Botaanikaaias õppekäigul

15. mail käisime botaanikaaias õppekäigul. Tegelesime mullaga – tutvusime erinevate muldadega ning töötoas tegime erinevaid katseid.

Lisas: 3eee 25.05.2019 05:24

Lõpureis Pranglile

Ăśheksanda klassi lõpureisiks valisime sellel aastal Prangli saare kĂĽlastamise. 13. mai hommikul sõitsime Leppneeme sadamasse ning asusime Prangli poole teele. Kohale jõudes saime oma esimese elamuse ja ĂĽletasime ootused ĂĽhe kastiauto mahutavuse osas – kõik 30 õpilast ja giid mahtusid kenasti ĂĽhte autokasti. Tegime selle autoga mööda saart sõites tutvust ning igas peatuskohas rääkis meie giid Mikk erinevaid lugusid. Kõige eredamalt jäid meelde koolimaja, kus sel päeval õppis 2-3 last, ja gaasitoru, mille meie giid põlema pani.
Ööbimiskoht oli erakordselt ilus – otse mere ääres. Käisime õhtul saunas ning meres, mis oli ka omaette kogemus. Grillime, saunatamine ja lõkke ääres istumine oli tore. Hilja õhtul käisime tĂĽdrukutega veel päikeseloojangut vaatamas.
Kui esimesel päeval meil ilmaga eriti ei vedanud, siis teisel päeval paistis päike ja ilm oli soojem. Teel tagasi mandrile istusime isegi õues, mängisime kaarte ja püüdsime vaheldumisi tugeva tuulega minemalennanud kaarte kinni.
Kokkuvõttes oli see üks vahva klassireis ning tuleb tõdeda, et meie klassiga ei hakka kunagi igav.

Epp, Epp Maria, Maarja-Liis

Lisas: 3eee 17.05.2019 04:35

Ajarännak aastasse 1869

Ajarännakul, 2. mail rändasime 150 aastat ajas tagasi ehk aastasse 1869, mil toimus 1. laulupidu. Õpilased ja õpetajad kandsid vastava ajastu riideid (põhiliselt rahvariideid) ning ka koolitunnid toimusid vastava aja stiilis. Tunnid olid päris huvitavad, sest toimusid vastava ajastu stiilis ning andsid hea ülevaate 19. saj tundidest. Päev algas õpetajate näidendiga laulupeo laulude valimise kohta ning ühislaulmisega. Vahetunnid olid pikemad ning sel ajal sai Piret Otsa juhendamisel aulas tantsu keerutada ning ajalehepoisid müüsid eriväljaannet Reaali Postipoiss. Söögivahetunnil sõime mulgiputru ning rammusat kama, mis olid üllatavalt head. Järgnes kogu kooli moodustatud aastaarv kooli staadionil, kus me moodustasime aastaarvu 1869. Järgnes väga lõbus rongkäik omavalmistatud lipuga Kalevi spordihalli. Rongkäigu miinuseks oli see, et kahjuks oli vihmane ja üsna külm päev.
Spordihallis peeti päevakohaseid kõnesid ning toimus laulupidu, kus laulsid ainult mehed – naisi siis veel ju laulma ei lastud. Pidu lõppes väga toreda simmaniga, kus kogu kool sai tantsu keerutada. Ăśldiselt jäime ajarännakuga väga rahule ning selliseid päevi võiks veelgi korraldada.

Laura Greta, Andreas, Martin

Lisas: 3eee 10.05.2019 04:18

Teaduspäev

Meil käisid tundides 4 külalislektorit.

Andrus Rumm rääkis Ukraina sõjast. Teema oli väga huvitav, andis hea ülevaate. Pildid illustreerisid hästi ja panid mõtte kaasa lendama. Kõige enam jäi loengust meelde osa, mis puudutas kohaliku elu muutusi sõja alguses.

Evelyn Salm. Lühikokkuvõte söömishäiretest oli meeldejääv. Meeldisid näited isiklikust kogemusest. See loeng oli rohkem arutelu vormis.

Hindrek Lootus rääkis infosõdadest. Väga-väga huvitav teema. Head illustreerivad lisamaterjalid. Aeg jäi lühikeseks, oleks võinud rohkem kuulata.

