1.juuni 5B klassil

1.juunil aasta 2009 käisime me klassiga ekskursioonil Kirde-Eestis. Kõigepealt sõitsime me Narva linnusesse. Seal andis giid meile väikese sissejuhatuse linnusest. Hiljem anti meile vaba aeg. Me viibisime linnuse põhjaõuel. Seal sai teha erinevaid asju: osta suveniire, proovida riideid, mängida vana-aja keeglit ja palju muud. Kohapeal oli ka kaasas meie eesti keele ja kirjanduse õpetaja Piret Järvela. Seejärel läksime me kaevandusse. Meile tehti kõigepealt ĂĽhes hoones väike sissejuhatus ja seejärel läksime umbes 10-meetri sĂĽgavusele maa-alla. Seal oli umbes 8 kraadi sooja. Mul endal kĂĽlm ei hakanud, aga ma loodan, et ma ei olnud ainukene. Pärast väikest ringkäiku oli meile ette valmistatud kaevurilõuna tellijatele. See maksis 50 krooni ettetellijatele. Sinna kuulus soe supp, kaneelisai ja morss. Seejärel liikusime Valaste poole. Seal imetlesime vett ja giid rääkis meile nii mõndagi sellest. Minu ĂĽheks lemmikuks kohaks oli Toila oru park, kuhu me läksime järgmisena. Sealne ala oli kunagi sissetulnud kuningatele väga tähtis ala. Sinna lasti ehitada loss, mida tänaseks enam ei ole. Seejärel liikusime Kukruse mäe poole. Me ronisime sinna tippu. Mina ausalt öeldes ei mäleta sellest kohast midagi. Hiljem kĂĽlastasime Kohtla – Järve Selverit. Seal oli meil võimalus väikeseid sisseoste teha. Tagasisõit kooli poole oli väga lõbus, sest see kujunes rohkem laulupeo poole :).
Kooli jõudsime umbes poole üheksa paiku.