Koolijalka avapauk

Neljapäeval, 13. aprillil toimus meie klassi esimene klassidevahelise jalgpallimatš 10.b klassiga. Lahing algas peale kaht väsitavat majanduse tundi, kuid see meie klassi ei heidutanud! Mäng oli põnev ning eriti pingeliseks läks siis, kui esimesel poolajal läks meie vastane 1:0 juhtima. Sellest saime me aga hoopis indu juurde ja lõime kolm vastu. Mäng lõppes seisuga 5:2. Kuigi sai platsile ka teksades Getter, jäid trikiväravad siiski lõpus kahjuks löömata. Villu kuldsed sõnad: “B-klassil võit ei Koida” läksid täide ning kaks nädalat saab ta õpetaja Koidule rahulolevalt otsa vaadata. Meie mäng oli ilus, tublid olid nii mängijad kui ka kaasaelajad. Järgmise mänguni jäi kõrvu kostma muidugi “3,4 LASSO!” Loodame, et võit on meiega ka järgmistel mängudel.

Lisas: kristofer 13.04.2017 16:00

Teaduspäev

4. aprillil toimus teaduspäev, mille puhul toimusid tundide asemel loengud, mida pidasid oma ala spetsialistid.
Meie klassi päev algas Toomas Jürgensteini loenguga usu ja ühiskonna teemal. Kahjuks ta küll veidi hilines, aga see-eest saime kuulda õpetaja Somelari improviseeritud sissejuhatavaid mõtisklusi. Lisaks kuulasime veel loenguid muusikateooria ja kirjanduse teemadel. 6. tunni ajal saime kuulata vabalt valitud, näiteks Ene Ergma loengut kosmose teemadel. 7. tunni ajal tulid meile rääkima HTG õpilased uurimistöödest, kuid arutelu viis lõpuks ka mõlema kooli võrdluseni.
Kuigi enamik loenguid oli humanitaarvallast, saime koolirutiinist vaheldust ning mitmesuguseid uusi teadmisi.

Lisas: kristofer 04.04.2017 08:00

Salongiõhtu

8. märtsi hilisematel õhtutundidel, 18.00-22.00 toimus aulas salongiõhtu, mille pakkus välja õpetaja Madis Somelar variandina asendamaks meie 2. ajalookursuse arvestustööd. Vaatamata sellele, et ette oli antud palju aega, jäid ettevalmistused hilisteks, nagu õpilastele ikka kombeks. Sellegipoolest kukkus välja üks väsitav, ent väga hariv ja meeldejääv õhtu, mis sisaldas nii esitlusi, kringlisöömist kui ka innovaatilist Kaspar Kalle tehnikaimet. Õhtu kulmineerus meie klassi koomiliste näidenditega, mis kajastasid renessansiajastut ning pakkusid vaatajatele palju nalja.
Esitluste teemadeks olid antiikkultuuri pärand, renessansi kujunemise eeldused, Medici suguvõsa, ajastu muusika, arhitektuur, maalikunst, skulptuur, rõivakunst (aitäh Getter ja Carita!), kirjandus, hiliskeskaja ja varauusaja murrangulised sõjad, teadus, alkeemia ja meditsiin.
Esitlusi tegid Mikael Raihhelgauz, Carmen Teearu, Annemari Riisimäe, Karl-Joel Hussar, Markus Remmet, Iris Luik, Ave Nilson, Hedvig Vahlberg, Gertrud Ojavee, Roland Liinar, Helen Rätsepp, Joosep Pihelgas, Kristofer Mäeots, Kirsika Joon, Andres Kauri, Rebecca Tamm, Kristjan Baikov. Õpilasi juhendasid Martin Saar, Maarja Kell, Ene Saar, Reivo Maasik, Mirja Särg, Eve Karp ja Madis Somelar. Õhtujuhid olid alati värvikad ja hurmavad Kaspar Kalle ja Karl Gregor Baumann.
Täname kõiki, kes sel õhtul osalesid.

