Jõulupidu

16. detsembril toimus Reaalkoolis 7-8 klasside jõulupidu. Ă•htut alustas aulas muusikapala, kus laulsid koorilauljad, mängisid viiulid, tšello ja kaks puhkpilli. Aulasse ilmus ka jõuluvana ning päkapikk. Kõik klassid pidid etendama ĂĽhe muusika- või tantsunumbri. Meie klass esitas jõululaulu “Aisakell” seda erinevatel pillidel mängides. Kui kõikide klasside numbrid olid esitatud jagas jõuluvana kätte iga klassi kingikotid. Edasi suundusime klassi 208, kus jagas päkapikuks riietunud Joosep meile kätte kingipakid. Kes tahtis, võis esitada päkapikule luuletuse ka, kuid enamus siiski tahtsid kohe oma pakki kätte saada. Oli näha kõikide õpilaste nägudest, et nad väga nautisid seda jõulupidu ning toredad kingid tegid meeleolu veel paremaks.

Karl-Ingmar

Kõigist kingisaajatest kõige õnnelikum oli Karl, kes saab oma hobuse ning printsessikrooniga nüüd mööda kooli ringi kepsutada.

Lisas: admin 23.12.2014 14:01

“Varesele valu…”

4. detsembril käisime vaatamas teatrietendust “Varesele valu…” Eesti Draamateatri väikeses saalis. Etendus keskendus noorte ja täiskasvanute probleemidele, etendati seitse erinevat tõsielul põhinevat lugu. Lood rääkisid depressioonist ja mustast august välja tulemisest. TeatritĂĽkk oli väga pikk- 2 tundi ja 30 minutit, kuid see oli sellisel viisil ĂĽles ehitatud ja näideldud, et kordagi ei hakanud igav ning isegi meie klassi kõige suuremad laterdajad hoidsid oma suud vakka. 🙂 Võib kindel olla, et see etendus kõnetas paljusid meie klassi õpilasi ning kõik said sellest väga hea teatrielamuse.

Karl-Ingmar

Lisas: admin 23.12.2014 13:51

Käik Kadrioru administratiivhoonesse

1. detsembril käisime klassiga Kadrioru presidendilossis ehk Kadrioru administratiivhoones. Pärast neljandat koolitundi sõitsime tasuta ühistranspordiga Kadriorgu ning sealt edasi jalutasime -15-kraadise pakase käes presidendilossini. Meiega tulid kaasa klassijuhataja, meie armas matemaatikaõpetaja ning ajalooõpetajad. Enne lossi sisenemist vaatasime kuidas teeb tööd vahtkond. Hoonesse sisenedes tehti meile ka turvakontroll. Meie giid rääkis meile väga huvitavat juttu hoone ajaloost ja arhitektuurist. Lossis oli ka mitmeid põnevaid maale meie riigipeadest ning kuulsaid skulptuure, millel oli mingi seos hoonega. Võib öelda, et see käik oli väga informatiivne kui ka huvitav ning meie klass jäi selle päevaga väga rahule.

Karl Ingmar

Pildid tegid Triin ja Kaspar.

Lisas: admin 23.12.2014 13:41

Kodanikupäeva viktoriin

26. novembril peeti meie koolis kodanikupäeva viktoriini. Meie klassist võistlesid viktoriinil Kai, Triin, Oliver, Mattias ja Kristjan. 8.a klass sai 7-9 klasside arvestuses 1. koha! (See võit tuli tänu sellele, et vahetunnis sai kõik ministrid ja ministeeriumid pähe õpitud). See oli alles esimene etapp kolmest. Veebruaris toimub Eesti Vabariigiga seotud viktoriin ning mais Euroopa viktoriin.

