Nädal Märteni silmade läbi

  1. lennu A klassi nädal oli seekord täis jõukatsumusi(nii füüsilisi kui füüsikalisi) ja õpetusi.

 

Tuleb välja, et Reaalkoolis tohivad vilistada ainult vilistlased. See teadmine tuli meie klassi füüsika tunnist, kui Sten otsustas tunni ajal hakata Hunger Gamesi tunnusmuusikat vilistama.

 

Viimasel ajal on koolistress suur teema. Meie leidsime sellele ravi, vähemalt ajutise. Me hakkasime koolis pinksi mängima. Ehitasime laudadest endale väljaku, kätest võrgu ja päevikutest reketid. Kui nii edasi läheb, saab meist varsti esimene professionaalne lauatennise klass. Mängisime paarismängu ja üksikmängu. Video pinksi mängimisest

Ja ega me Jenkas teistele klassidele alla ei jäänud. Ka meie klassis on tulihingelisi tantsijaid.

 

Meie klassivanem tantsuhoos:

Nüüd siis juttu meie jõukatsumistest:

Meil on klassis hakkab juba tavaks muutumas, et me üksteise füüsilisi piire testime. Meil on klassis 29 poissi. Sellise koosseisuga on ikka vaja teada, kes meist tugevaim on.  Selleks korraldasime paar käesurumist. Praeguse seisuga on mehiseim Mihkel.

Toimus ka füüsikaolümpiaad, kus meie klassist osales 36 huvilist. Kõige painavamaks ülesandeks osutus elektriruudu mõistatus.

 

Meie nädalale pani punkti vestlus Karu ja Hurda vahel:

 

Karu: “Kuidas te tunneksite ära pruunmullad?”

Erik: “Vaatan peale.”

Karu: “Ja mida sa siis seal näed?”

Erik: “Et see on pruunmuld.”

Karu: “Kui ma sind vaatan, siis ma küll aru ei saa, mis asi sa oled.”

See ei olnud mitte midagi muud, kui 135.a klassi nädal

Märten

keeleline toimetus by Mihkel

Märten võtab raskused oma klassikaaslaste õlgadelt endale

Üks päev otsustas meie klassi kallis purjetamise Eesti meister üritada ka koolikottide kandmises sarnast tiitlit saavutada.
Kottide lisamisel aitasid kaasa mitmed kamraadid.
Üle poole klassist annetas ka meelsati oma koolikoti (kuigi valdav osa seda ise teadmata)
Kokku mahtus meie jõumehe, Märteni, selga 19 kotti!

Mälumängu nädal

Tervist! Lühike kokkuvõte lühikesest nädalast.

 

Esmaspäeval ja teisipäeval midagi erilist ei toimunudki.

Kolmapäeval toimus kodanikupäeva viktoriin, kus osales ka meie klassi võistkond, kuhu kuulusid Saame, Suigusaar, Sultson, Susi ja Uuetoa. Seal saavutati 6. koht. Kolmapäeval toimusid ka Eesti koolinoorte XV mälumängumeistrivõistlused, milles saavutas 1. koha võistkond, kus oli Sultson ja teised ning 2.-3. koha võistkond, kus olid Uuetoa ning Suigusaar ja teised.

Neljapäeval toimus matemaatikaolümpiaad, kus osales 35 õpilast meie 38-liikmelisest koosseisust. Olümpiaadi viimasele kohale toimus suur rebimine. Eks tulemused näitavad, kes siis lõpuks viimase koha auhinna endale saab.

Reedel ka eriti midagi huvitavat ei toimunud. Kogu nädala sündmused toimusidki peamiselt kolmapäeval ja neljapäeval.

Õpetajate ütlused:

„… väävel võtab ühelt naatriumilt ühe ja teiselt naatriumilt teise elektroni, ehk tegeleb mitmenaatriumipidamisega.“ (Na2S kohta). Martin Saar, teisipäev 2017.

Erik

Ужас!

Tere, ma siis olen üks kahtlane tegelane, kellel lubati igasugust suvalist kraami meie klassi ajaveebi postitada.👋🏻
Mu postitused on põhimõtteliselt nagu fillerid tv seriaalides – kedagi nad ei huvita, aga ilmuvad ikka!