Lisas: kristofer 08.03.2017 17:16

Klassireis Kuutsemäele

5. ja 6. märtsil oli meie klassil tore võimalus käia Lõuna-Eesti suusakuurordis Kuutsemäel. Selle talve kehvade lumeoludega oleme kõik kursis ning õnneks leidus seal veel natuke lund, et meie oma suusaelamuse kätte saaks.
Lahkusime Tallinnast 5. märtsi hommikul ning lõunaks olime jõudnud Kuutsemäele. Enamik oli kohe valmis ning suundus mäele, et esimesed kiired laskumised teha. Pühapäevale kohaselt oli talvelõbusid nautima tulnud ka väga palju muud rahvast, aga see meid ei seganud. Oli päris mitu inimest, kes oli meie hulgast esimest korda Kuutsemäel. Suure suusatamise ja lauatamise vahel oli ka aega käia nautimas kohalike kokkade tööd. Õhtul, kui mägi suleti oli võimalus käia saunas, suhelda kallite klassiõdede ja –vendadega ning elada kaasa Eesti sportlastele. Teisel päeval peale meie peaaegu muud rahvast ei olnud. Hoolimata sellest, et mäel ruumi nagu oli ei jäänud vigastused tulemata ning meie kallis paralleelikas viidi kahjuks kiirabiga Kuutsemäelt minema. Õnneks meie klass suutis vigastusi vältida ning kõik jõudsid esmaspäeva õhtul tervelt koju tagasi.
Võime üsna kindlalt väita, et kõigile, kes käisid Kuutsemäel, meeldis meie reis. Oli võimalus see talv ka mõni kord mäest alla lasta ja kellele ei meeldiks toredate inimestega ühiselt aega veeta. Suur aitäh kõigile klassi- ja lennukaaslastele, kes selle reisi nii meeldivaks muutsid.


Lisas: kristofer 06.03.2017 20:02

FĂĽĂĽsikaplakatid

Juhhei! Täna oli esimene fĂĽĂĽsika uuel perioodil ning meie ajud said juba koheselt täies hoos tegevust. Seekord andis Reivo meile ĂĽlesandeks koostada plakati, mis omaks nii fĂĽĂĽsikaliselt korrektset kui ka kunstilist poolt. Teemasid oli mitmeid: graafiku joonestamine, SI-ĂĽhikud, ĂĽlesannete lahendamine, mõõtemääramatus ja nii edasi. Klass jagati kuuesteks rĂĽhmadeks ning rahvas asus pingsalt tööle. Kes käis vahepeal puhvetis, kes õpetajate toas markerit kĂĽsimas, kes istus niisama Facebook’is – see selleks, sest kõik said ĂĽlesandega hakkama. Tunni lõpus esitasime neid tahvli ees ning avaldasime kõigile suurejoonelisi ovatsioone. Tegu oli väga vahva ja samas kasuliku ĂĽlesandega, et viia meid fĂĽĂĽsikalainele sellel eesootaval kursusel.

Lisas: kristofer 20.02.2017 20:56

Maian poolfinaalis

12. veebruari õhtul oli suurem osa 10.c klassist ärevalt teleka ees. Telekast tuli Eesti Laulu poolfinaal, kus osales ka meie superstaar Maian. Selle kuu telefoniarve tervel klassil tuleb küll paratamatult küll veidi suurem, kuid kogu asi oli seda väärt. MAIAN JÕUDIS EESTI LAULU FINAALI!! Naljakas mõelda, et Reaalist üks Villu jünger jõudis nii kaugele ning püüdleb veelgi kaugemale. Loodame, et enne finaali jõuab superstaar ka vahepeal aega kooli tulla ning nagu Villu ütles loodame, et talle ei hakka ka vihma ninna sadama. Loodame, et Maianil läheb väga hästi ka finaalis ning meie jaoks liiga hea ei ole. Palju palju õnne meie superstaar!!! Edu finaalis!

