Margus Hundi American dream

hunt_lootus

Margus Hunt sooritamas rÔÔmumöiret. Foto: Matthew Visinsky

Kui Margus Hunt 6 aastat tagasi Ameerika Ühendriikidesse sporti tegema lĂ€ks, oli ta ĂŒks maailma andekamaid kettaheitjaid ning kuulitĂ”ukajaid. Ta oli Ă€sja vĂ”itnud juunioride MM-il kolmepĂ€evase vahega mĂ”lemalt alalt kuldmedali. Eesti rahvas oli Hundist vaimustuses ning kĂ”ik mĂ€rgid nĂ€itasid, et 2012. aasta Londoni olĂŒmpiamĂ€ngudelt vĂ”ib oodata Karksi-Nuia mehelt suuri tegusid. Paraku ei kulgenud Hundu (tema hĂŒĂŒdnimi) karjÀÀr enam nii sĂ€ravalt edasi. Loodetud arenguhĂŒpe jĂ€i tegemata ning 2009. aastal aegus Hundil ka Dallase ĂŒlikooli poolt makstav stipendium. Mees pidi hakkama mĂ€ngima ĂŒlikooli eest ameerika jalgpalli, sest ainult sellisel juhul soostus Southern Methodist University pikendama stipendiumi, mis oli vanas rahas pea pool miljonit krooni. Edasine on juba ajalugu. Hunt kerkis kiiresti vĂ”istkonna ĂŒheks pĂ”hitegijaks ning pĂŒstitas ĂŒlikooli rekordi blokeeritud visete kategoorias. 2011. aastal loobus mees lĂ”plikult kergejĂ”ustikust ning pĂŒhendas end tĂ€ielikult ameerika jalgpallile.

2013. aastaks on siililegi selge, et Hundu tegi vaieldamatult Ă”ige otsuse. Ta hakkab mĂ€ngima kĂŒmnete miljonite ameeriklaste unelmate liigas NFL-is, kus mĂ€nge kĂ€ib staadionil vaatamas keskmiselt 70 000 inimest.  VĂ€he sellest, reede öösel sai temast Eesti enimtasustatud sportlane. Hunt sĂ”lmib selle kuu jooksul lepingu, mis peaks talle hinnanguliselt sisse tooma nelja aasta eest 5 miljonit dollarit, millele lisanduvad kindlasti ka kĂ”iksugused sponsorlepingud ning muud lisatulud. 25-aastane Hunt on hea nĂ€ide sellest, et vĂ€iksest Eesti kĂŒlast on vĂ”imalik jĂ”uda USA spordimaailma absoluutsesse tippu. NFL-i hooaeg algab sĂŒgisel ning jÀÀb ĂŒle vaid loota, et Hunt teeniks klubis korralikult mĂ€nguaega ja laoks debĂŒĂŒthooajal korraliku nurgakivi oma edasiseks karjÀÀriks ameerika jalgpalli profiliigas. Pöidlad pihku!

Sander Lootus