsta tervelt 13 aastat.