Kaastundeavaldus

Posted: 10th märts 2014 by admin in Määratlemata

Tallinna Reaalkooli 128. lennu b-klass avaldab kõigile kooliõdedele ja -vendadele, kooli töötajaskonnale ja lähedastele kaastunnet austatud direktori Gunnar Polma kaotuse puhul.

Jääme direktorit meenutama hea sõnaga.

Mistoimub.ee ehk detsember kuni mai

Posted: 9th mai 2013 by admin in Määratlemata

– Jõulupeo korraldamine sujus nagu valatult. Hubase telekaõhtu teema paistis külalistele meeldivat ning valminud filmid pakkusid vaatamisrõõmu kogu õhtuks. Õhtujuhid pakkusid mitmekülgset huumorit ning iga klass sai suu viineripirukatest rasvaseks.

– 17. jaanuari teatrireis Pärnusse oli täis üllatusi. Esialgse “Uhkuse ja eelarvamuse” asemel ootas huvilisi ees boyband, kes laulu ja tantsu saatel veidike tänapäevasema tüki esitas.

– HTG külastamine.

– Vilistlaste päev

– Aastaraamatu vuntsimine, mis läheb siiani üle kivide ja kändude. Iseloomustuste osa on üldpildi kokkupanemise kõrval käkitegu!

-Suusabaasis oli tantsupidu ning parimad isamaa pojad ning tütred radadele tiritud. Meie klassis esinesid eriti hästi Karl-Martin ja Piret. Congratz!

– 100 päeva ball, kus neiud oma parimates kleitides ning noormehed šikkides ülikondades/frakkides tantsu lõid. Õhtuga võib igati rahule jääda: mõnus aristokraatlik õhkkond, maitsev söök, pidulik polonees ja muud tantsud, humoorikas pildistamine ja palju-palju rõõmsaid inimesi. Ja muidugi prints Jüri.

DSC_3892

– Evelin Ilvese ja Toomas Tõniste koolikülastus ja Jüri aktus ehk tunnustame andekaid ja usinaid noori.

– Priiuse põlistamise päev: Gunnar Polma innustav kõne,  sini-must-valged lindikesed rinnus, isamaalisus, 22, Eesti Vabariik.

– Tallinna TV mööda koolimaja nuhkimas. Kokkuvõttes oli abiturientidest tehtud film ikkagi väga hea.

Vaata järele: http://www.tallinnatv.eu/index.php?id=6686

– Kesklinna kaunitar ja vägilane. Gustav Adolfi neiu sai endale käevangu vägilane Jüri-Mikk.

– Tutipidu, mille tagajärjel oli kool kui “Jääaeg 2” aset leidnud suur sula. Veidike vihma sai ka meie kallis naaberkool.

921434_10200994265246728_1517794923_o

– Lõpukell ja koolimajas käsikäes tormamine. Lendasid nii lauad kui ka toolid, kaasõpilaste koolitarbed ja algklasside õpilaste antud kaardid. Paar tunnikest jooksmist andis piisava koormuse ning põletatud kalorite hulk tehti Vabaõhumuuseumis tagasi kringli ja morsiga. Kuid see polnud veel kõik, sest tants ja trall jätkus kuni kuueni. Siis võisid väsinud abituriendid kodu poole jalutama hakata, rahvariided raskuseks seljas.

466758_10200994265326730_576542042_o

– Kogusime Eestis kuulsust tänu Eesti Ekspressile, kes otsustas meist uudise meediamaailma riputada.

922188_635511676463459_942911910_o

– Eksamiperioodi algus! Siinkohal pole muud öelda, kui

ни пуха ни пера!

 

Abilinnapea koolikülastus

Posted: 26th november 2012 by admin in Määratlemata

26. novembril, kodanikepäeval oli meil au oma koolis tervitata Tallinna abilinnapead Mihhail Kõlvartit.

Juba reedel hoiatati meid võimaliku külalise eest ning ajalooõpetaja Ahuna keelas kategooriliselt esmaspäevasesse tundi hilineda. Lisaks sellele pidime üles näitama viisakust, küsima võimalikult palju arukaid küsimusi ning arvutid laualt ära!

Üldjoones oli härra Kõlvarti jutt asjalik ning esialgu kardetud liialt poliitiline promomine jäi ära. Selle asemel tõi ta välja olulised aspektid oleviku Eestis ning tuleviku Eestis. Nimelt oleme meie Eesti tulevik ning seetõttu kanname me tähtsat rolli.

Lisaks tegi ta meile ka korralikku küsimustega pommitamise vooru, kus kõik ajalooteemad alates Antiik-Kreekast kuni hiliste aastateni läbi käis. Vastuseid oli nii häid kui halbu, mida võis mõista õpetaja Ahuna näoilmetest ning žestidest.

Klassist esitatud küsimustele vastas härra Kõlvart küll napisõnaliselt või vastupidi laialivalguvalt, kuid huvitav oli see siiski, sest abilinnapead Reaalkoolis iga päev ei näe.

