Maailmas ei lähe kunagi midagi lihtsamaks, mina saan end ainult paremaks muuta

13. detsembril, esmaspäeval klassijuhatajatunnis käis meil külas soorituspsühholoog Laur Nurkse. Esmasel tutvumisel selgus, et nagu meiegi, on L. Nurkse füüsikaõpetaja ja põhikooli õppealajuhataja õp D. Kaasiku kunagine 9. klassi õpilane. Tunni teemaks oli psühholoogia ja selle mõju olümpiaadi/eksami/võistluse sooritusel. Saime teada, et kõige mõjuvõimsamad tegurid sooritusel on hirm ja enesekindlus. Tutvusime eri aju osade ülesannetega füüsilises ja psüühilises aspektis. Lisaks saime teada, et kõige tõhusam viis õppimiseks on pöördkaartide kasutamine ja võimalikele tööküsimustele vastamine. Oluline on tunda oma aju eripärasid ja leida kõige sobivam moodus tervislikuks mõtlemiseks. Tuletasime ka meelde eesmärkide saavutamiseks vajaminevad tegevused ja kuidas jääda pingelises olukorras rahilikuks. Tund oli väga hariv ja hea ettevalmistus eksamiteks!

Tekst – Krõõt