Ajarännak aastasse 1869

2.Mail toimus meil terves koolis ajarännak aastasse 1869, mil korraldati Eesti esimene laulupidu. Päev algas kogunemisega aulasse, kus direktor pidas kõne ning toimus väike näidend, mis rääkis laulupeole eelnenud toimingutest ( peaosades Marko Reedik papa Jannsenina, Martin Saar Jakob Hurdana ning Reivo Maasik Carl Robert Jakobsonina ). Näidendile järgnes kolm koolitundi: matemaatika, ajalugu ning kunst. Peale tunde kogunesime staadionile  koolipildi tegemise jaoks, kus meie klass moodustas number kuue keskosa. Hiljem suundusime marsina Kalevi staadionile. Kuna vihma sadas, siis kõndida väga mõnus just ei olnud. Muidugi oli tore panna paaril tänaval ajutiselt liiklust kinni. Kui jõudsime staadionile, siis peeti veel kõnesid ning sai laulda ja peo lõpus, kui keegi soovis, tantsida. Päeva lõpuks pudenesime igaüks isesuunda laiali.

Tristan  Šaraškin