Vene muuseumi kĂĽlastus

Käisime poole klassiga ja õpetaja Niina Karamkovaga vanalinnas Vene muuseumis. Oli väga huvitav, saime juua samovarist teed ja õppisime ka uusi venekeelseid teega seotud sõnu. Saime teada tee ajaloo kohta, kuidas see leiutati ja kuidas see Venemaale jõudis. Tee joomise ajal saime testida õpitud teadmisi viktoriinis ja süüa rõngikuid. Tee maitses väga hästi ja saime kõik targemaks!

Lisas: 144a 27.01.2024 14:59

Kiire kokkuvõte

Nagu näha, on meie klassi ajaveeb üsna välja surnud. Just  lõppes selle kooliaasta teine kuu ja meie ajaveebis pole mitte ainsadki postitust. Proovime seda viga parandada ja ajaveebis aktiivsemad olla.

Kooliaasta alguse kohta võib nii palju öelda, et see on läinud väga kiiresti ja põnevalt. Sel aastal ühines meiega taas klassivend Karl-Juhan, kes eelnevad aastad välismaal oli õppinud. Kuid ta pole ainus, veel lisandus meie klassi Lucas, kes siiamaani Tallinna Inglise Kolledžis õppis. See pole kaugeltki kõik, sest see aasta saime tuttavaks ka C-klassiga. 18.10 toimus meil Rakett 69 teadusstuudios ühisüritus, kus saime näidata oma koostööosust ja loovat mõtlemist. Siis oli meil ka spordipäev, kus meie klassi väledad ja vähem väledad kõrget taset näitasid.

Vahepeal pidasime ka kooli sünnipäeva ja sõime kooli parklas koos kringlit. Ühtlasi on käidud meile rääkimas minifirmadest ja olümpiaadidest. Kontrolltöid on olnud rohkem, kui kahe käe sõrmedel võimalik kokku lugeda ja unetunde jääb järjest vähemaks. Mis siin ikka vinguda, pingutame edasi, proovime ajaveebi elus hoida ja hoidume neljapäeviti kalaroogadest.

Pildid tehtud Valmari poolt

Lisas: 144a 01.11.2023 20:01

6.a käis raekojas

7. 12. 2022 käisime raekojas. Meile tehti seal ringkäik ja räägiti raekoja ajaloost. Meile näidati ka Vana Toomast. Õppekäik oli põnev ja nüüd tunneme ka Tallinna ajalugu paremini.

Lisas: 144a 15.06.2023 23:38

Ajaleheprojekt: OlĂĽmpos

Kui sind huvitavad ristsõnad, sõnarägastikud ja muud nuputamisülesanded siis see leht on just sinu jaoks õige. Lehe autorid on Inger, Pärtel, Henri, Gregor, Eva ja Anni.Olümpos.docx (2)

Lisas: 144a 14.06.2023 12:09

Ajaleheprojekt: Klassileht

See vaimukas ajaleht on koostatud Mattiase, Ronja, Lorna, Helena, Kristoferi, Karl-Martini ja Henry poolt. Sealt saad lugeda horoskoopi, ĂĽtluseid ja palju muud.Klassileht

Lisas: 144a 14.06.2023 12:06

Ajaleheprojekt: Reaalajas

Selle ajalehe tegid valmis Annabel, Oliver, Villem, Getter, Valmar ja Sohhen. Ajalehest võite lugeda nii intervjuusid poliitikutega kui ka jalaseene ravimise kohta.Ajaleht Reaalajas

Lisas: 144a 14.06.2023 11:52

Ajaeleheprojekt: Kristilaste leht

See ajaleht on koostatud Oliveri, Taavi, Valteri, Rebecca, Marta ja Linda poolt. Lehes on välja toodud põnevad teemad ja on võimalik lahendada ka sudokusid. Viska ka sina pilk peale 🙂Ajaleht Oliver Inno, Taavi Toompark, Valter Kundla , Marta Sumeri, Rebecca Rankla.docx

Lisas: 144a 14.06.2023 11:44

6.a ja 6.b ühine käik Vanemuise teatrisse

20.03.2023 käisime kuuendate klassidega Tartus Vanemuise teatris.

Sõitsime hommikul bussiga Tartusse ja läksime kohe teatrikohvikusse Shakespeare lõunasööki sööma. Lõunasöögiks sõime friikartuleid viineritega. See maitses kõigile ja kui kõhud täis, suundusime teatrisaali.

Vaatasime etendust “Vennad LõvisĂĽdamed”. Etendus oli väga liigutav ja hästi lavastatud ning võttis raamatu sisu hästi kokku.

Meie klassikaaslased ütlevad etenduse kohta järgmiselt:

Helena: “Etenduses oli huvitav lavakujundus.”

Lorna:”Oskar Seeman on väga smash.”

Lisas: 144a 07.06.2023 11:48

6.klass vaatamas novembris “Erik KivisĂĽda”

6.a klass käis novembris vaatamas filmi “Erik KivisĂĽda” ja tundus, et see film meeldis kõigile. Film räägib peategelase Eriku perest, kes kolivad uude majja. Erik aga avastab, et selles majas elab ka teine perekond, keda Eriku vanemad tahavad välja visata. Peres on Eriku-vanune tĂĽdruk nimega Maria ja ta isa. Alguses on Maria ja Eriku suhted halvad, aga pärast hakkavad sõpradeks. Nad otsustavad minna merele ja siis algabki seiklus merel.

Lisas: 144a 07.06.2023 11:45

Sportlased

Meie klassis on päris palju tublisid sportlasi. Meie kooli sünnipäeva aktusel autasustati neid.

Ronja ja Helena  tüdrukute orienteerumise kuld

Villem ja Gregor  poiste orienteerumise pronks

Palju õnne!

Koostas: Valmar