Lisas: kristofer 12.02.2017 00:17

Tüdrukute koss ehk üritus on pool võitu

10. veebruaril kogunesid Reaali parimad kossuplikad peale tunde saali, et maha pidada üks korralik kossulahing. Üksteisega läksid poolfinaalides madistama 12c ja 10c ning 12a 10b-ga. Endalegi üllatuseks suutsime seni tugevaimana tundunud vastase (12c) elimineerida ning pääsesime peale väga ägedat maadlust finaali. Irisele ja Kirsikale oli see elu esimene kossumäng ning seda oli ka nende väga segaduses nägudest välja lugeda. Teised meie kossutšikid olid õnneks natuke kogenumad. Lootused olid finaaliks kõrged, sest alagrupis kaotasime 12a-le vaid mõne punktiga, aga noh, ütleme nii, et alati ei lähe päris täpselt nii nagu loodetud.. Finaal osutus vaatama kiiretele prillidele meie jaoks katsumuseks ning lõpuks pidime ka 12a-le alla vanduma ning 2. kohaga leppima. Aga pole hullu, sest mis halvasti, see uuesti! Ehk saame järgmisel aastal võidu maitset tunda.

Lisas: kristofer 10.02.2017 16:15

Kultuuripäevikuline debüüt

Iga Anu Kella õpilase suurim hirm. Üks rangeimaid unemurdjaid terves Reaalis. Noored kümnendikud on sellele lihtsaimaks ja nõrgeimaks saagiks. See ei ole miski muu kui Anu Kella kultuuripäevik. Õpetaja tutvustas seda meie klassile juba esmasel kohtumisel ning esimesed oiged kostusid sekunditega. Aga see oli alles oiete algus. Tähtajaks määrati 6. veebruar ja kui kätte jõudis 5. veebruari õhtu, oli enamikel vesi ahjus. Aset leidis tõeline kirjutamismaraton ning maadelda tuli nii kannatuse, pealetükkiva une kui väsinud käega. Taolised sõnad nagu retsensioon, arutlus, tiitelleht ja eriti veel kultuuripäevik oleks meid neil hilistel õhtutundidel sama hästi kui võinud oksele ajada. Leidus neid mõistlikke, kes olid selle valmis saanud juba varem ning nendel oli unetundidega kõik nagu ennegi, aga oli ka neid, kes viisid asja nii kaugele, et leppisid täiesti minimaalse uinakuga.
Suur aplaus Gerlile ja Triinule, kes on seekordsed uneedetabeli kangeimad 134c õpilased. Näis, mis saab järgmisel korral.

I-II Gerli ~ 1 tund
I-II Triin ~ 1 tund
III Annika ~ 1 tund ja 30 minutit
IV Christopher ~ 2 tundi
V-VI Kaspar Kluge ~ 3 tundi
V-VI Kristofer ~ 3 tundi

Lisas: kristofer 06.02.2017 06:00

Korvpallishow triumf

Kätte jõudis suur ja tähtis päev. 21. detsembril, 2016. aastal, peeti maha agressiivne ja tormiline lahing 10.c ning 11.c parimate korvpallurite vahel. Õhus oli tunda pinget ja närve. Kaalul oli oi kui palju. Kaalul oli klasside au ja uhkus, ehk veelgi enam. Siiski, meie klass suutis sellest edukalt ja igati võidukalt väljuda, võites mängu skooriga 53:33. Seda eelkõige tänu mängijate suurepärasele tasemele ning fännide kirglikule kaasaelamisele!
Suur tänu õpetaja Madis Somelari kangetele lõvidele selle metsiku võitluse eest, mis oli vägagi pingeline. Karikas on siiski sel aastal meie ning loodame edu saavutada ka järgnevatel aastatel!

Lisas: kristofer 21.12.2016 16:00

FĂĽĂĽsika = hea uni? Ei!

Rasked hommikud. Ühel kolmapäevasel hommikul juhtus kordumatu olukord. Nimelt hilines füüsikaõpetaja 16 minutit tundi ning kuna tegemist oli väga raske esimese tunni ning õppeainega, siis otsustas meie klassi unekott teha pisikese uinaku. Kahjuks sai uni kiiresti läbi, sest kohale tuli otsitud õpetaja, kes oli hilinenud pisikese haigusepisikuse pärast.

Lisas: renealeksander 20.12.2016 20:31