Rainer Saksi külastus + kodanikuviktoriin

26. novembril tähistatakse Eesti Vabariigis kodanikupäeva. Sellel päeval on saanud traditsiooniks tunnustada vastutustundelisi ja kaasinimeste suhtes hoolivana silma paistnud Eesti kodanikke. Kodanikupäeva puhul on Reaalkoolis saanud tavaks korraldada kodanikupäeva viktoriini, mille küsimuste koostamise juures oli see aasta ka meie oma Pärtel. 11.a koosseisu tähtsal võistlusel kuulusid: Roosi, Elisabeth, Helena, William ja Karl-Ustav. Koju toodi auväärt 4. koht, mis peatreener Maripuu sõnul on järgmine: “Pole paha, keskpärane, tegelt saaks paremini, järgmine kord pingutame rohkem! Tublid olid!”. Sellega ei olnud veel progejate jaoks kodanikupäev lõppenud. Tallinna Reaalkooli õppealajuhataja ja ajalooõpetaja Madis Somelar kutsus kooli aulasse kõnelema härra Rainer Saksa, kes on ka ise ajalooõpetaja ametit pidanud, hetkel töötab ta ettevõttes nimega CybExer Technologies. Rainer Saks rääkis meiega Ukrainast: kuidas Ukraina sõjavägi vapralt ülekaaluka vastase vastu võitleb, kuidas Ukraina rahvas teeb ühiseid pingutusi oma riikliku territoriaalse terviku taastamiseks ning kuidas meie Eestist aidata saaksime. Kodanikupäeva lõpetasime kõik oma kodudes Integratsiooni Sihtasutuse poolt koostatud viktoriini lahendades, mis õnnestus kõigil väga hästi. Tublidele osalejatele andis õpetaja Madis eKooli hinde 5. Mõtlesime koolipäeva jooksul mitmeid kordi, et kui peaksime oma klassis andma välja auhinna Aasta Kodanik 2022 11.a klassis, siis kes peaks selle võitjaks saama. Jõudsime ühisele arvamusele, et kuna meie klassis on kõik õpilased töökad, hoolivad ja vastutustundlikud, siis võiks selle võita igaüks. Kokkuvõtteks progejad nautisid kodanikupäeva täiel rinnal ning sõnum, mida soovime teistele edasi anda on järgmine: “Märkame, hoolime ja aitame üksteist! Ainult nii saame jagu kõikidest takistustest, mis meile ette tulevad, ning saame elada õnnelike inimestena!”

Rainer Saks Reaali aulas kõnelemas. Allikas: Erakogu.

Autor: Kaspar Hendrik Pajo