Ajarännak: 150 aastat esimesest laulupeost

Ajarännak oli tore ja meeldejääv üritus. Riietusime rahvariietesse ja ka kõik tunnid olid teemal 150 a tagasi. Päev lõppes rongkäigu ja kontserdiga Kalevi spordihallis.

Saime teada, et meie lugemisoskus on alla käinud.

Väga lahe oli see, et sai kanda rahvariideid. Rongkäik oli samuti täitsa tore ja omamoodi naljakas. Laulupidu oli meeldiv kuulata ja tantsijate etteasted olid meeldejäävad.

Osalesin vaid rongkäigus ja laulupeol. Mõistan, et nii polnud 150 aastat tagasi kombeks, kuid oleks olnud kaasahaaravam, kui publik oleks rohkem laulda saanud. Tantsunumbreid oli huvitav vaadata, neid oleks võinud rohkem olla. Etteastetele järgnenud simman oli piinlikuvõitu, sinna jäid vist vaid vähesed.

Ajarännak oli huvitav, lisas ajaloolist särtsu ja põnevust tavalisse koolinädalasse. Hoolimata vihmasest ilmast säilis kõigil hea tuju.

2. mail toimunud ajarännak oli huvitav, aga minu arvates oleks võinud õpilaste jaoks praktilist osa olla rohkem kui seda oli, sest päev jäi natuke üksluiseks järjest loenguid kuulates.