Koolirobootika võistlus RoboMiku Lahing

Aprillilõpus kogunesid Jõhvi spordikeskusse õpilased üle Eesti, et pidada maha suurim koolirobootika võistlus RoboMiku Lahing. Võistlusest võttis osa pea 190 meeskonda ligikaudu 500 osalejaga. Võistlusalasid oli 13, sealhulgas nii robotiehitamist kui ka lihtsalt programmeerimist. Alade koondtulemusel sai robootika Eesti meistri tiitli ja sellega kaasneva rändkarika tiim Robootika.COM Reaalkoolist, kuhu kuuluvad põhikooliõpilased Tallinna erinevatest koolidest. Kõige suuremaks väljakutseks oli tiimi jaoks Folkrace´i programmeerimine, sest kaugusandurid ei töötanud plaanipäraselt ja robot tuli suures ulatuses ümber programmeerida. Samuti tuli lõpetada sumo robot, mille programm valmis vahetult võistluse eel.

Jõhvi võistlusse andsid oma panuse  Nils Norman ja Kaur.

robootika