Reaal 130

“ega ei ole nii, et ainult noortele”

Meie klassi jaoks algas Reaalkooli 130 juubelinĂ€dal teisipĂ€evase pĂ€evaga, kui kirjanduse tunnis kĂ€is kĂŒlas parasjagu lĂ”petatud romaani “Nullpunkt” autor isiklikult – Margus Karu. Ta rÀÀkis meile pĂ”nevaid seike oma kooliajast, mille pĂ”hjal raamat on ĂŒles ehitatud ning ĂŒleĂŒldiselt oma elust, tööst, raamatu valmimisest, tuleviku plaanidest ning saime esitada ka kĂŒsimusi. Tegemist oli hĂ€sti sĂŒmpaatse noormehega, kes elab oma elu tĂ€pselt nii nagu ta ise tahab, ei kiirusta kuskile ja teeb selle iseenda jaoks huvitavaks. Kes veel ei ole jĂ”udnud “Nullpunkti” lugeda, siis soovitan soojalt ja nagu ka pilt illustreerib, siis mitte ainult noortele.
Viska pilk peale ka treilerile.

TĂ€na, 29. septembril toimus kooli sĂŒnnipĂ€eva ametlik tĂ€histamine. 6-nda tunni ajal kĂ€is meile oma kooliajast rÀÀkimas ja tulevikuplaanide suhtes nĂ”uandeid andmas Reaalkooli 113. lennust riigikogulane Arto Aas. “Koolis vĂ€ga midagi selle ajaga muutunud ei olegi, peale koolimaja enda muidugi,” sĂ”nas ta. Saime teada mĂ”ned ta lemmikĂ”petajad, kuidas ta koolis kĂ€itus, kuidas ta ĂŒlikooli lĂ€ks ja kuidas tema poliitik sai. Peale seda suundusime koolistaadionile. Taevaisa oli meid Ă”nnistanud kauni ilmaga, tĂŒdrukud heade kookidega pluss kringlitega ning meie armas Sten jookidega.