Athiveeritud - päev 28.04.2019

Õppekäik Palamusele

12. aprillil käisime klassiga õppekäigul Palamusel. Lisaks meile olid seltsiks ka 7.b
klassi õpilased. Koha peal räägiti meile palju raamatu “Kevade” autori Oskar Lutsu
elust ning raamatutegelaste prototüüpidest. Käisime Palamuse apteegis, mille Lutsu
isa oli ehitanud, vaatasime Eesti vanimat kirikut, kĂĽlastasime kalmistut, kuhu enamus
prototüüpidest on maetud, ning seejärel siirdusime koolimajja. Koolimajas toimus
koolitund. Koolitunnis täitsime me töölehte, mille tekst oli nagu vanasti. Kirjutamisel
kasutasime tinti ja sulepead, laulsime laulu ja lugesime luuletusi ning kõige lõpuks
hindasime end 5 palli sĂĽsteemis. Peale tundi saime koolimajas ringi vaadata.
Nägime, milline oli tollane õpilaste magamistuba ning missugused olid köstri
eluruumid. Peale seda sõime lõunat ning lõpuks külastasime ka muuseumi, mis oli
päris huvitav. Kokkuvõttes oli õppekäik põnev, paljudele see meeldis. Tagasi linna
jõudsime umbes kell 16:00.

Kirjutas: Mihkel

28.04.2019

Klassiöö

Meie klassil toimus 5.aprillil klassiöö. Õhtujuht oli sel korral Ats Andreas, kellel oli meile plaanis nii kahoot kui ka kuldvillak. Õhtu algas õue tegevustega, kus mängisime jalgpalli ja peituselaadseid mänge. Pärast seda liikusime edasi tuppa, kus sõime kõhud täis ja hakkasime Atsi poolt ettevalmistatud tegevusi tegema. Kahooti võitis tänu oma kiirusele Ants Erik ja kuldvillaku, mille teemadeks olid Tallinna Reaalkool, Eesti, sport, muusika ja varia, võitis Pauli, Maico, Mihkli ja Eliise poolt moodustatud meeskond. Õhtu jätkus tegelaste ära arvamise mänguga, kus niimõnigi suutis kogemata ära anda suured vihjed. Tänu meie klassi sõbralikkusele lõppes aga mäng muredeta ja kõigil oli lõbus. Pärast seda mängisid paljud võimlas, kuid oli ka leibaluusse laskjaid, kes lõbustasid teineteist suheldes. Siis oligi aeg õhtu viimaseks ürituseks, milleks oli üle koolimaja kull. Mäng oli kahtlemata lõbus ning enamus klassist lõi kaasa. Kõik jäid õnneks terveks ning järgnev õhtu ja öö möödusid muredeta ja üksteist tundma õppides. Järgmisel hommikul koristasid kõik võrdset panust andes toad ja lahkusid väsinutena, kuid rõõmsatena koolimajast. Kokkuvõtteks oli see väga tore ettevõtmine ning meie klass võtab, selle kohe kindlasti uuesti ette.

Kirjutas: Paul

28.04.2019