Ajarännak aastaisse 1987-1991

15. septembril, kolmapäeval toimus Reaalis juba kolmandat korda ajarännak. Seekord läksime ajast tagasi aastaisse 1987-1991, mil toimus Eesti Vabariigi taasiseseisvumine. Päev algas 6.55 Kuberneri aias, kuhu kogunesid 9.-12. klass. Vaatasime lipuheiskamist, kõne pidasid JĂĽri Ratas ja direktor Ene Saar. Siis liikusime Hirveparki, kus ĂĽks gĂĽmnasist luges ette Iseseisvusmanifesti ja 10. klassist õpilane luuletuse. 8.00 algas esimene tund. Kõik tunnid kestsid 30 minutit, kus õpetajad jagasid oma mälestusi, vaatasime iga aasta kohta gĂĽmnasistide tehtud videot ja tutvusime, mida õpiti sel ajal. Pärast 3.tundi läksime õue ja tegime Balti ketti. Meie seisime Reaali poisi juures. Kuulasime Heinz Valki loitsu ja kordasime tema sõnu. Kui tunnid olid läbi saanud, algas 12.45 “laulupidu”. Terve kooliga vaatasime, kuidas tantsisid rahvatantsijad ja tähtsa kĂĽlalisena tuli laulma Ivo Linna. Laulsime ĂĽhtselt tuntud laule nagu “Kikilips” ja “Maa tuleb täita lastega”. Oli mõnus vaheldus tavalisele koolipäevale!

Tekst – Krõõt

Pildid – Emma, õp Ege

Lisas: lend140a 17.09.2021 19:46

Orienteerumine

10. septembril, reedel toimus Pirita Spordikeskuses valikorienteerumine. Algselt pidi küll spordipäev teatejooksu, jalgpalli ja erinevate jooksudistantsidega toimuma, kuid see jäi ära ning asemele korraldati orienteerumine.

Sportlikku päeva alustasime 8.30 velodreki trebüünidel, kus kaks gümnasisti seletasid orienteerumise reegleid ja tutvustasid kaarti. Kui olime kaardi kätte saanud, saime oma nimekoodi ning elektroonilise DN-kiibi. Kontrollpunktide läbimiseks oli aega 60 minutit, kuhu ei pidanud järjestikku minema. Kiirkõndi tehes ja joostes möödus aeg kiiresti, maastik oli juba veidi sügisvärvides, meeleolu oli mõnus.

Tekst – Krõõt

Pildid – Emma, Krõõt, Marko Mett

Lisas: lend140a 10.09.2021 20:30

Põhikooli viimane esimene

Aktus toimus kolmapäeval, 1. septembril. Kogunesime staadionil ja kuulasime traditsioonilist direktori kõne. Ene Saarel oli motiveeriv sõnavõtt (ta tutvustas uusi õpetajaid ja koolis tehtuid uuendusi, nagu alati tegi meile nalja ning palus selja taha pika suve järele vaadata) ja ta soovis kõigile edukat uut õppeaastat. Aktusel esines ka tütarlastekoor Heli Roosi juhendamisel. Pärast aktust oli meil klassijuhataja tund. Üle pika aja oli kõiki jälle tore koolis näha ja paljud olid ka nende kolme pika kuu jooksul pikemaks ning vanemaks kasvanud.  Viimane 1. september ühise klassina koos möödus meeldejäävalt ja oleme valmis 9. klassiks!

Tekst ja pildid – Emma

Lisas: lend140a 09.09.2021 22:01

Supp ja kĂĽpsised

Jagame klassireisil populaarsust kogunud toitude retsepte – Harrieti küpsiseid ja õhtuse supi nalja.

KaerahelbekĂĽpsised (20)

https://www.loveandlemons.com/oatmeal-cookies/#comment-321736

 • 1 cup jahu
 • 1/2 tl kĂĽpsetuspulbrit
 • 1/2 tl soodat
 • 1/2 tl meresoola
 • 1/2 tl kaneeli
 • 1/2 cup kookosõli või sulatatud võid
 • 3/4 cup pruuni suhkrut
 • 1 suur muna
 • 1 suur munakollane
 • 2 tl vanillisuhkrut
 • 1 1/2 cup kaerahelbed

Maitsevariandid:

 1. Kreekapähkli-metspähkli-jõhvika
 2. Mango-mandli
 3. Šokolaadi-India pähkli
 4. Maasika-vaarika-valge šokolaadi

pilt: Harriet

Supilaadne toode

 • 1tl soola
 • 1tl pipart
 • 1/2 pakki doritosid (vali ise maitse)
 • 4 kõrsikut
 • 1 kaerakĂĽpsis
 • 100ml A1M colat
 • 100ml Andre toonikut

NB! Retsepti võtta huumoriga, proovida (soovitame pigem mitte proovida) omal vastutusel!