NB! Seoses kodanikepäevaga oli koolis ka iga-aastane viktoriin ning olulisim fakt sellest aastast on: 12.b klass võitis õpetajaid! Palju õnne klassile ning täname esindajaid!

Märgipidu

Posted: 26th november 2012 by admin in Määratlemata

9. novembril leidis Reaalkooli seinte vahel aset abituuriumi kauaoodatud sündmus – märgipidu.

Ürituseks sai pikalt ette valmistatud, juba kaheksa nädalat varem alustasime tantsutundidega, et ikka noorematele eeskuju näidata, kuidas ballisaalis end ülal pidada. Nagu tavaliselt, jõudis suurem osa seltskonnast peole stiilse hilinemisega, kuid oli ka neid, kes jõudsid aulasse alles tantsuosa lõpus. Siinkohal tuleb aga kiita meie rebaseid, kes olid nagu kord ja kohus õigeaegselt kohal ning valmis lennukaaslasi ning ka abituriente tantsitama. Bändivalik oli samuti geniaalne, sest ette said mängitud populaarsed ning vähempopulaarsed palad, mis tundusid alati kedagi piisavalt innustama tantsuplatsile tormama. Üldjoones läks ball korda ning mõnusateks vahepaladeks olid ka Piret Otsa mängulised tantsud (mis küll mõningatel juhtudel liialtvägivaldseks kiskusid, sest katsu sa korralikku polkat tantsida, kui ruumi ainult käputäis).

Kui kell lõi 21.00, oli aeg kaheteistkümnendikel liigsed kehad koolimajast välja laulda ning algas pidulik ning salajane tseremoonia, mis võttis endas kokku midagi ametlikku, midagi tabavat, midagi kollektiivset, midagi humoorikat ning midagi rõõmustavat. Kogu komplekt lõppes alles südaööl, kuid lennuga ning märgivääriliste õpetajatega veedetud aeg oli lõbus!

midagi humoorikat

 

Peterburi reis 26.-28. okt 2012

Posted: 5th november 2012 by admin in Määratlemata

Väljasõit Albule

Posted: 19th oktoober 2012 by admin in Määratlemata

Kolmapäeval, 17. oktoobril käisime klassiga Albul, et tutvuda Tammsaare kodukohaga ja saada suurest mehest ja tema teostest rohkem teada. Rõõmsameelne giid näitas meile kompleksi kuuluvaid hooneid, seletas lahti erinevate tööriistade otstarbed ning rääkis eluolust tol ajal. Toas jäi silma 1940. aasta ajaleht, kust leidis nii mõnegi humoorika kuulutuse:

Eraldi ruum oli loodud Tammsaare teoste kirjeldamiseks. Seal leidus kokkuvõttes, mõtteid teostest, artikleid, arvamuslugusid ning isegi plakat kõigi Tammsaare tõeõiguslastega. Peale ekskursiooni saime ka ise lavastada lõike Antoni teostest.

Siin on väike galerii päevast:

Lennusadama külastus

Posted: 19th oktoober 2012 by admin in Määratlemata

28. septembril külastasime koos ajalooõpetaja Heli Ahunaga Lennusadamat. Esialgu tutvustati meile näitust, ajalugu ja näidati šõud. Siis sai igaüks juba ise uurima minna, mida angaaris veel leida võib. Huvipakkuvaimad atraktsioonid olid puldilaevukeste ujutamine, lennukisõit, filminurk reis-ümber-maailma ja loomulikult mereteemaliste riiete selgaproovimine, kus sai ka endist foto jäädvustada.

Aeg möödus kui linnulennul ning jäime külastusega väga rahule.

Väljasõit Albusse ja Tartu.

Posted: 16th oktoober 2012 by admin in Määratlemata

Kolmapäeval sõidame Albusse – kooli juurest sõidab buss kell 8:30. Seega, viimane aeg bussi astuda kell 8:29.59.

Reedel ülikooli minek. Kooli juurest start 7.30.

Hiljaksjääjaid ei oodata ja buss laseb jalga! Raha tagasi ei saa! Parem ole õigel ajal kohal 🙂

Paintballilahing

Posted: 16th oktoober 2012 by admin in Määratlemata

14. oktoobril käisime Danieli initsiatiivil SKP Paintballis lahingut pidamas. Kohal oli klassist lausa 21 inimest, featuring Markus Villig ehk kokku 22 inimest. Kokkuleppel tegime kaks tiimi vene keele rühmade järgi: Mals versus Kravtšenko. Lahingust on üles laetud ka üks videomaterjal.

http://www.youtube.com/watch?v=ZKPYYcixJMQ&feature=plcp

Oli lõbus ja sai klassiõed ja -vennad värviplärakaid täis lasta. Nii mõnigi läks koju sinikatega, kuid nalja oli nabani ja nabast ülespoolegi.

Reaal 131

Posted: 1st oktoober 2012 by admin in Määratlemata