Distantsõppe klassifoto

Üheksanda klassi lõpus me koolis klassifotot teha ei saanud, kuid tegime selle siiski Google Meetis. Kandsime kõik särki, mis oli ostetud novembris toimuva võimlemispeo jaoks, panime kaamerad sisse ning klassijuhataja Maarja Kell tegi screenshotiga meist klassifoto. Oleks muidugi tahtnud 9. klassi lõpus teha koolis koos klassikaaslastega foto, kuid praeguses olukorras on ka see variant väga mugav ja teistsugune.

Autor: Anette

Foto: Maarja Kell

Lisas: opilane138b 26.05.2020 20:22

Distantsõpe

Praeguseks on distantsõpe toimunud juba 5 nädalat. Üldiselt arvab meie klass samamoodi, et distantsõpe toimib hästi, kuid koolis oleks ikka parem õppida ja klassikaaslastega suhelda. Nüüd on kõigil väga palju aega, mis oleks muidu hea, kuid praegu ei saa selle ajaga midagi peale hakata, kuna kuhugi ei või minna ja sõpradega ei või kokku saada. Alguses oli kindlasti rohkem segadust ja kõik alles harjusid uue olukorraga, kuid nüüdseks ollakse juba harjunud ja koolitööd sujuvad hästi. Enamasti on koolitööd eKoolis ja tehakse ka videokõnesid. On saadud teada, et katsed toimuvad see aasta interneti teel ning samuti jäävad eksamid ära. Positiivne on aga see, et saab kauem magada ja ei pea kandma kooliriideid.

Autor: Helis Lisette

Lisas: opilane138b 27.04.2020 08:13

“Talve”

7. veebruaril käisime klassiga Sõpruse kinos vaatamas Oskar Lutsu Paunverede lugude põhjal valminud filmi “Talve”. Filmis oli “Kevade” peategelastel lapsed ning Arnold (Arno poeg) oli naasenud Paunverre. Klassist tuli filmi kohta erinevaid arvamusi. Mõned arvasid, et film oli väga hea ning näitlejad tegid nende arust väga head tööd ning mõne arvamus oli, et film ei olnud liiga hästi lavastatud ning oleks võinud parem olla.

Autor: Anette

Lisas: opilane138b 12.02.2020 18:15

Läänemere projektitund

24. jaanuaril toimus meil Läänemere kohta projektitund. Klassis oli 8 erinevat punkti, kus igaühes oli 4 õpilast. Igas punktis oli erinevad Läänemerega seotud ülesanded ja me saime neid 15 minutit lahendada. Pärast neljandat punkti rääkisid rühmad enda ülesannetest, et kõik saaksid kõigist teemadest midagi teada. Teemadeks olid nt “Inimene ja meri”, “Mikroplast meres” ja “Läänemere kujunemine”. See oli väga huvitav ja kõik said midagi uut teada.

Teksti ja piltide autor: Helis Lisette

Lisas: opilane138b 24.01.2020 16:30

Jõulupidu

19. detsembril toimus aulas 138. lennu jõulupidu. Aulasse oli pandud lauad, mille ĂĽmber kõik õpilased ja õpetajad istusid. Kõik laudkonnad olid natuke sööki ja jooki kaasa võtnud, mida sai söögipausidel sĂĽĂĽa. Ă•htu jooksul oli mitu esitust kõikidest klassidest. Meie klassist laulis Kati laulu nimega “Talveöö” ning Matilda klaveril ja Hendrik kitarril esitasid omaloomingut. Emma esitas ka tantsu koos Martaga, mille teemaks oli kliima. Kõik klassid lunastasid jõuluvanalt ka piparkoogi korvi. Klassisiseseid kinke me sel aastal ei teinud. Annetasime terve lennuga raha heategevuseks. Direktor Ene Saar ja õppealajuhataja Tiina Talvi pidasid ka kõned. Peale kinkide lunastamist ja esituste kuulamist oli meil vaba aega. Mängisime Piret Otsa tantsulisi mänge ning tantsisime Just Dance´i. Jõulupidu oli väga tore ja meeldejääv, sest see oli siiski meie lennu viimane pidu tervikuna.

