Athiveeritud - päev 04.10.2019

Reaalkool 138!

Kooli sĂŒnnipĂ€ev on 29.septembril. Sel aastal pidasime aga sĂŒnnipĂ€eva 30. septembril. Kuna oleme 9. klass ja see on meie viimane ĂŒhine Ă”ppeaasta, kĂ€isid meiega rÀÀkimas 127. lennu vilistlased, kes enamusi meist kaheksa aastat tagasi, meie esimesel koolipĂ€eval, aktusele viisid ja koolimaja tutvustasid. Tehti ka pilte koos vilistlastega. Staadionil kuulasime direktori kĂ”net ja sĂ”ime Katariina valmistatud ĂŒlihead kĂŒpsisetorti. KokkuvĂ”tteks oli tore pĂ€ev.

Kirjutas: Milena

1.september 2011

8.aastat hiljem

127.lennu vilistlased

1.september 2011 Ants Erik ja Katariina abiturientidega

Katariina 138.a Eva ja Carolin 127.c

Ants Erik 138.a ja Kristen 127.c

LÔpureis kooliaasta alguses

LĂ”pureisiks vĂ”tsime ette reisi Lapimaale. 19. septembril kell 7 hommikul alustasime laevaga sĂ”itu Soome poole. Helsingis tegime bussiga vĂ€ikese ekskursiooni ning seejĂ€rel hakkasime sĂ”itma Oulu, kus veetsime esimese öö oma reisil. Bussis magati, kuulati muusikat, rÀÀgiti, mĂ€ngiti ja loeti. Koos vĂ€ikeste vahepeatustega ja ĂŒhe söögipeatusega jĂ”udsime me Ă”htuks lĂ”puks oma sihtpunkti. SĂ€ttisime end puntidega mökkidesse ning jalutasime siis mere ÀÀrde pĂ€ikeseloojangut vaatama. LĂ”puks tagasi sooja tuppa jĂ”udnud, hakkasime omale Ă”htusööki valmistama, igaĂŒks seda, mis ta oli kaasa vĂ”tnud.

Teisel pĂ€eval oli meil hommikul kell 7 vaja olla hommikust söömas, et saaks varakult alustada reisi Lapimaale. Tee peal kĂ€isime lĂ€bi Arktikumist, kus saime uurida Arktika ja ĂŒldse polaaralade kohta. Ühes ruumis heitsime kĂ”ik koos pikali ja vaatasime laes nĂ€idatavat filmi virmalistest, mille jĂ€rgselt tekkis veelgi suurem soov neid pĂ€ris oma silmaga nĂ€ha. Peale muuseumi kĂŒlastust suundusime jĂ”uluvana kontorisse. JĂ”uluvana maja juures saime kogu klassiga astuda ĂŒle polaarjoone. Kui me, peale mĂ”nda aega ootamist, lĂ”puks jĂ”uluvana juurde pÀÀsesime, tegime temaga koos pilti ning laulsime talle jĂ”ululaulu „Tiliseb, tiliseb aisakell.” Need, kes tahtsid, said jĂ”uluvanale veel kalli teha, kuid seejĂ€rel pidime hakkama edasi liikuma. Tee peal nĂ€gime pĂ”hjapĂ”tru, mis tekitas bussis ka palju elevust, kuna enamus polnud neid varem pĂ€riselus nĂ€inud. Kui olime jĂ”udnud SodankylĂ€sse, anti meile natuke aega, et panna end valmis kuue kilomeetri pikkuseks matkaks. Loodus on Lapimaal vĂ€ga ilus, kahjuks polnud veel kĂ”ik nii vĂ€rviline, kui seal sĂŒgisel tavaliselt lĂ€heb, aga sellegi poolest oli matk tore. Tagasi tubade juurde jĂ”udnud, hakkasime lĂ”kke peal vorste ja vahukomme grillima. Aeg lĂ€ks aina hilisemaks, hakkas vaikselt pimedamaks minema ja muidugi ka palju kĂŒlmemaks, aga siiski ootasid nii mĂ”nedki Ă”ues veel virmalisi. Ootasime, mis me ootasime, aga kahjuks nĂ€gemata need meil jĂ€id.JĂ€rgmise pĂ€eva hommikul kell 6 hakkasid Ă”petajad koos umbes 15 ƍpilasega mĂ€kke ronima, et vaadata seal pĂ€ikesetĂ”usu. Peale suurt pingutust jĂ”udsime lĂ”puks ĂŒles. Vaade oli kĂŒll ilus, aga kuna oli palju pilvi, ei olnud pĂ€ikesetĂ”usu vĂ€ga nĂ€ha, aga selle eest nĂ€gime kahte suurt pĂ”hjapĂ”drakarja söömas meile ĂŒsnagi lĂ€hedal. PĂ€eva edasine plaan oli hakata jĂ€lle vaikselt tagasi Oulu poole liikuma ning tee peal kĂŒlastada kulla- ja ametĂŒstimuuseume.Kullamuuseumis saime kĂ”ik ise omale kulda veest uhtuda. See vĂ”ttis kaua aega ja kulda saime kĂŒll vĂ€hem kui sĂ”rmeotsa tĂ€ie, aga kogemus ise oli seda vÀÀrt. LĂ”puks, kui kĂ”igil oli kuld kĂ€es, olid ka kĂ”hud tĂŒhjaks lĂ€inud ning oli aeg sööma minna. LĂ”unatasime kullakaevajate kĂ”rtsis, kus pakuti bolognese pastat. Edasi suundusime ametĂŒsti kaevandusse. KĂ”ige pealt rÀÀgiti meile seal natuke nende tööstusest, ametĂŒstidest ja ĂŒldiselt kristallilistest kivimitest ning seejĂ€rel suundusime isegi omale ametĂŒste vĂ€lja kaevama. IgaĂŒks tohtis kaasa vĂ”tta ĂŒhe kivi, mis mahtus talle pihku Ă€ra. AmetĂŒstid pidid olema Ă”nne toovad kivid.Kaevandusest tagasi tulles, ootas meid lĂ”kke peal valmistatud pannkookide hunnik, mille meie giid oli vahepeal teinud.Pannkoogi maitse suus, suundusime bussi poole ja jĂ€tkasime sĂ”itu Oulu, kuhu me mĂ”ne tunni pĂ€rast ka jĂ”udsime.Viimasel pĂ€eval toimus sĂ”it tagasi Helsingisse, kust me lĂ€ksime laevale ja suundusime Eesti poole.

Kirjutas: Kristiina

PÔhjapÔdrad