Tegevuse selgitus

• Õpitegevuse tüüp: pööratud klassiruum
  • Sihtrühm: 6. klass
  • Õpieesmärgid:
    • valib juhendamise toel suhtluskanali;
    • leiab koos partneri või rühmaga vastuseid lihtsamatele probleemülesannetele, kasutades sobivalt kas suulist või kirjalikku keelevormi;
    • kasutab omandatud keele- ja tekstimõisteid tekstide tõlgendamisel ja seostamisel. leiab juhendamise toel tekstiloomeks vajalikku kirjalikku või suusõnalist teavet internetist:
    • teab mõisteid ja oskab neid leida/kasutada: meedia, trükiajakirjandus, ajaleht, toimetus, intervjuu, reportaaž, arvamus/arvamuslugu, uudis, kuulutus, ajakirjandusfoto/karikatuur/joonis vmt, peatoimetaja veerg:
    • kasutab digitehnoloogiat sihipäraselt.

• Miks digitehnoloogiate kasutamine on selles stsenaariumis otstarbekas?
    1. Trükimeedia eeldabki erinevate digivahendite kasutamist.
    2. Digivahendite valik on väga lai ning õpilane peab leidma kõige lihtsama ja otstarbekama viisi nende kasutamiseks,
    3. Digivahendi kasutamne peab andma sellise tulemi, millel on ka edaspidises õppetegevuses väärtus.

1. klassi lähteülesanne

Ajalehenumbri väljaandmine

Teie ülesanne on teha grupi ajaleht teemalehena, s.t. ühest kindlast valdkonnast: nt spordileht, ajalooleht, loodusleht, kultuurileht, kirjandusleht, meelelahutusleht, teadusleht, klassi ajaleht, hobide leht, noorsooleht, noorte poliitiliste maailmavaadete leht, terviseleht või mõni muu teemavaldkond. Teemaleht võib olla ka mitme teema kooslus, kui oskate selgitada, miks just nii.

Teie ajalehes peavad olema kindlasti järgmised rubriigid/žanrid

1. Peatoimetaja veerg
  2. Intervjuu (võib olla nii isiku- kui tänavaintervjuu)
  3. Reportaaž
  4. Arvamus
  5. Uudised
  6. Kuulutused
  7. Fotod või joonistused (k.a. karikatuur, koomiks)

Lõpptulemus: valmib ajaleht, mida on võimalik printida välja ning säilitada ka loetava failina.

Arengu jälgimine: töö käigus tuleb pildistada ja/või filmida toimetuse tööd ja esitada pärast lühiülevaatena. Filmida/pildistada tohib ainult oma toimetust – teiste inimeste jäädvustamiseks tuleb neilt luba küsida.