Meist

Meie klassist. Kuidas me kokku sattusime?

Reaalkooli 125. lennu õpilased valiti, nagu ikka, välja katsete ja olümpiaadide tulemuste põhjal. Meie lendu tuli kokku rahvast üle kogu Eesti. Nagu reaalkoolile kohane, on kõik kolm klassi reaalkallakuga. Kuid lisaks said õpilased võtta ka ühe valikaine. Niimoodi sattusidki B klassi, suure noormeeste enamusega, kokku need, kes valisid omale lisaaineks programmerimise või majanduse. Meie vägesid hakkas aga juhtima klassijuhataja Malle Kask.

B klassis käib väga varieeruv rahvas. Mõni on lärmakas, mõni aga vaikne. Kõigil on erinevad hobid alustades Tai Chi-st ja rahvatantsust, lõpetades maalimise ja kabega. Kuid usun, et meid kõiki ühendab vähemasti teatav soov uusi asju õppida ja (enamasti) sõbralik huumor, mis on väga oluline, sest mis oleks töö ilma lõbuta.

Anni, oktoober 2007

12 B

11 B

10 B

Missuguse klassi ma sain?

Esmapilgul väljast siiruviirulise. Olete kokku tulnud 15 erinevast koolist: põliseid reaalikaid on 20, ülejäänud on Pirita Majandusgümnaasiumist,Tallinna 21. Koolist,Tallinna Inglise Kolledžist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist,Tallinna 32. Keskkoolist, Tallinna Tehnikagümnaasiumist, Viimsi Keskkoolist, Tallinna Ühisgümnaasiumist, Rocca al Mare Koolist, Tallinna Rahumäe Põhikoolist ja 4 koguni väljaspoolt Tallinnat:Tamsalu Gümnaasiumist,Rapla Ühisgümnaasiumist, Emmaste Põhikoolist, Hagudi Põhikoolist.
Minu esimene mõte: miks nii vähe tüdrukuid? Ja nii palju poisse sarnase nimekombinatsiooniga? Millal ma need küll kõik meelde jätan? Kas tõesti ei saanud neid valikaineid kuidagi teisiti kombineerida, et poiste-tüdrukute arv tasakaalus oleks olnud? ( nüüd juba tean- hea, et ei saanud!).
Minu esimene mulje: kõik on rõõmsad ja stressivabad(!?). Ja tundub, et koostööaldis. Kõige tähtsam – keegi ei virise ega vingu.
Hämmastav, kui ruttu te omavahel tutvust sobitasite ja klassi sisse elasite. Kindlasti aitas siin kaasa teie positiivne avatud hoiak, heatahtlikkus, uudishimu ja see, et olite ju ise selle kooli vabatahtlikult valinud.
Ilusad siiru-viirulised olete ka oma huvialade ja hobidega: esindatud on nii kunst, muusika , tants kui ka sport, arvutitest rääkimata!

Kas seest kullakarvaline? Kuigi praegu on seda veel vara öelda, loodan küll väga. Praeguseks olete ennast näidanud usinate ja õpihimulistena- esimesed väljapandud perioodihinded on kõik positiivsed ja Rital, Ardol, Mihklil, Märdil(B), Kristjan Eerikul, Tõnisel, Hendrikul, Heikol, Annil, Tarmol, Tanelil, Helisel, Edvardil, Andrusel, Kaileenil, ja Andrel hinded neljad-viied, neist Kristjan Eerikul, Tanelil, Kaileenil ja Andrel vaid 1-2 nelja viite hulgas! Palju on ka neid, kellel perioodihinnetesse eksinud vaid mõni üksik kolm, küllap see seis järgmisel poolaastal paraneb. Igatahes – tubli saavutus!Kiidan ka kõiki neid, kes erinevates ainetes olümpiaadide piirkondlikku vooru pääsesid.
Hästi vahvatena näitasite ennast inglisekeelsete näidendite lavastamisel. Nägin teie hulgas heade ideedega andekaid kirjutajaid – eelkõige Andre, aga ka Ardo ja Morten, väga häid näitlejaid – Andrus, Kaileen, Gustav, Ardo, Erko, Harri, Henrik– tegelikult peaksin siin kõik ära mainima, kes kaasa lõid nii näitlejate kui nutikate kostümeerijate ja rekvisiitoritena. Tore, et kõik oma ülesannet täitsid ja teisi alt ei vedanud.
Hästi meeldiv oli ka ( pea-aegu) terve klassi osalemine rabamatkal laulu esitamisel ja jõulupeo balletis.
Aga kõige tähtsam on see, et olete toredad inimesed: sõnapidajad , sõbralikud, viisakad, abivalmis, kohusetundlikud. Selle eest aitäh teie vanematele.
Tänan mõlemat klassivanemat – Annemary ja Gustavit– hea töö eest klassi ühtseks koondamisel. Ja kiidan klassi, kes oma valitud liidreid on respekteerinud – ainult nii saabki kollektiiv toimida. Klassi kodulehe ellukutsumise ja elushoidmise eest kiidan Erkot, Annit ( väga-väga kohusetundlik, sinu peale saab kindel olla!) ja Andret, kes viimasel ajal on nii siin kui ka üldse klassi asjus toredalt aktiivseks muutunud. Tänan kõiki neid, kellega mul on olnud meeldiv suhelda!

Käitumise hinnetest: need väga kõrged hinded on enamasti auga välja teenitud. Siiski, mõned teist peavad võtma seda kui avanssi ja jõulukingitust. Ja kahju küll, kui ta edaspidi mõne puhul vaid minu meeletesegatusega põhjendatud on.

Ja mõelda vaid – viimasel hetkel oleksin selle klassi pea-aegu ühe teise klassi vastu välja vahetanud!

klassijuhataja Malle, 31. detsember 2007

Icetonia projekt

Viimati muudetud: 8. oktoober 2007

5 kommentaari postitusele “Meist”

1. 1. jaan. 2008, 05:59 # Erko

Väga südamlik muljeavaldus õpetaja poolt. Aitäh! 🙂

2. 6. jaan. 2008, 04:41 # Rita

On küll jah. 🙂

3. 11. okt. 2008, 07:00 # Andre

Eriku abiga sai üles pandud uus klassipilt ja vanast parem versioon.

4. 25. okt. 2008, 07:01 # pets

ma ütlen et põlised reaalikad on minu meelest need, kes vähemalt väikses majas käinud. natuke võib lugeda põlisteks neid ka, kes on tulnud seitsmendast ja kohe kindlasti ei saa lugeda põlisteks näiteks Mihkel Auväärti ja Karol Kadarikku, kes tulid alles üheksandast.

5. 26. okt. 2008, 04:23 # Erko

On sel tähtsust?