Athiveeritud - päev 28.02.2018

Meie erilised jõulud, mis lõppesid veebruaris

Kõik sai alguse klassis omavahel tehtavatest jõulupakkidest. Pärast pikka kaalumist ja arutamist otsustas meie klass teha kinke teistele heategevuseks. Algul oli mitu varianti. Kas annetada loomaaia loomadele või hoopis annetada lastekodule või teha kinke lastele, kes peavad jõulud veetma lastehaiglas? Pärast pikki klassijuhatajatunde otsustasime hoopis midagi esmapilgul utoopilist – teeme kingid Nepaali kooli puudustkannatavatele õpilastele! Kõigile tundus see mõte MEGAĂ„GE.

Õpetaja Tiia asus koheselt koos kahe lapsevanema abiga kõiki variante uurima. Kuidas saata? Mida saata? Kontakteerusime kohaliku heategevusorganisatsiooniga ning nende kaudu leidsime kooli, kus õppivad lapsed kõige rohkem abi vajasid.

Kertu, Maarja-Liis ja Natali otsisid Nepaali ja Kathmandu (kus lapsed elasid) kohta lisainformatsiooni ning rääkisid sellest nii klassikaaslastele kui ka lapsevanematele. Meile sai selgemaks, kuidas nad elavad, et nende pealinnas on maavärinad tekitanud väga suuri purustusi, et kirjaoskuse ja lugemistase on väga madal ning see on väga vaene riik.

Saime peatselt kätte kirjad Nepaali lastelt (väljavalitud 30 last). Ăśldjoontes olid kirjad kõik samasugused või väga sarnased. Nad soovisid lihtsaid ja igapäevaseid asju, näiteks sokid, kampsunid ja koolitarbed – tegemist oli ääretult vaeste lastega. Praeguseks on meil pakid valmis tehtud ning need ootavad ärasaatmist.

Nüüd algas närviline ooteaeg. Käisid läbirääkimised mitme firmaga, et pakid Nepaali kohale jõuaksid. Kuna nii riigid kui ka kaubakäitlemise reeglid on väga erinevad, siis võttis kõigest arusaamine ja kordaajamine palju aega. Lõppkokkuvõttes pani oma õla alla DHL ning oleme neile siiralt tänulikud, et veebruaris jõudsid pakid lõpuks kohale ning piltide järgi otsustades valmistasid ka palju rõõmu.

Meile meeldis see projekt, sest tunne, et sa tegid kellelegi heateo, annab parema tunde, kui see, et sa saad selle kingi, mida kaua oled tahtnud. Eriti hea tunde tekitas veel teadmine, et saime olla vajalikud ja täita saajate soove.

Meile andis see projekt hea enesetunde ja rahulolu, et oleme teinud midagi head. Teiseks andis see võimaluse tutvuda teise rahvusega ja nende majandusliku olukorraga. Mõistsime kui luksuslikult ikkagi meie elame ning kui vähese üle rõõmustavad Nepaali lapsed.

Kertu ja Pilleriin