Athiveeritud - päev 29.12.2018

Jõulupidu ja Jõuluball

Kogunemine toimus kell 17:30 koduklassis. Peale seda käisid 2 klassi esindajat all kuuse juures klassi kinki võtmas. Seejärel seadsime suuna aulasse, kus alustasid sissejuhatusega õhtujuhid Emma ja Ants. Siis mängisid kõik punktimängu, võitu meie klass ei saanud. Peale punktimängu kutsus õpetaja Piret Otsa kõik seltskonnamänge ja tantse tegema, kus kõik said liikuda. Mängude lõpus astus aulasse jõuluvana, kellega koos me alustasime klasside esituste ja kinkide jagamistega. Oli palju häid esitusi! Samuti tänati kõiki klasse, kes otsustasid annetada selle asemel, et üksteisele kinke jagada. Lõpus oli Just Dance või koduklassis kogunemine ja kingituse avamine.

Kirjutas: Gregor Gert

28. detsembril toimus meie koolis jõuluball.

Juba sisse astudes oli tunda pidulikku õhkkonda – ballilised olid selga pannud uhked kleidid ja ĂĽlikonnad, trepid olid ääristatud kĂĽĂĽnaldega… Kingad vahetatud ja mantlid varna heidetud suundusime teisele korrusele. Aulasse ehk ballisaali astudes luges teadustaja ette sisenejate nimed justkui oleks presidendi vastuvõtul. Siiski lõime klaase kokku vaid õppealajuhatajate Martin Saare, Madis Somelari ja viimase imekauni abikaasaga, kes kõik soovisid meile ilusat balli. Sisenes orkester ja avavalsiks kõlas Ĺ ostakovitši loomingu tuntuim pala. Järgnevad kolm tundi mängis orkester mõningate vahepausidega tšatšat, dĹľaivi, fokstrotti, valssi, Viini valssi, tangot, sambat, rumbat ja muud. Pakuti maitsvat kringlit, kĂĽpsiseid, puuvilju ja morssi. Kell kĂĽmme orkester lõpetas, hakkasid kõlama diskolood ning välja toodi tort ja kohv. Tantsiti, lauldi ning veedeti lõbusalt aega. DJ tegi kĂĽll vale valiku lastes lõpulugudeks Nublu laule, kuid õhtu lõppes siiski hea emotsiooniga ning sĂĽdaööl pakkisid kõik ennast kokku ja läksid koju magama.

Kirjutas: Iir

Reaalkooli jõulukontsert

Esmaspäeval, 17.detsembril toimus Salme kultuurikeskuses meie kooli talvekontsert “Mu kodu nii lihtsalt…”, kus oma tantsukavadega astusid üles ka meie klassi poisid ja tüdrukud. Kontserdi temaatika oli jaotatud aastaaegade järgi neljaks ning tüdrukute etteaste “Eile kätte jõudis homme” ja poiste kava “Anname hagu” olid kevade teemalised. Esinejate päev hakkas varakult pihta lavaprooviga, kus pandi paika asetus laval ning peale mida mindi kooli tundidesse. Hiljem oli veel läbimäng ja meile näidati kätte ka meie riietusruum, mis polnud just eriti suur ning kus kõigi kohaloluga ka väga kitsaks läks. Peale läbimängu jäi esinemiseni veel paar tundi aega, mille käigus käidi kähku kodus või söömas, sätiti end valmis ja tehti ka viimast korda kavad läbi, et oleks kindlam tunne lavale minna. Õnneks läks esinemine kõigil väga hästi ning tegime oma parimad esitused. Õhtu lõpetas kaunis ühislaul „Taas talv on tulnud“.

Kirjutas: Helena-Erika

Õppekäik Kurgjale ja Särghaua muuseumisse

12. detsembril käisime me klassiga Kurgjal (Carl Robert Jakobsoni kodus) ja Särghaua muuseumis.
Kurgjal saime me sõita hobusega, toita loomi ja teha endale jõuluehte, mida riputada kuusele. Lisaks õppisime me leiva valmistamise kohta ning saime seda ka maitsta. Meie klassist ei jäänud alles ühtegi magusa leiva viilu, mistõttu ma arvan, et see oli meie klassi vaieldamatu lemmik. Pool klassist sai proovida ise leiba valmistada, kuid ega teine pool ka lihtsalt ei vaadanud ja kuulanud, vaid iga üks aitas kloppida järgmise päeva jaoks tehtavat tainast.
Peale lõunasööki räägiti meile vanadest jõulu traditsioonidest ja mõistatusi tuli küsima jõulusokk. Igaüks, kes arvas mõistatuse ära, sai sokult kommi ja pika pai. Hiljem näidati meile, kuidas käib vägikaikavedu ning kõik, kes tahtsid said omavahel jõudu proovida, kaasa arvatud meie klassijuhataja Heli Roos ja õpetaja Mirja Särg.
Särghaua muuseumis rääkisime me kivimitest ja mineraalidest ja vaatasime neid mikroskoobiga. Seejärel sai igaüks omale kivi valida, mida lihvida ning teha endale väikese meene. Kui sa olid lihvimisega valmis saanud, võisid sa ka oma kivile midagi graveerida.
Tagasiteel vaatasime bussis kõik koos Jääaja esimest osa. Tundus, et meie klass jäi reisiga väga rahule.

Kirjutas: Kristiina

Optika õpituba Energia avastuskeskuses

11.detsembril käisime kogu klassiga Energia avastuskeskuses. Meid jaotati kahte gruppi ning meid juhatasid väga toredad giidid. Meile räägiti valgusest, optikast ning nendega seonduvast. Teadmiste omandamiseks läbisime kaks töötuba, millest esimeses lahendasime töölehtedelt ülesandeid ning teises näidati meile teadmisi füüsiliselt mõningate katsetuste põhjal. Kuna olime füüsikas just selle sama teema läbinud, oli palju tuttavat ja asjadest oli ka sellevõrra kergem arusaada, kuid kohati jäi tänu enamuse teadmisele käik veidi igavaks. Keskusest ära tulles juhtus meil ka väike seik. Nimelt üks poolrühm, kellel oli ees vene keele tund, otsustasid meelega valgusfoori taha ootama jääda, et nad trammi peale ei jõaks ja siis tänu sellele hiljaks jääksid.

Kirjutas Tuule