Kallid Eesti inimesed !

Täna tähistame Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva. See ja eelmine aasta oli meile kõigile uus ja raske. Meie seas möllab nimelt kohutav viirus. Me ei saa öelda, et see epideemia läbi on, aga me saame igaüks teha nii, et see hullus paremaks läheks. Poes või bussis maski kandmine on sinu jaoks väike tegu, aga meie riigile ja kogu maailmale on see suur abi. Seepärast parim kink, mis sa Eestile teha saad on üksi poes käimine, maski kandmine, käte pesemine jne. Aga kui mina mõtlen Eestile, ei meenu mulle kohe koroona. Ei, mulle meenub Eesti vabadus, ilus loodus ja toredad inimesed. Eesti on tilluke maa. Aga see on vaba maa. See on meie kodumaa. Eestis on väga palju imeilusaid kohti mis meenutavad meile Eesti karmi mineviku. Praegune Eesti on vaba maa, aga see ei ole alati nii olnud. Mitmed Eesti kodanikud on andnud oma elu, et meie saaks elada vabas riigis. Me peame oma vabaduse eest tänulikud olema ja seda hoidma. Samamoodi nagu me peame hoidma oma loodust ja traditsioone. Paljud meist käivad Katri ja Marti jooksmas sellepärast, et kommi saada, aga meil pole õrna aimugi kust see komme pärit on. Paljud meist pesevad ennast tund või rohkem ja laristavad palju vett. Me teeme seda, sest tahame, et meil oleks Eestis mugav elada. Aga kui me niimoodi jätkame, pole tulevastel põlvkondadel siin üldse mugav elada. Eesti sünnipäev on üks päev aastas, kus igaüks peaks andma endast parima, et hoida meie riiki.

Palju õnne kallis Eesti Vabariik !

Tervitusteksti koostas Inger

Lisas: aili 24.02.2021 09:07

EV 103 ja projektitöö “MEIE EESTIMAA”

Täna on kaunis päikseline karge talvepäev ja meie tähistame EV 103. aastapäeva ĂĽhise aktusega seekord ĂĽllatuslikult Ă•UES – kooli staadionil.

               

Peale aktust jätkasime oma rĂĽhmatöödega “MEIE EESTIMAA”

Lisas: aili 19.02.2021 13:26

Talispordipäev Nelijärvel

​

Alguses pidime minema Nelijärvele kaheks päevaks erinevaid talispordialasid harrastama, aga praeguste raskete olude pärast muudeti see ühepäevaseks, mis samuti edasi lükkus, kuid õnneks ikkagi toimus.

Esmalt läksime suusatama. Suusatades tekkis radadega küll väike segadus ja osad sattusid pikematele radadele kui plaanitud, aga kõik jõudsid siiski ilusti alguspunkti tagasi. Peale suusatamist saime valida uisutamise ja kelgutamise vahel. Kelgutamiseks oli tehtud pikk nõlv, mis oleks võinud veidi laiem olla. Aga liu sai pika! Uisutamiseks oli tehtud pikk ja mitmete kurvidega uisurada ning lisaks jäähokiväljak.  Päeva lõpuks ootas meid vahva üllatus maitsvate vastlakuklite näol.

       

Lisas: aili 16.02.2021 10:52

Stiilinädala PEHME ja ROOSA

… aitas meil hästi meisterdamisega tegeleda …

…ja põnevad inimfiguurid hakkasid valmima.

Lisas: aili 15.02.2021 10:26

Elagu sõbrad!!!

Lisas: aili 14.02.2021 10:19

Peastarvutamisevõistlus 2021

Sel aastal teisiti: 10 minutit kuulamise järgi + 10 minutit iseseisvat lahendamist.

Meie klassi kõige tublimad ja kiiremad arvutajad:

Henri(147p), Karl-Martin(145p), Taavi(139,5p),

Oliver(133p), Ronja(131p), Villem(120p, Valter(120p)

Lisas: aili 11.02.2021 10:51

Algas sõbrapäeva STIILINÄDAL

Täna huvitavad kübarad ja kaabud.

Lisas: aili 11.02.2021 10:49

Juba ĂĽks poolaasta uut ja huvitavat ainet… kodundust ja tehnoloogiat

Juba on läbi 1. poolaasta 4. klassi ja uut ainet!

Pildistasid: Marta ja Lasse

Lisas: 144a 10.02.2021 19:40

Rõõmus uudis

Meie Emily on Noorte Luuleprõmm 2021 Tallinna Eelvooru võitja …-11aastaste vanuseklassis!!!

Palju õnne!

Lisas: aili 08.02.2021 19:45

I poolaasta lõppes tunnistuste, klassihommiku, karge talve ja paljude eneseisolatsiooniga

I poolaasta sai tõesti lõpuks läbi. Eesti keeles, matemaatikas ja inglise keeles sooritasime päris pikad ning rasked tasemetööd. Ă•nnestusid nad selliselt nagu meie teadmised ja oskused antud ainetes hetkel on – nĂĽĂĽd teame, mida peame rohkem harjutama.

Tunnistuste lõplikku valmimist tähistasime reedese 4 – tunnise klassihommikuga. Meie klassivanem Emily pani kava paika koos Rebecca ja Valmariga. Ettevalmistus oli põhjalik ja tegevusi piisavalt: viktoriine ja mänge ning koguni AARDEJAHT, loomulikult ikka “Kuldvillak” ka. Mõned mängud on kĂĽll veidi kummaliste reeglitega, aga ju siis osavõtjatele arusaadavad. Kokkuvõtvast arutelust selgus, et meeldivat oli rohkelt.

PĂĽhapäeval aga selgus, et 7 meie tublit tantsijat peavad järgmise nädala olema eneseisolatsioonis ….

Lisas: aili 08.02.2021 19:33