Täna käisime loodusmatkal OANDUS

Tundub, et sel sĂĽgisel tahab suvi mõneks ajaks tagasi tulla, sest juba mitu päeva on päeval sooja 15 – peaaegu 20 kraadi – täitsa suve moodi! Loodusmatkaks ideaalne päev!

Meie vanemad on nii tubliks läinud, et aitavad meil muudkui koolielu põnevamaks muuta. Nii aidati meid täna loodusmatkale Oandusse. Bussisõit oli küll veidi pikk, aga loodust uurida on ju ikka hea just kõige õigemas kohas ja seda on Oandu looduskeskus kindlasti oma põnevate töötubade ja kaunite matkaradadega. Pärast matka sõime maitsvat suppi ja pirukaid, saiakesi ning arvatavasti oleme nüüd looduses viibides ise palju tähelepanelikumad ja sammukese jälle targemad.

Kas sina oskad loomade jälgi ära tunda või teha vahet samblal ja samblikul?

Aga meie vist oskame!

Lisas: aili 15.10.2018 15:21

Ă•petajate päeval – PRANTSUSE KEELE TUND

Õpetajate päev koolis on üldse üks isemoodi päev: abituriendid annavad mõne tunni ja sel aastal veel lisaks PRANTSUSE KEEL! Selline tore mõte tuli Ingeri emal, kes ise ongi päris prantsuse keele õpetaja. Me saime teada palju huvitavat ja põnevat Prantsusmaa kohta ja õppisime ka prantsusekeelseid sõnu õigesti hääldama. Püüame õpitu meeles hoida, kindlasti läheb seda vaja!

Lisas: aili 06.10.2018 15:01

LUGEMISPĂ„EVIKUTE tutvustus

Oleme usinad lugejad ja peame loetud raamatute kohta ka päevikut. Tänaseks on esimesed sissekanded juba tehtud ja me tutvustasime neid kaaslastele. Nii mõnigi sai hea soovituse, millist raamatut järgmisena lugeda.

Lisas: aili 02.10.2018 14:06

Täna tähistasime kooli 137.sünnipäeva

Meie päev algas täna kĂĽlalisega – oma kooliaega meenutas Kerdi isa Ahti, kes on meie koolivend 109. lennust. Kuulasime tema meenutusi huviga ja vaatasime kaasatoodud tunnistusi, fotosid,sõrmust ning lõpumärki. Paljud kĂĽsimused said vastused.

Järgmise tunni ajal kogunesime kooli õue, kuulasime direktori tervitust, laulsime meie kallile koolile sünnipäevalaulu ja sõime kiringlit ning jõime maitsvat õunamahla.

ELAGU 137.AASTANE TALLINNA REAALKOOL!

Lisas: aili 02.10.2018 14:03

TEADLASTE Ă–Ă– 2018

Põnevad katsed ja huvitavad leiutised ning meeliköitvad tegevused – see ongi TEADLASTE Ă–Ă–. Ega meiegi sellest kõrvale jää. Sel aastal esindasid meie klassi leiutised loomulikult koos oma leiutajatega: MARTA, HENRI, KARL-MARTIN, KERT JA REBECCA.

Lisas: aili 30.09.2018 16:35

MINU PUU

1.klassi kevadel valisime Harjuoru pargis Toompea nõlval endile puud, mida uurisime lähemalt. Täna otsisime need tuttavad taas üles ja vaatlesime, millised on nad sügisel. Jätkame vaatlusi edaspidigi.

Lisas: aili 28.09.2018 11:11

Homme on kooli 137.sünnipäev

Meie otsustasime MĂ•K-i tunnis meisterdada uhked plakatid, ikka koostöös “b”klassiga.

PALJU Ă•NNE, KALLIS KOOL SINU 137.SĂśNNIPĂ„EVAL!

Lisas: aili 28.09.2018 10:51

Meile meeldib meisterdada SUVESĂ•PRU

Kuidagi ei tahtnud me sel kaunil ja soojal suvel minna lasta. Kuigi kalender näitab nĂĽĂĽd sĂĽgisekuud ja õues on lausa karmid sĂĽgisilmad, otsustasime seekord SUVESĂ•PRU meisterdada ja neist koguni jutukesi kirjutada. Põnevaid ja lõbusaid ja sĂĽdamlikke ja metsikuid ja … lugusid oli igasuguseid ning nalja sai ka kõvasti. Aga sellised olid meie suvesõbrad.

Lisas: aili 26.09.2018 11:13

Voltisime PLIIATSEID

Meil on kĂĽll terve hulk pliiatseid pinalis, aga meile tundus, et ikka vähe. Vaja läks veel VĂ•LUPLIIATSEID. Nii me neid voltisimegi ja kĂĽll olid põnevad tutvustused, millega need pliiatsid “vabal ajal” tegutsevad. Kahju, et teie neid ei kuulnud, aga selle eest vaadata ikka saate!

Lisas: aili 20.09.2018 06:06

15. september – PEREPĂ„EV

Meie kooli algklassid ja TKP korraldasid sel laupäeval (muide sel laupäeval peaaegu kogu maailm koristas!) lõbusa perepäeva. Osavõtjad oli palju, töötube ja huvitavaid tegevusi samuti.

Lisas: aili 17.09.2018 11:44