Reaal 142

29. Septembril tähistasime järjekordselt kooli sünnipäeva. Tänavu sai meie armas kool juba 142-aastaseks. Imeolulise tähtpäeva tähistamiseks tulime hommikul pidulikes riietes, koolimütsid peas, kooli. Enne sünnipäeva tähistavat aktust külastas meie tundi austatud zooloog ja Tallinna Loomaaia endine direktor, Mati Kaal. Härra Kaal kõneles oma kogemustest zooloogina ja loomaaia direktorina, samal ajal puistades oma jutu sisse huvitavaid zooloogiafakte.

Pärast meie vilistlase antud koolitundi lippasime õue, kooli parklasse, kus tänavu toimus aktus staadionil toimuvate uuringute tõttu. Direktor Ene Saar pidas lĂĽhikese kõne, mida saatis rahvusvahelistel olĂĽmpiaadidel osalenute premeerimine. Meie klassis oli koguni 4 sellist, kes said väikse (tegelikult pigem suure) rahasummaga toetatud. Sellele järgnes koolipere ĂĽhine “pum-tšiga-pum”, pärast mida said kõik klassid oma kohaletoodud snäkkide, maiustuste ja/või kookide kallale minna. Pärast Sigridi käe all tehtud imemaitsva koogi lõpetamist, oli aeg tantsimiseks. Kooli sĂĽnnipäevale, erakordselt olulisele koolipäevale, pani punkti peale kõikide gĂĽmnaasiumilendude rebastetantsude esitamine.

Kirjutas Emil