Õppekäik Palamusele

Hommikul kell 8.30 läks kooli juurest buss. Sõit Palamusele kestis umbes kaks tundi. Kui sinna jõudsime, suundusime vanasse koolimajja, kus meile räägiti kuidas vanasti kool toimis ja kui kaua lapsed koolis pidid käima. Pärast kooli ajaloo kuulmist saime ise tindiga kirjutada, rehkendusi lahendada, laulda ja täita tunnistust vanaaegse hindamis süsteemiga. Pärast koolitundi vaatasime koolimaja peal ringi, et näha kuidas see vanasti sisustatud oli. Suurem osa majast olid köstri eluruumid ja vaid väike osa kooliruumid. Seejärel käisime söömas ja viimaks vaatasime ringi ka muuseumis mis rääkis “Kevade” loomisest ja selle tegelastest/näitlejatest. Muuseumis oli ka ronimisala, mis kujutas ristimisel toimunud jama alkoholiga ja kus pidid õige pudeli kiiresti kätte saama (see oli muuseumi parim osa). Pärast ekskursiooni saime ka ise natuke ringi vaadata. Nägime raamatus mainitud jõge, parve ja sauna (mille kõik aknad olid terved). Pärast kõige nägemist tegime klassi pildi ja lahkusime muuseumi aladelt. Siis käisime veel vaatamas Lible kuju, mis asus Palamuse apteegi kõrval, tegime veel ühe pildi ning seejärel suundusime tagasi bussi ja sõitsime tagasi Tallinnasse.

Muljeid jagas Elo-Mirt