Lauri Vahtre rääkis Eesti vabdussõjast. Sai meelde tuletada ajalugu. Hea, et toodi paralleele Anton Õunapuuga. Mulle meeldis, et tekst oli loogiline ja paeluv.

Pilleriin

Lisas: 3eee 08.04.2019 08:14

Maarjamäel

26. märtsil külastasime alles hiljuti avatud Eesti kommunismiohvrite memoriaali Maarjamäel. Kohal olles nägime sealset mälestusseina ja koduaeda, kus põimuvad unistused, mälestused ja koduigatsus. Samuti saime tutvuda sealsete teabetekstidega.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 31.03.2019 10:17

Gregoriuse koraali õppimas

Jõuluvaheajaeelne reede (21. detsember) möödus meil projektipäeva “Reaal – see ongi kunst!” raames. Kooristuudio koos mõne poisiga pĂĽhendus sellel päeval gregoriuse koraalile ning nende laulmaõppimisele. Meile tuli kĂĽlla laulja- ja muusikaõpetaja Kadri Hunt. Tema rääkis meile gregoriuse koraali tagamaadest ja õpetas, kuidas väga algelise noodikirja järgi laulda.
Talvevaheajal tuli kokku kuueliikmeline seltskond (Epp Maria, Brigitta, Adeele, Liisi, Kati ja Ellen), kes pani kogu õpitu põhjal kokku esitluse. Meile oli suureks abiks ka meie koorijuht Heli Roos.
26. märtsil esitasime me Kooristuudio ja poistega (Joosep, Erki, Kert, Erik, Jakob ja Mart) 8. ja 9. klassidele ning ka koorijuhtidele Manchesterist, mida me gregoriuse koraali kohta õppinud oleme. Lõpetuseks saime ka kõik koos ära õppida kõige olulisema gregoriuse koraali “Ut queant laxis”.

Epp Maria

Lisas: 3eee 23.03.2019 07:33

Suusapäev

Tallinna Reaalkooli põhikooli suusapäev toimus Nõmme spordikeskuses 12. veebruaril. Enne meid olid 5. ja 6. klassid, siis tulid 7.-9. klassid. Alguses toimus teatevõistlus, kus meie klass sai disklahvi, sest tüdrukute puuduse tõttu suusatas tüdruku asemel Georg. Teatevõistluses osalesid Raimond, Erki, Pille-Riin, Georg ja Martin. Peale seda tuli väike paus, kus sai rääkida ja suusatada. Peale pausi pidid kõik võtma enda numbriga särgi ja individuaalvõistluse starti minema, kus osalesid kõik kohalolijad. Peale individuaalvõistlust sai juua kuuma teed ja süüa pirukaid. Päev lõppes umbes kell 13.00. Kahjuks paljud ei saanud tulla, kuna samal päeval esindati Reaalkooli geograafiaolümpiaadi piirkonnavoorus.
Kohalolijad olid aga rahul ja õnnelikud, sest ilm oli super!

Martin

Lisas: 3eee 13.02.2019 07:04

KUMUs

Reedel, 8. veebruaril käisime õpetaja Maarja Kellaga KUMU-s tutvumas Eesti kunstiga. Meie külaskäigu alguses jagasime ennast viide gruppi, kes kõik pidid otsima üles ühe Eesti kunstniku teose ning rääkima selle teose taustast, ning
selle teose mõttest. Tutvusime August Weizenbergi skulptuuriga “Linda”, Konrad Mägi õlimaaliga “Lõuna-Eesti maastik”, Viktor Karruse tööga “Sotsialistliku võistluse väljakutse vabariigi traktoristidele”, Raul Meeli trĂĽkimasinaga loodud “Laulva puuga” ja F.F.F.F.F fotoinstallatsiooniga “Minu miljonidollariline nägu”. KĂĽlaskäigu lõpus anti meile natukene aega ka iseseisvalt KUMU väljapanekuga tutvuda.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 11.02.2019 06:30

137. lennu jõuluõhtu

Jõulud hakkavad lähemale jõudma ning sellel reedel jõudis taas kätte aeg  oma pidulikud riided kapinurgast välja võtta ning sammud tavalisest  hilisemal ajal kooli poole seada.