Pildid – Harriet ja Emma

Lisas: lend140a 12.06.2021 13:47

Siselinna kalmistu

9. juunil käisime ajalootunni raames Siselinna kalmistul. Kogunesime Herne tänava väravas, sealt edasi liikusime Aleksander Nevski kalmistule. Kuulasime õpetaja H. Ahuna huvitavaid lugusid ja fakte erinevate mälestussammaste ning Eestile Vabadussõjas tähtsate inimeste hauaplatside juures. Lisaks leidsime üles füüsikaõpetaja D. Kaasiku vanavanemate hauaplatsi, kus õpetaja oma eelkäijatest veidi rääkis (pikemalt Vabadussõja ajal Eesti tähtsuselt III mehest ehk Friedrich Kuusekännust). Siis läksime Vana-Kaarli kalmistule, seal tutvusime Jaan Poska ja veel mõne tähtsa mehe hauga, kellest me järgmine õppeaasta õppima hakkame. Nägime ära ka Reaalkoolile väga tähtsa haua – Harald Triegeli rahula. Õp Ahuna ja Piret Otsa rääkisid seal oma mälestusi ja mälestuskivi valmimislugu. Ringkäigu lõpetasime Sõjaväekalmistul. Oleme väga tänulikud õpetaja Heli Ahunale sellise suurepärase võimaluse eest külastada väga olulist kalmistut ning suurendada oma teadmisi Vabadussõja kohta.

Tekst ja pildid – Krõõt

Lisas: lend140a 09.06.2021 12:43

Klassireis Roosta puhkekĂĽlla

Juba teist korda otsustasime klassiga ühiselt kooliaasta lõpureisiks sõita Roosta puhkekülla. Niisiis 7. juunil, esmaspäeval startisime 10.30 bussiga teekonda Roostale. Aga enne sihtkohta jõudmist oli plaanis läbida matk Peraküla matkarajal ja rannas. Energia kogumiseks sõime frikadellisuppi ja pirukat. Ilm oli meie õnneks väga soe. Matkajuht Meigo viis meid läbi matkaraja, samal ajal jutustas ta huvitavaid lugusid ja fakte. Üks pool matkast oli metsas, kuid teine pool oli rannas. Jalutasime mööda rannajoont kuni lõpuks bussi juurde tagasi jõudsime. Mõned julged otsustasid jalutades vees joosta ning teised märjaks pritsida. Kuna matkast ei piisanud, siis käisime ära ka (väidetavalt) Eesti mandri kõige loodepoolsemas otsas.

Roostale jõudnud, sättisime end puhkeküla majadesse. Nüüd oli kõigil vaba aeg ja saime teha seda, mida tahtsime. Näiteks käisid mõned rannas päevitamas, ujumas ja rannamaadlust pidamas. Lisaks sõime õhtusööki ja jalutasime, suhtlesime klassikaaslastega. Pärast ööoodet sai nautida imekaunist päikeseloojangut. Paljudel läks õhtu pikaks ja oli lõbus aega veeta. Kahjuks polnud järgmisel päeval nii hea ilm kui esimesel päeval, kuid ikkagi sai päeva nautida. Nagu ka eelmisel päeval jõudsime käia jalutamas ja ujumas, hommikusöögiks nautisime Rootsi lauda. Pärast seda oli veel aega, et viimased tegevused teha ja toad ära koristada ning siis suundusimegi Tallinna poole. Oli üks tore ja meeldejääv reis!

Tekst – Krõõt

Pildid – 140.a

Lisas: lend140a 08.06.2021 15:20

Käisime õues

Pildid – Grete ja Liis

Lisas: lend140a 04.06.2021 21:12

“3.” 1. september

Pärast mitut kuud distantsõpet oleme jälle tagasi koolis (al 17.05). Paljud on vahepeal juba koduõppega harjunud ning ei soovigi tagasi kooli tulla, eriti kui ees on ootamas hulk kontrolltöid ning paar kokkuvõtvat tööd. Kontaktõppega on siiski ka mitmeid häid kĂĽlgi – saab näha klassikaaslasi, teha keemias katseid ning minna klassiekskursioonile. Tulemas on tegusad suveootust täis nädalad!

Tekst ja pildid – Liis

Lisas: lend140a 18.05.2021 20:50

Inimene peab olema õppimisvõimeline, mitte nagu känd

Olles terve klassiga läbi lugenud A. Kiviräha raamatu – “Liblikas”, “Mees, kes teadis ussisõnu” või “Rehepapp” – oli ĂĽlesandeks teha vabalt valitud loominguline töö. Võimaluseks oli kirjutada e-kiri kirjanikule, lugeda raamatust katkend, analĂĽĂĽs, teha video või kuuldemäng. Kaks toredat (video)näidet:

Liis. “Inimahvide õhtu. Dokumentaalfilm” – https://drive.google.com/file/d/1vtPhC6RKF5YCLjN8e4K1K6PbvD2O0qw_/view?usp=drivesdk

Georg Kärmas, Georg Kalme, Raul ja Jakob. “Rehepapp 2” – https://www.youtube.com/watch?v=WxcKC5T6GwE

Tekst – Krõõt

Lisas: lend140a 07.05.2021 11:42

Karjäärinõustamine

9. märtsil käis klassijuhataja tunnis karjäärinõustaja Kaisa Linnamägi. Rääkisime lähemalt, mis on karjäär; kuidas valida sobiv eriala; kuidas aru saada, mida mulle teha meeldib või milles olen osav ning mida räägib hobi inimese kohta. Alguses tutvustas ta end rollikaardi abi. Siis anti meile ülesanne kirjutada 1 minuti jooksul, millised on koerapidaja omadused ja oskused. Samuti analüüsisime ennast läbi oma hobide, kirjutades omadusi ja oskusi, mida see hobi meis välja toob. Lisaks arutasime, kuidas on need omadused head õppimisel. Oli tore ja hariv tund!

Tekst – Krõõt

Lisas: lend140a 09.03.2021 15:39