Karl-Ingmar

Lisas: admin 22.12.2014 14:41

Loovtööde esitlus

14. oktoobril toimus esimene loovtööde esitlus. Meie klassist esitasid oma loovtöö ära Anette M, Johanna, Annabel ning Kai, kes tegid loovtöö teemal “Reaaldisain”. Pildid: http://www.real.edu.ee/gallery2/main.php?g2_itemId=54758  Kristjan koos b-klassi Renega korraldasid jalgpalliturniiri 5.-6. klassidele ning Kaarel tegi oma loovtööks herbaariumi.  Veel saime näha isetehtud Longboardi, omatehtud ning salvestatud laule ja ka isetehtud kardinat. Kokkuvõtteks oli väga põnev ning huvitav pärastlõuna. Publikul igav ei hakanud ja esitajad olid ka väga tublid!

Maria

Lisas: admin 16.11.2014 15:01

Kooli sünnipäev, Taavi Kirss 125. lend

Tähistasime 29. septembril taaskord oma armsa kooli sünnipäeva. Kuuenda tunni ajal tuli meile oma kooliteest ning lenduritööst rääkima meie koolivend, Taavi Kirss. Ta näitas meile pilte, mis ta oli lennates teinud ning rääkis meile, kuidas üldse lenduriks saamise protsess käib. Poisid olid väga vaimustuses ning küsisid koolivennalt, et kas tal surmahirmu lendamise ajal ei ole olnud või et kas ta hädamaandumist on ka pidanud tegema. See tund möödus nagu lennutiivul ning kõik olid väga rahul, et just selline koolivend meile endast rääkima tuli.                              Järgmise tunni ajal kogunesime kõik staadionile, kuulasime direktori kõnet ning sõime torte ja küpsiseid. Tordid valmistasid Reeli ja Kai (1. tort) ning teise tordi tegi Henry, küpsised Triin.

Palju õnne, kallis kool!

Kai

Lisas: admin 16.11.2014 14:51

Eesti – Sloveenia

Eesti – Sloveenia jalgpalli 2016 EM valikturniiri mäng toimus 8. septembril. Tänu Kaspari isale saime seda täiesti tasuta vaatama minna. Eesti võitis mängu 1:0 ja kohtumise ainsa värava lõi Ats Purje. Pärast mängu olid kõik jalgpallifännid väga õnnelikud, sest Eesti oli valikturniiri hästi alustanud.

Oliver S.

Lisas: admin 16.11.2014 14:35

Spordipäev

2. septembril toimus Hiiu staadionil kardetud spordipäev. Võisteldi 60m, 500m, 1000m ning pendelteatejooksus, tüdrukud tegid palliviset ning poisid mängisid jalgpalli. Pendelteatejooksus sai meie klass 7-9 klasside arvestuses 8. koha, sest teatepulk kukkus maha. Pole hullu, ikka juhtub. Erko kaotas jooksu ajal tossu ära. Kah pole hullu, järgmine aasta seob paelad lihtsalt tugevamini kinni. Tüdrukutest oli 60m jooksus kõige väledam Renate, kes suutis endale välja joosta 7.-9. klasside arvestuses 1. koha. Väga tubli! Poistest jooksis meie klassis kõige kiiremini 1000m Kaarel, kes sai kokkuvõttes 10. koha.

Lisas: admin 16.11.2014 14:30

1. september

1. septembril alustasime oma kooliteed 8.a klassis. Nagu tavaliselt, hakkas aktus kell 9 ning direktor Ene Saar pidas kõnet, soovides meile ilusat ja edukat kooliaastat. Pärast aktust toimus meil ka klassijuhatajatund, kus saime näha, mitu poissi suvega pikemaks kasvanud on ja kes meist on suvel kõige rohkem päevitanud. Väga tore oli jälle näha oma armsat ja kokkuhoidvat klassi!

Kirsika

Lisas: admin 16.11.2014 14:11

Kooliaasta lõpetamine

6.juunil sai läbi meie seitsmes kooliaasta. Kooli staadionil toimus aktus, kus kõne pidas Ene Saar ja autasustati parimaid õppijaid.  Meie klassist said kiituskirjad Mattias ja Triin.

Me klass jääb üksteist kindlasti väga igatsema! Mõnusat suve ja kohtumiseni sügisel 8.a klassi õpilastena 🙂

Lisas: admin 11.06.2014 20:09