Bonjour!

Tervisi ka Prantsusmaalt. Kuidas teil seal “kaugel” Eestis lĂ€heb??? Tahaks teid kĂ”iki vĂ€ga nĂ€ha, aga eelistaks kui te mulle siia jĂ€rgi sĂ”idaksite, sest mina siit kĂŒll tagasi ei tule, kuna siin on endiselt soe. 🙂

Minu eluhernes veereb siin ĂŒsna kiiresti, alles ma ju pakkisin seda kohvrit. Koguaeg on vĂ€ga pĂ”nev, noh kuigi tunnis enam mitte nii vĂ€ga, sest et tase on “natuke” madalam. Alguses oli keeleprobleem, aga nĂŒĂŒd kui tunnis kĂ”igest aru saan, siis olen klassi geenius, mida ma Reaalkooolis ilmselgelt ei olnud. 😛 Keelekeskkond on tĂ”eliselt vĂ€gevalt arendav – saate aru ma rÀÀgin! 🙂

Samas mulle meeldis ikka Reaalkoolis hulga rohkem…no kujutage ette, mida te teeksite Ă”petajate pĂ€eva, rebaste ristimise, ballide vĂ”i kĂ”ige hullem, ilma olĂŒmpiaadideta. 🙂 Ja pealegi ma pean siin laupĂ€eviti koolis kĂ€ima. Juhhuiiaa! Kindlasti ei saa jĂ€tta mainimata prantsuse söögikultuuri….isegi koolis on neil iga pĂ€ev 4-kĂ€iguline lĂ”una, mille söömiseks on jĂ€etud 2 h.

Aga keeruline on seletada, mida ma tunnen,  kui ma kuulen 1. septembrist, Ă”petajate pĂ€evast ning ĂŒlirasketest kontrolltöödest. 😛 Samuti tunnen puudust eestlaste ĂŒliteravast sarkasmist, siin seda eriti ei mĂ”isteta. 😛 Olge mĂ”nusad ja mĂ”istke, mis vĂ€gev maa see Eesti ikka on!

Bisous :*

Regina