Ajarännak

7.veebruaril osales meie kool ajarännaku projektis, mille raames läksime kõik ajas tagasi veebruari 1918. Sel päeval riietusime kõik ajastule vastavalt ning ka tunnid toimusid nii nagu tol ajal.  Päev algas meie klassi jaoks kell 8.55 hommikupalvuse ja koraali laulmisega aulas. Edasi tulid järgmised viis tundi: ajalugu ja sehkendamine, laulmine, lugemine, algebra ja viimasena päeva kokkuvõttev klassijuhatajatund, kus täitsime ära ka tunnistuse. Vahetundide ajal võtsime aulas osa ringtantsudest  ning tegime ka Peeter I pildi ees klassipilti. Sööklas pakuti lõunaks teed ja leiba. Peale viimast tundi suundusid kõik klassid koolimaja ette, kus igas klassis loeti ette “Manifest kõigile Eestimaa rahvastele”. Meie klassis lugesid manifesti ette Patrik, Mihkel ja Ants-Erik. Päeva lõpetas ĂĽhispilt kooli staadionil, millel kujutatud EV 100 sĂĽmbol.

Kirjutas: Helena-Erika