Meie jõulupidu algas meie armastatud õppealajuhataja ja bioloogiaõpetaja Tiina Talvi ja direktor Ene Saare sissejuhatavate kõnedega. Nad palusid meil olla hoolsad koolitöös ning leida pingelise jõulueelse aja kõrvalt aega ka iseendale.

Nüüd jõudis aeg kätte viktoriiniks. Sellel aastal saime seda teha muidugi telefonirakenduses Kahoot. Viktoriini ajal sai palju nalja ning tosinkonnale küsimusele vastamine möödus lõbusas seltskonnas hämmastavalt kiiresti. Võitjaks osutus seekord Robin Hendrik.

Peale tujutõstvat Kahooti jõudis aeg individuaalseteks esinemisteks. Esinejaid oli ka meie klassist. Epp-Maria ja Brigitta esitasid laulu “It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas”.

Muidugi ei saa ükski selline üritus lõppeda ilma kingituste  jagamiseta. Seetõttu olime oma õhtule kutsunud ka jõuluvana. Klassi kingikoti saamiseks pidid kõik klassid esitama endale sobiliku etteaste. Meie esitasime kolmehäälselt tuntud sepapoiste laulu.

Kinkide jagamise järel suundusime samal korrusel olevasse klassi, kus kõik oma lühikeste luuletuste, laulude ja tantsude eest  nimelised kingid kätte said. Loomulikult tekitas kõige rohkem elevust Andrease kingitus 🙂

Peale kingikottide tühjenemist suundusime taas aulasse, kus saime tunnikese ka  tantsida.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 18.12.2018 10:39

Jõulupidu vanematega

Kolmapäeval, 5. detsembril toimus meie klassil jõulupidu, mida pidasime traditsiooniliselt koos oma vanematega. Kell 18.00 saime kokku aulas, kus Andreas Toomas ja Epp-Maria juhatasid meie õhtu sisse. Sellele järgnes meie klassivanem Martini lühike kõne. Martin rõhutas oma kõnes meie klassi ühtsust ning kokkuhoidmist. Samuti rääkis ta meie saavutustest olümpiaadidel ning ägedatest klassilõpureisidest. Peale Martini kõnet saabus kätte aeg Epp-Maria ja Brigitta etteasteks. Nad esitasid meile laualu “It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas”. Neid saatis klaveril meie kooli vilistlane Annika Lundver. Nüüd oli aeg niikaugel, et suundusime alla võimlasse, kus tomusid Georgi juhendamisel pallimängud. Vaatamata
väikesele lõbusale segadusele laabus kõik hästi ning kõik osalejad said jääda oma tulemusega pallimängudes igati rahule. Peale väsitavaid pallimänge saime liikuda tagasi aulasse, kus Paul s esitas meile oma Diabolo kava. Et olime peole kutsunud ka Piret Otsa, saime tema juhendamisel eri rahvaste seltskonnatantse tantsida. Kõige meeldejäävamaks jäi tempokas troika, mida  meist vaid vähesed õigesti tantsida suutsid. Samal ajal, kui meie tantsudest puhkasime, esines meile Kertu, kes oli ennast klaveril saatma kutsunud Jaanika Rand-Sirpi, kellega nad esitasid laulu “Sel ööl”. Nagu igal aastal, korraldasime ka seekord viktoriini. Erinevalt eelnevatest aastatest oli viktoriin nüüd individuaalne, seetõttu kasutasime selle läbiviimiseks Kahoot! keskkonda.
Kõige edukam meie viktoriinil oli Andreas. Peale tempokat pidu olime üpriski väsinud ja seetõttu oli meie õpetajal varuks meile lühike kõne. Saime vaadata pilte oma seiklustest viiendast kuni üheksanda klassini ning meie klassijuhataja Tiia Niggulis tuletas meile meelde paljusid toredaid seiku meie viimaste aastate ühistegemistest.

Andreas Toomas

Lisas: 3eee 17.12.2018 08:41