 

Nagu me kõik teame on vene keel aine, mis nõuab palju õppimist. Mõnikord pole meil kahjuks aega, mida sellele pühendada ja siis tulebki mängu võtta leidlikkus ja loomingulisus.
Siin on siis paar näidet meie klassi õpilaste katsetest teeselda, et nad olid õppinud meie reedeseks vastandsõnade suuliseks vastamiseks:

Õpetaja: “lahke”
Erik: “добрый……ummmm….не добрый?”

Õpetaja: “lõbus”
Kristina ei suuda meelde tuletada.
Õpetaja: “mõtle näiteks Carmeni peale.”
Kristina: “зелёный (roheline)”

TERE

Tervist! Teen otsa lahti iganädalase koolielu kirjeldamisega. Igal nädalal antakse ühele 135a klassi õpilasele võimalus kirjutada ajaveebi midagi huvitavat möödunud nädalast.

 

Teisipäeva õhtupoolikul saabusid kodumaale Jarl ja Kivisalu, kes osalesid Tais toimunud rahvusvahelisel astronoomiaolümpiaadil. Olümpiaadi nad ei kommenteerinud, küll aga pakkusid klassile durianikomme, mistõttu omandas klass teatava aroomi.

 

Kolmapäeval käis geograafia tunnis meile jutlust pidamas härra maa-ametist. Tunni lõpuks jäi õhku rippuma küsimus, kas kahed 3D prillid pähe pannes saadakse 6D või 9D² prillid. Mõtlemisainet jätkub pikemaks ajaks.

 

Reedel ja laupäeval toimus ka Euroopa robootika suursündmus Robotex, meie klassist osalesid seal Rasmus Lego Sumo alal ja Kaarel Folkrace’i rajal(ma olin support, aga mitte ametlikult).

Mõlemad noormehed said väga head tulemused ja tahavad osaleda ka järgmisel aastal, kuid siis varem ehitamisega alustada, sest mõlemad ehitasid viimasel õhtul oma roboti täiesti ümber.

Kommentaar klassikaaslaselt, kes külastas Robotex’i pealtvaatajana: ,,Ma ei näinud ühtegi robotit”🤔

Reede õhtul toimus koolis igakuine füüsika õpikoda, kus oli võimalik neljast kümneni õhtul tegeleda praktiliste probleemidega. (järgmine kord on 8. dets.)

Küsimus õpikojas osalenud õplasele:

,,Mida sa õppisid?” ,,Maakera tahab neegritest lahti saada. Tegelt ka.”

,,See on nii imelik öelda, mida ma õppisin, nagunii ei õpi koolis midagi ju.”

,,Õppisin füüsikat mõistma huvitaval ja arusaadaval viisil”

 

Reedel käisime klassiga Eesti Loodusmuuseumis. Õpilaste kommentaarid:

,,MA EI KÄINUD KOOLIS.”

,,Kopsikud pandi pähe ja oli lõbus”

,,Suht fine. Liiga palju rääkimist ja liiga vähe virtuaalreaalsust. Oleks võinud olla rohkem jumpscare’e. Tundus nagu ressursi raiskamine.”

,,Meil ei lubatud seina katsuda.”

,,Oli tore, sai põrandal istuda.”

,,See esinev düüd oli tore.”

,,Normaalne.”

 

Laupäeval toimus klassidevaheline korvpallivõistlus, kus astusid võistlustulle meie klassi parimad ballerid (Jakob, Kangur bros, Villem, Märten, Evo ja Sander) Kuna teatavasti võidab rõõm spordist, siis võime ennast võitjateks lugeda.

Mõningad anonüümsed kommentaarid:

,,Tossud olid sisse mängimata, ruumi temperatuur oli vale”

,,Saime sisse nagu A klassile kohane.”

,,Andsime endast parima, aga no mida need Eesti sportlased ütlevadki, et noh midagi läks valesti.”///järgneb pikk vabanduste jada ///,,Me ei ole kindlasti nukrad. Oota sa kirjutad selle kõik üles? Paned ajaveebi? Mine pekki.”

,,A klassi meeskond oli ainus, kellele ära tegime.”

,,Lootusetuse tunnet ei tekkinud. Mõlemad meeskonnad nautisid mängu. Parim mängija nende poolel oli Villem, või noh ta kamandas kõige rohkem.”

Lõpetuseks üks meem, autor teadmata.

     

Mihkel