Ajaloolised vallutused

Meie koolis toimus teisipäeval (kuupäeva ma nimetada kahjuks ei oska, ma olin vist liialt segaduses) ajalooolĂĽmpiaad, millele meie klassist läks kĂĽll ainult kolm õpilast. Aga mõelge.. edasipääsemisprotsent oli meie klassis täpselt 66,(6)%! Tuleb muidugi tunnistada, et see ĂĽlesanne ei olnud just lihtsaimate killast ja nõudis osalejatelt lausa silmi vesistama panevalt suurt pingutust. OlĂĽmpiaadi teema oli Eesti muistne vabadusvõitlus ja ristisõjad. Ă„ra pidi tundma nii Eesti pinnal toimunud lahinguid, kuid pidi ka piltidelt tuvastama erinevate ordude rĂĽĂĽtleid, kes – ma pean tunnistama – on väga sarnased. Samuti pidid osalejad teadma midagi ka geograafiast.

Meie esindajad ülelinnalises piirkondlikus voorus saavad siis olema Sander Suur (51 punkti 60-st) ja Märt Vallutaja (47 punkti). Ainar Võitleja jäi 30 punktiga kahjuks välja. Aga me kloonime ta aju ja võtame selle kaasa. Reaalkool ikkagi ju. Selleks me olemegi.

Teksti alguse autor Sander Suur, teksti jätkaja Märt Vallutaja, toimetanud Märt Vallutaja.