Andre lingvistikaolümpiaadist

Täna avaldati Tartu Ülikooli Teaduskooli lehel lingvistikaolümpiaadi lõppvooru kutsutute nimekiri. Meie klassist osales eelvoorus Andre ja otseloomulikult pääses edasi ka lõppvooru!

Küsisin Andrelt miks Ta seal osales ning palusin olümpiaadist natuke lähemalt rääkida ning sain temalt väga põhjaliku vastuse:

“Lingvistika on omamoodi tore valdkond, kuna ühendab endas osavalt humanitaar- ja reaalteaduste tugevaimad osad. Olümpiaadil esinevate ülesannete lahendamiseks tuleb kasutada nii loogikat, kui ka osata ära tunda ning luua seoseid meie igapäevaelu ning keele vahel. Ühes eelmise aasta ülesandes tuli näiteks tuletada mingi x keele puhul mis sõnadele vastasid mis numbrid, kui olid teada nende sõnade teised võimalikud tähendused.
Tänu oma laiale haardele on lingvistikas võimalik teha väga erineva ülesehitusega ülesandeid. Võib kindel olla, et iga ülesanne on omamoodi huvitav ja pärineb siiski elust enesest, kuna kõik ülesannetes esinevad keeled on ka reaalselt olemas, kusjuures vahel satub nende keelte hulka ka meile tuttavamaid keeli nagu prantsuse, läti, leedu ja isegi eesti keel ise. Seega peamine põhjus, miks ma otsustasin lingvistikaolümpiaadil osaleda, on justnimelt huvitavad ning eripärased ülesanded(pealegi on see hästi lühike ^^) ja just selle pärast soovitaksin seda ka teistele, kelle jaoks matemaatika ülesanded on ehk liiga igavad või eestikeelsed uurimustööd liiga pikad ja tüütud.”

Õnne ja edu lõppvooruks!

24. märts 2008 admin

0 kommentaari postitusele “Andre lingvistikaolümpiaadist”

Kommenteeri