Rakvere Teatris “Tavaline Ime”

Neljapäeval, 20. oktoobril käisime terve lennuga Rakvere teatris ja vaatasime lavastust nimega “Tavaline ime”. See muusikaline armastuslugu, mille peaosades mängisid Ott Lepland ja Saara Pius rääkis inimeseks olemise imelisest kergusest ja imekspandavast raskusest. Teatrisse sõitsime me bussiga, mis oli samuti üli vahva ja saime ka paremini tuttavaks paralleel klassidega. Kõigi emotsioonide järgi meeldis meie lennule terve lavastuse juures vist kõige rohkem Ott Lepland ise, kes mängis etenduses Karu. Tundus, et kõik jäid rahule ja tahaksime veel selliseid teatrikülastusi. 

 

Kirjutas Katleen

Lisas: lend142c 14.11.2022 06:32

Paunküla õppekäik

 

Läksime metsa

27. septembril toimus meie õppetegevus õues. Päev oli täis palju tarkust, kõndimist ja nalja. Hommikul sõitsime koos a-klassiga Paunküla metsa imetlema ilusad järvi ja kirevad oose. Õnneks oli ilm ilus nii, et metsa ja raba ilu võisime nautida täiel määral. Uusi teadmisi saime nii geograafia (koostasime eesti kaardi, rääkisime ooside tekkest), bioloogia (arutasime Eestis elavaid liike ja nende ohustatust), ajaloo (rääkisime jääajast Eesti aladel) kui ka ellujäämise õpetuse (rääkisime ilmakaartest ja lõkke tegemisest) valdkonnas.

Kirjutas Heli

Lisas: lend142c 13.11.2022 11:01

Klassiöö

 

Viimasel oktoobrikuu koolipäeval olime pidanud klassiöö. Vastutuse enda peale võtsid Oliver, Karl, Elisabeth ja mina. Oleme loonud kava, mis sai enam vähem jälgitud. Koguneti kella kaheksaks õhtul ja alustati tegevust kuldvillakuga klassi kohta. Õhtu jätkus teiste tiimimängudegagi. Võitjad olid saanud väike autasustuse. Korraldati pallimänguturniire võimlas. Kesköö paiku jagunes klass kolmeks: osa läks tukkuma, osa vaatas filme ja osa korraldas omavahel väiksemaid mänge. Aga uinujaid oli üha rohkem.

Toidulauda sisustasime me ise ning korraldustiim tellis ka pitsat. Ă„rkasime me kell kaheksa hommikul ja poole tunniga klasse korrastades olime juba poole ĂĽheksaks lahkunud.
Kirjutas Marina


Loe edasi »

Lisas: lend142c 08.11.2022 21:41

Orienteerumine

Seitsmendad, kahesandad ja üheksandad klassid kogunesid 2. septembril Pirita velotreki juurde, kus anti juhised orienteerumise kohta. Orienteerumine oli paarides, aga üksikud olid ka kolmestes tiimides. Kõigile kirjutati käe peale oma number ning paar sai kahepeale ühe sõrme otsa käiva märkeseadme, mille abil  sai registreerida selle, et oled kontrollpunkti üles leidnud. Kontrollaeg oli 1 tund, mille vältel pidi läbima võimalikult palju kontrollpunkte. Kui paar ei jõudnud ühe tunniga tagasi, siis hakkas iga üle läinud minuti eest punkte maha minema. Pärast orienteerumist sai kooli poolt ühe singipiruka ja õuna.

Minu arvates oli orienteerumine väga tore ja kasulik, sest sai koos klassikaaslastega pärast suvevaheaega värskes õhus aktiivselt liikuda ja suvemuljeid vahetada.

Kirjutas Ralf

Lisas: lend142c 04.09.2022 11:03

Uus kooliaasta

Pärast pikka ja hästi väljateenitud suvepuhkust suundusime 1. septembril staadionile, kus ühes teiste koolikaaslastega võtsime vastu uue kooliaasta. Aktusel laulsime lippe heisates hümni ja kuulasime direktori kõnet. Pärast seda kui olime pudireaga ka lõpuks koolimajja tagasi jõudnud, ronisime kähku üles neljandale korrusele klassijuhataja tundi. Klassijuhataja tunnis rääkisime oma suveseiklustest ja arutasime ka kõiksugu kooliteemasid. Pärast oma uute garderoobi kohtade ülevaatamist sai meie esimene koolipäev 8. klassi õpilastena läbi

Kirjutas Herta

Lisas: lend142c 02.09.2022 12:47

7. klassi lõpp hea, kõik hea!

Põnev ja pingutuste rohke aasta sai läbi. Läheme suvele vastu!

