Lahemaa

Meie klass käis 22.septembril Lahemaal. Alguses kestis sõit umbes pool tundi ning siis hakkasime matkama. Me nägime linde, loome ja saime natuke isegi ronida küngaste vahel. Mina sain teada, et sambla järgi puu peal ei saa põhjasuunda määrata. Kui olime metsas ära käinud sõitsime lahemaa pankrannikule, kus nägime ilusat vaadet ning tegime klassiga pilti. Pärast seda sõitsime kooli juurde tagasi.

Jutt: Liisi-Marie

Lisas: johanna 22.09.2020 18:30

Spordipäev

Spordipäeval oli esimene asi kohe jalgpall kus ma ka osalesin. See oli tore ja meie poisid võitsid esimese mängu b klassi vastu 2-0 ja c klassiga keda me seal esimest korda nägime jäime viiki 0-0. Järgmine ala oli teatejooks kus me jäime klassiga teiseks. Pärast olin väsinud, kuid oli vaja veel joosta 60m, poistel 800m ja tüdrukutel 400m. Peale seda olid kõik väsinud, aga lõpuks oli spordipäev läbi ja kõik läksid enda teed koju.

Jutu kirjutas: Robin

Lisas: johanna 02.09.2020 18:11

Koroonavaheaeg

13. märtsil kui pandi paljud Tallinna koolid kinni COVID-19 pärast, sulgus ka meie Tallinna Reaalkool. Alguses pidi olema selline väike 2 nädalane vaheaeg, aga kestis lõpuks kuni suvevaheajani. Mulle isiklikult meeldis distantsõpe rohkem kui kontaktõpe koolis, sest kodus sa said teha iseenda päevaplaani ja said nii rohkem asju tehtud. Distantõppe ajal olid ka mõned google meet kõned mõndades klassident, nt matemaatikas, inglise keeles, vene keeles.

jutu kirjutas: Johanna

Lisas: johanna 14.06.2020 18:20

Tantsukavade estiamine

18. veebruaril toimus 5-6 klasside tantsukavade esitlemine. Kõik kavad pidid olema umbes 3 minutit pikad. Meie klass tegi kava laula “Mamma Mia” järgi (esitaja ABBA). Kõik kavad olid ilusad. 5.a tĂĽdrukud tegid akrobaatika kava, 5.b tĂĽdrukutel olid mõned tantsud tiktokist jne. Meie klass kahujuks võitjaks ei osutanud.

Jutu kirjutas: Johanna

Lisas: johanna 19.02.2020 15:38

Projekti Päev

Projekti päev toimus 20.detsembril ehk viimasel koolipäeval enne jõuluvaheaega. Projekti päev tähendab siis seda et on erinevad projekti toad, see aasta oli meie klassil 5 tuba ja need olid viltprossi meisterdamine, erinevates keeltes lauamängud, jõuluorjenteerumine,kabe ja filmi tegemine. Nende teemade vahel saab iga õpilane valida kuhu ta sooviks kõige parema meelega minna. Mina sain siis viltprossi meisterdamisesse. Mulle meeldis see et erinevad õpetajad õpetasid asju mida nad igapäevaselt ei õpeta näiteks käsitööd õpetasid matemaatika õpetajad. Minu jaoks oli see väga tore ja lõbus kogemus.

Jutt kirjutatud: Liisi-Marie

Lisas: johanna 23.12.2019 18:49

Kooli sünnipäev

30. septembril oli meil kooli sünnipäev. See oli tavaline päeva, aga 5. tunni ajal tuli meile rääkima 109. lennust meie kooli vilistlane. Ta rääkis enda ajast koolis, kuidas koolis kõik oli ja mis neil siis juhtus. Peale seda läksime staadionile, direktor pidas kõne ja siis sõime poiste ja tüdrukute tehtud kooke, ja jõime õunamahla, Peale seda oli koolipäev läbi.

