Athiveeritud - päev 16.12.2010

ÕPPIGE PÄHE!

*panin tÀhele, et olin kogemata paar apsakat sisse teinud eelmises postituses*

AGA ÜKSKORD ALGAB AEGA,

KUS KÕIK PIIRUD KAHEL OTSAL

LAUSA LÄHVAD LÕKENDAMA;

LAUSA TULELEEKI LÕIKAB

KÄE KALJUKAMMITSASTA-

KÜLL SIIS KALEV JÕUAB KOJU

OMA LASTEL’ ÕNNE TOOMA

EESTI PÕLVE UUEKS LOOMA

16.12.2010

16. DETSEMBRIKUU PÄEV 2010

Olen jĂ€tnud mainimata ĂŒhe asja- nimelt kĂ€isin ĂŒks pĂ€ev TIK’is luurel.. ja sain teada salainfot– neil on majas FEIK kuusk. Meil on ikka hulga parem kuusest puu.

OH TIKI PUU, OH TIKI PUU

IGATAHES-

TÄNA algas pĂ€ev vene keelega, kus tegime uut (kontroll?)tööd.

Trolololo..

SIIS oli saatus meile ette mÀÀranud inglise keele tunni, kus pool klassi kirjutasid 6. uniti tööd. Inglise keele klassis leidis aset ka ĂŒks teine jahmatav sĂŒndmus-

ARVAKE ÄRA KES ON PILDIL

ÕIGE VASTUS! Need on tĂ”epoolest Liisa & Liisa.. noored leidsid end tĂ€na  istumas samas pingis.

Siis kepseldi edasi muusika tundi, kus meile tagastati kontrolltööd. LÔÔritasime siis veits ja ĂŒsna pea teleportis meie ette uus paber, kuhu peale tuli kavandada tunnikontroll. Kuulamiskava jĂ”ululaulude peale, mĂ”lemal real kolm laulu.

Kuid ei olnud hullu- jĂ€rgmine tund oli ju siiski söömise tund. SĂŒĂŒa sai tĂ”elist jĂ”ulupraadi.

Puhvetis kurvalt oma jĂ€rge ootavad sassikoogid, mis ĂŒldsegi paigalt ei nĂ€inud liikuvat, ja puhvetitĂ€di tööst tĂŒhjad kĂ€ed andsid tunnistust sellest, et tĂ€na aulas jĂ”ululaat toimus. Algklasside maimukesed (ilmselt ainult neljas klass) pakkusid mĂŒĂŒgiks oma toodangut.

Ka meie KUNN otsustas lastele rÔÔmu valmistada ja neid oma kohalolekuga premeerida.

SASS HEATEGEVUST TEGEMAS

Uurides nende vahvate rĂŒblikute meisterdatud tooteid ja hinnasildikesi, vĂ”is aga nii mĂ”ndagi huvitavat nĂ€ha, mis mĂ”ned pedantsemad inimesed aga kohkuma vĂ”is panna faktiga, et lapsed ju siiski REAALKOOLIS kĂ€ivad. VĂ”i oli see lihtsalt pĂ€ris kaval mĂŒĂŒgitrikk?

YOU'RE DOING IT WRONG

Peale seda lÔbusat vahepeala algas matemaatika. Kuna meie enda Ôpetaja oli vist kuskil koolitusel, andis meile tundi Villu Raja, kes on samuti hÀsti tore. Tegime tunnikontrolli ja siis lÀksime edasi keemiasse.

Keemias harjutasime niisama ja kĂ”ndisime edasi kirjandustesse. Kirjandustes Ă”ppisime pĂ€he ja esitasime “Kalevipoja” viimse salmi, mille me peame pĂ€he Ă”ppima. Ning jah- see lause oli loogiline.

Kirjutan selle salmi siis siia ka neile, kes tunnis ei olnud :

AGA ÜKSKORD ALGAB AEGA,

KUS KÕIK PIIRUD KAHEL OTSAL

LAUSA LÄHVAD LÕKENDAMA;

LAUSA TULELEEKI LÕIKAB-

SIIS, KUI KALEVIPOEG MÄE OTSAST HÕIKAB

ET KÜSIDA SAAKS TÕDE;

KAS TAL TÕESTI ON KAKSIKÕDE?

KÜLL SIIS KALEVIPOEG JÕUAB KOJU,

VÄSINUD KUI AEGUND’ ROJU,

OMA LASTEL ÕNNE TOOMA,

KANNUST MOOSIVETT JOOMA.