Lisas: lend142c 21.06.2022 20:13

Harku õppepäev

Me käisime klassiga Harku metsas õppepäeval. Meid oldi eelnevalt jaotatud kaheksasse gruppi. Me saime Tähetorni parklas kokku ja liikusime metsa. Seal  mõõtsime oma sammupaarid, saime kaardi mille järgi orienteeruda ning hakkasime liikuma. Päeva jooksul  lahendasime üld-ja sihtülesandeid, sihtülesandeid lahendasime kindlates punktides ja üldülesandeid pidime päeva jooksul lahendama.Punkte oli kokku neli. Me lindistasime linnuhääli, pildistasime erinevaid taimi, arvutasime voolukiirust, mõõtsime PHd, puude kõrgust ning sambliku kattvust. Rada oli 5.2km pikk ja ilm oli ilus.

Lisas: lend142c 11.06.2022 13:19

Parvematk Emajõel

Ühel kenal varasuvisel hommikul, nimelt 8. juunil, olid 7.c rännumeestel kotid pakitud, sääsetõrje kaasas ning vaimne seisund kohanenud mõttega, et peab kolm tundi kitsas bussis veetma. Vahepalaks kostitati meid Tikupoisi poega.

Sihtkohta jõudes tervitasid meid pererahvas ning ootasid kolm hubast kollase  katusega parve. Mis muud kui teele asuda!

Sõidu alguses ootas meid mõnus jalutuskäik metsatukas, kus ilutsesid parmud ning peesitasid maod. Punkti pani sellele seiklusele muidugi kosutav borš lõunaeineks. Enesestmõistetavalt ehtisid parvematka ka paar auringi, et me ikka hiilguses saabuksime.

Kohale jõudes tervitasid meid taas pererahvas, mõnus majutus, ebamoraalne tualettruum ning korralik Tootsi saun mille keskmine temperatuur oli umbes 40°C. Õhtu oli ilmselt meie kõigi lemmik, sest siis sai kala püütud, supeldud, saunas käidud ning muidugi ka telefoniga kümmeldud.

Öö oli muidugi kõike muud kui rahulik ning kogu rahvas “magas” ilmselt tol ööl oma elu kõige halvemat und.

Tagasi minekut kostitasid pannkoogid ning magamata näod ja unised oiged. Meie õnneks või kahjuks oli tagasi reisimine sündmustevaba ning sellega lõppesidki 7.c rännumeeste seiklused Emajõel.

Kirjutas Elisabeth

Lisas: lend142c 10.06.2022 18:25

Tallinna Botaanikaaed

Reedel, 20. aprillil käisime klassiga Tallinna Botaanikaaias.

Sõitsime bussiga botaanikaaeda, kus kohale jõudes jaotati meid kahte rühma. Läksime
kõigepealt õppeklassidesse ning meenutasime, mis on kliimavöötmed ja loodusvööndid.
Moodustati paarid ja iga paar sai endale töölehe. Esimene ülesanne oli gloobuselt üles leida
levimistõkkeid ehk barjääre. Seejärel läksime läbi õue kasvuhoonetesse. Seal oli nii
vihmametsa kui ka kõrbe ala. Meile näidati kõiki taimi ning räägiti ka erinevate taimede
kohastumustest. Kui olime kõigele ringi peale teinud, anti meile taimede pildid ning me
pidime paaridena vastavad taimed ĂĽles otsima ning nende kohta ka vajaliku informatsiooni
kirja panema. Viimaks pidime ka paar taime ära arvama kirjelduse järgi. Vaatasime üle
töölehed ja kirjutatu ning sellega oligi lõppenud meie päev botaanikaaias.

Oli tore veeta aega taimede keskel ning usutavasti oli kõigil mõnus päev.

Kirjutas Jasper

Pildid tegi Jasper

Lisas: lend142c 31.05.2022 12:25

Meie tublid sportlased

Liisa
Eesti meistrivõistlused sportakrobaatikas 2021 1.koht
Eesti meistrivõistlused sportakrobaatikas 2022 1.koht
Tallinna meistrivõistlused sportakrobaatikas 2022 1.koht
Sportakrobaatika võistlus Kevadakro 2022 1.koht
Sebastian
Euroopa meistrivõistlused Maastikurattaga sõidus 28. koht
Huskvarna MTB Tour Rootsis 🥉

Ellen
TV10 olĂĽmpiastarti III vabariiklik etapp kaugushĂĽpe 3.koht
Joel
Keila Punktitrial 09.10.21 3.koht
Keila Talvetrial I 29.01.22 2.koht
Keila Talvetrial II 05.03.22 2.koht
Eesti Meistrivõistlused trialis I etapp 21.05.22 3.koht
Eesti Meistrivõistlused trialis II etapp 22.05.22 4.koht
Soome Meistrivõistlused trialis I etapp 27.05.22 klass TR5J 1. koht

Karl Johannes
korvpall U14 koondises
Triinu
Nutispordi Eesti meistrivõistlusel aastal 2022 10. koht

 

Lisas: lend142c 27.05.2022 19:39