“Friends for Life”

Kui ma väike olin kuulasin tihti Sarah Brightmani ja Jose Carrerase poolt lauldud Andrew Lloyd Webber’i teost „Amigos Para Siempre“ – „Friends for life.“ Peale nädalat Tetovos, Makedoonias, kui oli head aega ütlemise hetk ja pisarad voolasid, kuulsin oma peas seda laulu. Sama liigutav, kiindumust ja sõprust täis oli ka meie Erasmuse grupile lahkumishetk. Olime saanud endale palju erinevaid, erilisi ja lähedasi sõpru selle nädalaga. Koos olime üle saanud esimesest võõrastamisest ja uue keskkonnaga harjumisest, omaks võtnud ja kiindunud peredesse, kes meid majutasid, tutvunud Tetovo kooliga, Opeli esindusega, lahendanud ülesandeid, koos rõõmustanud, muretsenud ja pingutanud.
Olen väga tänulik võimaluse eest osaleda Erasmuse „Accompany Me“ programmis, õnnelik et oli võimalus nii erilise ja teistmoodi riigi külaline olla. Saime harjutada inglise keelt, kohaneda mitmete uute olukordadega ja lahendada tulevaseks eluks vajalikke kaasuseid. Tõeliseks väärtuseks pean, et reisi lõpp oli meie jaoks pikkade sõpruste algus ja lahkusime Tetovas kaasas mitmed küllakutsed, lubadused olla teineteise jaoks olemas ja suure ootuse, et järgmisel kevadel võõrustada kõiki Tallinnas ja Reaalkoolis.
Äitah õp Eglele ja õp Riinule – see nädal oli fantastiline.

Kertu