Rahajutt

Sellise nimega oli meie muuseumitund. Tutvusime Eestis 100 aasta jooksul käibel olnud rahatähtedega. Huvitav oli teada saada, et rahatähed on kõik kunstiga väga tihedalt seotud. Muuseumitunni lõpuosas täitsime põnevaid töölehti, millest – uskuge või mitte – hiljem said rahataskud.

Lisas: aili 19.01.2019 13:26

KĂĽll see tekstĂĽlesannete koostamine on keeruline!

Selle aasta esimeses MĂ•K-i tunnis pĂĽĂĽdsime kaaslastega koos etteantud lausete järgi tekstĂĽlesandeid koostada ja neid lahendada. Ăślesandeid pidi kokku tulema 3 ja kõik erineva tekstiga – no oli alles tegemist! Mõned tublid rĂĽhmad olid siiski ka, kes oma ĂĽlesanded ja õiged lahendused valmis said.

Lisas: aili 15.01.2019 10:51

Kuidas möödus vaheaeg

Lisaks sellele, et vaheaeg läbi on saanud, on vahepeal saabunud  ka uus aasta 2019. Tutvustasime oma vaheaja tegevusi ja toimetusi kaaslastele. Et kõik meie toredatest vaheaegadest ülevaate saaksid, tutvustame neid oma rühmatöödega teistelegi.

Lisas: aili 09.01.2019 08:52

JĂ•ULUD, JĂ•ULUD

Alguses harras Väikese Maja jõulukontsert ja pärast tegutsemisrohke klassihommik – selline oli 19.detsember koolis.

Lisas: aili 20.12.2018 14:28

Meile asusid elama vist …

päris päkapikud või nende MUDELID. Meisterdasime mõni aeg tagasi väikesed püramiid-majakesed ja panime klassi aknale. Päkapikud vist arvasid, et need majakesed sobiksid neilegi. Igatahes teisipäeva hommikul oli igas majakeses elanik. Sellised imed juhtuvad jõuluajal!

Võib-olla sellepärast, et kirjutasime ise väikesed jõuluraamatud.

Lisas: aili 19.12.2018 09:03

Tähtis tegevus jõulude eel

Täna näitasime oma oskusi arvutiõpetuses. Kirjutasime tähtsa kirja JÕULUVANALE. Andsime teada, mida olime õppinud 2.klassis, mille huvitavaga oleme tegelenud peale kooli ja kuidas käitunud kodus ning koolis.

Nii päkapikud kui jõuluvana ise võib julgelt lugeda – oleme olnud toimekad ja tublid!

Lisas: aili 18.12.2018 19:32

ELAMUSGOLF

Jõuluvana kingituse kasutasime kohe järgmisel päeval. Oli põnev, natuke õudne ja kärarikas, aga tegutsemist jätkus kaheks tunniks. Kogu tegevus toimus hämaras, võib isegi öelda pimedas ruumis, see lisas salapära ja kõhedust. Isegi akvaariumikalad jälgisid meie mängulusti huviga.

Pärast sõime pitsat ja jõime limonaadi – vot sellise vägeva kingituse saime jõuluvanalt!

Lisas: aili 14.12.2018 19:14

Vanamõisa JÕULUMAA

Sel aastal otsustasid meie vanemad, et jõulude eel kĂĽlastame Vanamõisa Jõulumaad. Nii sõitsime 13.dets õhtul koos oma peredega kohale. Jõulumaa oli tuledesäras, meie olime põnevil. Meid jaotati “sinisteks”, “rohelisteks” ja “roosadeks” ning seejärel saime päkapikkude juhendamisel kĂĽlastada sepikoda, metsamoori, erinevaid loomi, meisterdamistuba ja loomulikult JĂ•ULUVANA. Lõpetuseks vaatasime näidendi t”Lumeeit” ja kinnitasime keha supi, tee ja saiakestega. Ă•htu oli kĂĽll pikk ja hiline, aga mitmekesist tegutsemist jätkus tublisti.

Seekord jõuluvana meid üllatas ja kinkis meile ELMUSGOLFI!

Kas sina tead, mis mäng see on?

Lisas: aili 13.12.2018 18:57

Täna tutvustasime huvitavaid raamatuid.

Ăśldiselt oleme me tublid lugejad. Loeme seiklusjutte, ulmejutte, muinasjutte, naljajutte, luuleraamatuid, … Kanname loetud raamatud hoolikalt lugemispäevikutesse. Seekord tegime lĂĽhikokkuvõtteid eesti keele töövihikutesse ja täna tutvustame huvitavaid raamatuid kaaslastele.

Lisas: aili 11.12.2018 14:23

Suur auhinnasadu Ă•PILASLEIUTAJATE RIIKLIKULT KONKURSILT

Seda, et meie klassis on tublid leiutajad, teadsime enne, kuid et NII TUBLID – see oli ĂĽllatus!

Meie klassi tuli 3 riiklikku preemiat:

GREGOR II PREEMIA (Gregor sai veel lisaks kaks eripreemiat!!),  MARTA III PREEMIA ja II juhendajapreemia.

Elagu tublid leiutajad!

Lisas: aili 07.12.2018 11:01