Tallinna 2. Keskkool 1950. aastatel
1951-1960

Tallinna 2. Keskkool oli üheteistkümneklassiline ning õpilaste arv koolis kasvas kiiresti: kümnendi alguses oli koolis  õpilasi üle  900,  teises pooles aga juba üle tuhande. Süveneva ruumipuuduse lahendamiseks lammutati kooli juures olev kõlakoda ning 1957. aastal alustati väikese maja ehitustöödega, mis lõpetati 1958. aastal.

Kuigi 1950. aastatel toimus õppimine koolis riigi poliitilise ideoloogia alusel, oli elu siiski  rahulikumaks muutunud. Taas kujunesid välja kuulsusrikkad õpetajad ning alguse sai nii mõnigi tänaseni kestev traditsioon. Ajastu tuntumad õpetajad on keemia- ja looduslooõpetaja Linda Visnapuu, joonestusõpetaja Voldemar Vahar ja muusikaõpetaja Voldemar Tomingas.

1952. aasta kevadel pani direktor EmiliePertels alguse lõpukella traditsioonile, 1956. aastast alates on peetud vilistlasõhtuid.

Oluline muudatus koolielus toimus koolielus 1954. aastal, sest siis muudeti põline poistekoolsegakooliks.