Kultuurne maikuu

Pärast uurimistööde ära saatmist algas 11. klassidel rehabilitatsioon tavaühiskonda naasmiseks. Seetõttu täitus maikuu igasuguste erinevate õppekäikude ja kultuursete elamustega.

Euroopa Parlamendi valimiste debatt

14. mail toimus Reaali aulas Euroopa Parlamendi valimiste debatt, kus osalesid esindajad lausa 7 erakonnast. Oma arvamusi oleviku ja tuleviku osas avaldasid Hanah Lahe, Jüri Ratas, Liisa Pakosta, Natalie Mets, Ilmar Raag, Martin Helme ja Erki Savisaar. Kohati kippus debatt ka päris tuliseks, kuid meie tublid moderaatorid suutsid poliitikuid siiski ohjes hoida ning debatt pakkus kindlasti mõtteainet ka hilisemaks.

A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus

Pärast eesti kirjanduse lahutamatu osa “Tõe ja õiguse” lugemist suundusime autori enda kohta teadmisi ammutama A. H. Tammsaare muuseumisse Kadriorgu. Hubase kahekordse puumaja esimesel korrusel saime tutvuda lähemalt Tammsaare eluga ning teisel korrusel astuda sisse korterisse, kus Hansenite perekond ka pikka aega elas. Tammsaare kirjutuslaua taga nahktoolis istudes tundsime ka ise, kuidas eesti kirjanduse klassika kirjutamine võis välja näha.

Sõit Vargamäele

Lisaks Tammsaare majamuuseumi kĂĽlastamisele Tallinnas pidime kindlasti ära nägema ka paiga, mis oli “Tõe ja õiguse” 1. osa suurimaks inspiratsiooniallikaks. Hansenite talu juures tutvusime talueluga, kõndisime läbi kõrge rohu ning paitasime kassi. Seejärel suundusime matkarajale, mis viis meid läbi raba (koos väikese ujumispausiga) kirikuni. Kuigi “Tões ja õiguses” on kirjeldatud, kuidas kirikutorn paistis taluväravasse välja, siis kui meie Vargamäele jõudsime, oli kiriku ja talu vahele kasvanud kõrge mets ja raba ning kirikut märkasime alles täitsa viimase lähedalt. Retk oli igati meeleolukas ning mai lõpu tõttu ka suviselt soe.

Kirjutas Sigrid

Kommenteerimine on keelatud.