Teksti ja piltide autor: Anette

Lisas: opilane138b 21.12.2019 13:04

Korvpallivõistlus GAG vs Reaal

Neljapäeval, 19. detsembril toimus GAGi võimlas korvpallivõistlus, kus mängisid teineteise vastu Tallinna Reaalkool ja Gustav Adolfi Gümnaasium. Võimlasse oli küll väga keeruline kõiki pealtvaatajaid ära mahutada, kuid see ei teinud mängu halvemaks. Mäng ise oli väga tasavägine ja huvitav. Vaheajaks oli ka osadel Reaali õpilastel ette valmistatud väga uhke tantsukava. Kahjuks võitis lõpuks ikkagi GAG kahe punktiga. Peale mängu lõppu andis direktor Ene Saar ka GAGi direktorile Henrik Salumile tänutäheks kommikarbi ja uue korvpalli. Oli kohe kindlasti meeldejääv kogemus!

Autor: Hilde Kreet

Lisas: opilane138b 19.12.2019 16:59

Õppekäik Kurgjale

Kolmapäeva hommikul, 11. detsembril, sõitsime me klassiga Kurgjale. Klass jagunes pooleks ja esimene pool läks enne maha. Me saime teada, kuidas leiba küpsetatakse ja saime seda ka maitsta.
Seejärel vaatasime me hobuseid ning siis läksime me lauta lambaid ja lehmi toitma ja vaatama. Edasi liikusime me kanade juurde ja siis meisterdasime me traadist jõuluehteid. Pärast seda saime me põhus käia.
Samal ajal sõitis teine klassipool Särghauale. Neile räägiti kivimitest ja nad said erinevaid kive ise näha ja katsuda ja ka erinevaid liivu mikroskoobiga suurendatult vaadata. Hiljem said kõik ise kive poleerida.
Päeva keskel sai terve klass kokku, et süüa jõulupraadi. Seal oli ka jõulusokk, kes küsis mõistatusi ja õpetas erinevaid jõulumänge. Tunni pärast vahetasid klassipooled programmid: esimene pool sõitis Särghauale ja teine jäi leiva küpsetamist uurima. Õhtuks olime me tagasi kooli juures.

Teksti ja piltide autor: Helis Lisette


Lisas: opilane138b 12.12.2019 18:36

Võimlemispidu

5. detsembril toimus Kalevi spordihallis 7.-9. klasside võimlemispidu. Meie klassi liikumiskava koosnes kolmest laulust. Esimeseks võtsime meie võimlemiskava teisest klassist, milleks oli hommikuvõimlemise kava. Teiseks tantsisid Kristofer, Mart, Kaur, Konrad, Jens ja Markus valssi Marie Underi laulu järgi ning kolmandaks lauluks oli “Hips don’t lie”. Sel aastal me kahjuks kolme parima sekka ei saanud, kuid kava esitada oli lõbus.

Autor: Anette
Pilt: erakogu

Lisas: opilane138b 09.12.2019 15:03

Märgipidu

13 november toimus Tallinna Reaalkooli esimene põhikooli märgiaktus. Ka meie klassist said kõik märgi rinda. Kõigepealt käisime 138. lennu, klassijuhatajatega, õppealajuhatajaga ja direktoriga Reaali poisi juures. Kooli aulas toimus märgiaktus, kus igale õpilasele anti märk isiklikult direktori poolt kätte. Peale märgiaktust kuulasime c-klassi õpilaste muusikapalasid ning sõime torti. Õhtu lõpetuseks mängisime Piret Otsaga tantsulisi mänge. Märgiaktus oli väga tore ja meeldejääv üritus.

Teksti ja piltide autor: Anette

Lisas: opilane138b 16.11.2019 14:27

Stiilinädal

11-15 november toimus stiilinädal. Esmaspäeva stiiliks oli meemipäev, teisipäeval filmitegelased, kolmapäeval metsik lääs, neljapäeval kleidipäev ja reedel 90ndad. Meie klassist võtsid paljud sellest nädalast osa.

Teksti autor: Helis Lisette

Piltide autorid: õpetaja Helli Juurma, Jens, Anette

Lisas: opilane138b 15.11.2019 17:29