Teaduspäev

4. aprillil oli meie koolis teaduspäev. Meie klassis käisid Saskia Põldmaa ja Mart Kuurme loengut pidamas astronoomiast. Saskia rääkis kõigepealt sellest, miks tuumareaktorid helendavad, tuli välja, et vees olev valgus liigub aeglasemalt kui mõned osakesed ja sellepärast see helendabki. Siis ta hakkas rääkima valguse kiiruse ajaloost. Kõige esimene teadlane, kes mõtles valguse kiirusest oli Galileo Galilei, aga ta ei osanud seda tõhusalt mõõta. Lisaks rääkis Saskia meile huvitava jutu Taani teadlase Ole Rømeri vaatlusest, kus ta arvutas välja Jupiteri kuu aasta pikkuse. Peale seda saime ise ka Saskia abiga välja arvutada valguse kiirust samamoodi kuidas Ole Rømer ja saime teada ka miks tema arvutused olid natukene valed.

Järgmisena tuli loengut pidama Rasmuse isa Kalev Roosiväli, kes rääkis ettevõtlusest ja selle  alustamisest. Ta rääkis meile kuidas ta oma firmade ideede peale tuli ja kuidas ta üldse neid alustas. Peale seda sellest, kuidas eelarvet ennustada. Ta rääkis ka, et firma alustamine ei ole kõigile ja see vajab palju tööd. Pärast tegi ta meile ka väga lõbusa kahoot’i. Küsimused olid selle kohta, et kas mingi firma tegevuseks on tootmine, teenindus, kaubandus või kõik kolm. Trikiga küsimused olid need, kus firma tegi kõike kolme. Lõpus said esimesed kolm kohta ka auhinna. Tublid olümpiaadidel ja võistlustel osalejad said osaleda ka aktusel, kus Toomas Hendrik Ilves pidas kõne. Peale aktust läksime alla sööklasse torti sööma.

Teksti kirjutas Hendrik