Kirjutas: Ott Kõu

Lisas: johanna 30.09.2019 14:20

Spordipäev

Selle aasta spordipäev toimus reedel 13. septembril Kalevi staadionil ja kõrvalasuval jalgpalliplatsil. Esimesed alad oli tüdrukute ja poiste jalgpall, kus meie klassi tüdrukud ja poisid mängisid paralleelklassiga. Jalgpallis õnnestus tüdrukutel võita, kuid poisid kaotasid 6.B klassile. Järgmine ala oli pendelteatejooks, kus võistlesime jälle paralleelklassiga. Sellel alal pidime kahjuks vastaste paremust tunnistama. Ennast sai proovile panna ka sprindis. Kavas oli 60 m jooks. Igaüks jooksis, nagu jaksas. Kõik olid tublid! Viimane ala oli paljudele väljakutset pakkuv 400 m jooks. Kõik jooksid kenastilõpuni. Spordipäev oli väga tore. Kuigi saime ka korralikult vihma, oli kõigil tuju hea ja päev õnnestunud.

Kirjutas: Mei Margaret

Pildid: Nora

Lisas: johanna 13.09.2019 08:07

Vene keel

Minu ja minu rühma esimene vene keele tund oli 4. septembril. Meie tund läks suht kiiresti. Mõned õpilased teadsid juba mõndaasi sõnu, aga me õppisime veel sõnu juurde. Õpetaja on tore ja tund on ka paris tore ja kiiresti minev.

Minu poolrühma esimene vene keele tund oli meie esimene tund 6.klassis. Me saime tuttavaks õpetajaga, kes on väga tore ja siis hakkasime rääkima vene keelest. Paljud teadsid juba mõnda sõna. Alguses tundusid kõik sõnad ja tähed õpikus väga rasked, kuid nüüd oleme juba tähti õppinud ning need ei tundu enam nii keerulised, vähemalt minu arust.

Kirjutasid Mia & Ingel

Lisas: johanna 10.09.2019 17:53

Aktus

2. Septembril kui tulime kooli oli tore näha uuesti kõiki klassikaaslasi ja ka õpetajaid. Õnneks polnud aktusel väga palav ja keegi ei minestanud. Lahe oli ka näha uusi päevikuid ja kui väikesed need on.

Lõpp kokkuvõtteks oli tore ja nostalgiline päev ja õnneks oli ka hea ilm.

Jutt: Robin

Pilt: Kaia & Iris

Lisas: johanna 02.09.2019 17:00

Suusapäev Nõmmel

12.veebruar toimus suusapäev. Suuspäev toimus Nõmmel. Seal pidime olema kell 8:30. Algul saime niisama võistluseks harjutada ja sooja teha. Pärast seda saime me kehalise õpetajate käest särgi kus oli kirjas meie võistluse number. Seejärel läksime me starti valmis. Esimesena võistlesid poisid, 4 last starttisid korraga. Esimesena jõudis finišisse Sander, kuid minu arust läks kõigil väga hästi. Seejärel startisid tüdrukud. Tüdrukutest jõudis esimesena finišisse Mia. Pärast startisid ka teised klassid. Kui võisteldud siis oli aeg juua kuuma teed, süüa saiakest, ning nautida imeilusat ilma. Kui tee joodud ja natuke jalgu puhtud, siis oli aeg minna vaatama ja kaasa elama klasside vahelisele suusavõistlusele. Meie klassist osales tüdrukutest Mia, Eva, Liisi ja poistest Sander, Robin ja Mattias. Kõik olid väga tublid kahjuks küll esimest kohta me ei saanud, kuid alati pole asi võitmises. Seejärel pidi algeselt toimuma lumemängud,kuid ilmaolustike tõttu jäi see ära. Selle asemel saime hoopis koju minna,kuid ikkagi oli väga tore päev.

Jutu kirjutanud: Eden

Lisas: johanna 12.02.2019 08:30