Karl Erik Rabakuke, Miriam Koppeli ja Anna-Liisa Tõnismäe arvamus veebiajakirjandusest

3. detsembri meediatunnis vaatasime uudistevoogu erinevatest portaalidest. Siin on lühike kokkuvõte nende võrdlusest, uudiste asjalikkusest ja tüübist:

Err: Ainult kvaliteetuudised. Uudised on esitatud konkreetselt, esitatud on ainult oluline info. Pildid on asjakohased või puuduvad. 3 esimest uudist:
Aaviksoo: Eesti koolides jäävad talendid vajaliku tähelepanuta
Neeme Järvi võtab puhkust, aga ERSO kontserdid ära ei jää
Eesti õpilaste PISA-testi tulemus paranes, Aasia riigid juhivad

Postimees: Kõmuuudised puuduvad, aga kvaliteetuudiste vahel on ka pseudouudiseid. 3 esimest uudist:
Valitsuse tagandamine kukkus Ukrainas läbi
Suri joonisfilmide režissöör Avo Paistik
Ema süüdistab laste haigestumises Tallinna McDonaldsit

Õhtuleht: Palju kõmu- ja pseudouudiseid, kuid leiab ka kvaliteetset infot. 3 esimest uudist:
Evelin Ilves: mittenakkushaiguste ohjeldamiseks on vaja meie kõigi, ka tootjate, ühist vastutust
OSTJA: pärast Riia tragöödiat vaatan poodi asudes kõigepealt lakke
Kalev Kruus, õpi! Kuidas hääldada Chelsea staarmängija nime

Elu24: ainult pseudo- ja kõmuuudised. Korratakse uudiseid potentsiialselt huvipakkuvatel teemadel (Anni Arro, Justin Bieber, “Su nägu kõlab tuttavalt” jne)
3 esimest uudist:
Anni Arro: mul on juba pikalt elukaaslane, ta on lihtsalt üks väga-väga tore inimene
ELU PIDU/ Loosi lähevad Tantsuparadiisi piletid!
Elu24 video! Kellele hoiab Kaire Vilgats pöialt näosaate finaalis ja kas on oodata laulja sooloalbumit?

Kõige kvaliteetsemaid uudiseid saab lugeda veebiportaalist err.ee. Olulist infot leiab ka Postimehest ja Õhtulehest, kuid viimases on kõmuuudiste vahelt raske kvaliteetuudiseid välja sõeluda. Elu24 on pigem meelelahutusportaal, milles leiab lõbustust uudise vormis.

Karl Erik Rabakukk
Miriam Koppel