Ajarännak aega 1991

Hoiame Eesti loodust!

Kell 7.55 kogunesid Hirveparki Tallinna Reaalkooli 5.-8. klassi õpilased, kus neile esines Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur. Seal räägiti meile 30 aasta tagusest Hirvepargi miitingust.

Miiting Hirvepargis

Seejärel suundusid õpilased tagasi koolimajja. Õpilased kandsid ajastukohaseid riideid. Koolimajas toimusid ajastutruud tunnid, kus meile räägiti tähtsatest ajaloosündmustest (1887-1891). Puhvetis toimus arveldamine sularahas ning vajalik oli talongide olemasolu.

Valmis näitus, millega tutvustatakse iseseisvumise taastamise aegseid esemeid, rõivaid, fotosid, ajalehti, mänguasju jne. Iga tunni alguses vaadati õpilaste poolt tehtud videoid, kus toodi vaatajateni laulva revolutsiooni hõng. Ennelõunal kell 10.10 viidi läbi Balti kett Reaalkooli ümbruses, kus osalesid kõik Reaalkooli õpilase ning igal klassil oli enda tehtud plakat. Pärastlõunal esinesid staadionil toimuval (öö)laulupeol Ivo Linna ja Antti Kammiste.

Meie klassi plakati tegid Heli ja Ellen “Hoiame Eesti loodust!”

Hoiame Eesti loodust! Pildid kooli galeriist.

Kirjutas Sebastian