Ajarännak

7. veebruaril rändasime kooliga 100 aastat tagasi – aastasse 1918. See tähendas, et riietuda tuli vastavalt ajastule, tundide korraldused olid võimalikult sarnased ning sööklas pakuti lõunasöögiks ainult leiba ja teed. Päev algas kell 8:55, kuulasime Martin Saare kõnet ning laulsime ühiselt koraali “Võta nüüd Issandat, vägevat Kuningat kiita”. Kuna samal päeval toimus ka matemaatikaolümpiaad, puudusid pooled õpilased tundidest. Vahetundides olid õpilastele erinevad tegevused, näiteks kinosaal ja mõned õpilased käisid ajalehti 5 sendi eest müümas. Peale seda toimusid meil veel 4 tundi (matemaatika, ajalugu, vene keel, geograafia). Matemaatikas uurisime, kuidas 100 aastat tagasi matemaatika teooria osa seletati, mis tundus üsna segane. Vene keele õpetaja tutvustas meile veidi, mis toimus Venemaal 100 aastat tagasi. Peale tunde läksime õue, kus Nora Liisa, Karl-Kevin, Henri S. ja Birget lugesid meile ette iseseisvusmanifesti. Edasi liikusime staadionile et moodustada pildi jaoks arv 100. Päev oli täis uusi teadmisi ja kogemusi, väga tore!

Bianca

Meie klass reas

Pilt: Tallinna Reaalkool (2018)