Tallinna 2. Keskkool 1980. aastatel
1981-1990

1980. aastatel ei tekkinud Tallinna 2. Keskkoolis uusi traditsioone, aga olemasolevate tähistamine muutus vabamaks.

1982. aastal mindi lõpukellale koolivormi asemel rahvariietes, mis oli midagi enneolematut - linnas ringi joostes tegid turistid pilti ja trammid peatusid, et abituriente vaadata. Külastati ka Reaali Poisi endist asukohta, kuhu viidi lilli ja väikeseid pilte, mille hiljem õpetajad kokku korjasid, et pahandusi ei tekiks.

1981. aasta oli eriline Reaalkooli jaoks, sest täitus 100 aastat kooli asutamisest. Selle puhul peeti Estonia kontserdisaalis suur juubeliaktus. Lisaks sellele toimus 25. septembril koolis juubelikontsert vilistlastega ning novembris võtsid Tallinna 2., Pärnu 2., Riia 2., ja Vilniuse 2. Keskkool mõõtu korvpallis ja võrkpallis. Reaalkooli poisid ja tüdrukud olid mõlemal alal kõige edukamad.