100 päeva ball

Mäletan, tookord enne balli lähenes see sündmus küll ülehelikiirusel. Kleit oli vaja valmis õmmelda ja poloneesisammud selgeks saada. Ja kõik mis pidi saama teoks ka sai. Ka vahuveinipokaalid, mis minu pähe kildudeks kukkusid (vabandust, isiklikud mälestused). Tegelikult oli saal ütlemata kenasti üles vuntsitud, lauad ja suupisted ja kelnerid. Väga sümpaatsed ja elegantsed olid kuninglik paar Marge ja Hans, nende saatjapaarid ja loomulikult õhtu lõpuni põnevust üleval hoidnud Andres Harjad 12 A klassist. Tantsitud sai ka nii, et jalad valusad, loodame, et homsel lõpupeol see kordub.

Lisas: admin 21.06.2012 00:11

Lõpukell

Lõpukell. Traditsiooniline viimane koolikell, Ajaratta laul, kaardivahetus mudilastega, trollisõit Vabaõhumuuseumisse, sealsed mängud ja naer. Kusjuures, minu arvates väga suurepärane kokkusattumus oli just see, et meie kõige viimane koolitund leidis aset klassis 401 õp. Tiia Luugiga. Pisarad tulid silma juba siis. 🙂

Lisas: admin 21.06.2012 00:02

Tutipäev

Päev enne lõpukella oli kolmapäev. See kolmapäev oli koolis nostalgilisem kui kunagi varem. 127. lennul oli tutipäev! Kapsul oli propelleriga müts ja mänguauto, Karul ja Cärul nunnud ranitsad, kusjuures viimasel jalas veel Ed Hardy multikaga tennised :D. Välja pani selga Batmani kostüümi ja neidudel olid kiharad patsidesse punutud. Õhk oli täis naeru ja mulle. Vaatamata keelamisele sai natuke vett pritsitud 12 A klassi elu viimaste füüsika kontrolltööde peale ja õp. Karu lahkel loal 128. lennu kasvandikele. Hoopis võimsamaks kujunes veelahing garderoobis vahetult enne paharettide koolist lahkumist. Kapsu pildid: https://picasaweb.google.com/115459317826247156917/Tutid#

Lisas: admin 20.06.2012 23:57

Särgava peapesu

Oli taaskord kätte jõudnud üks päikseline kevadpäev,
nimelt 29. aprill, kuid seekord oli vaja täita missioon. Mitte igaüks ei saa
seda rasket ülesannet enda õlule võtta, vaid kõige nägusamad neitsikud ja
pompoossemad patsaanid võtavad selle tee ette. Meil oli suursugune ülesanne
pesta pead, habemes Särgava vana graniidist peanupukest. Kui kohale jõudsin,
olid maja ees olevad ämbrid juba (seebi)vett täis ja redelid haardeulatuses.
Pudireas tõtlikul sammul astudes lahkusime kooli territooriumilt ja seadsime
sammud kuju poole. Pärast väikese ummiku tekitamist oli aeg käised üles käärida,
redelid püsti vinnata ning küürima asuda. Varsti hakkas voolama silmnähtavalt
must vesi ja pesijate higi. Kõik said töökalt harjadega nühkida ja peagi olid abiturientlikud
käeliigutused tehtud. Ma usun, et mitte ükski reaalikas ei olnud varem olnud
nii õnnelik, et temal lasub kohustus pesta, eriti veel mingit vana meest. Jäi
üle vaid loputada ja rahul olla. Oma ebatavalise käitumisega teenisime muidugi
ka arvukalt pealtvaatajaid. Missioon edukalt sooritatud, liikusime sarnaselt
tulekuga kuju juurde nüüd vastassuunas. Nüüd on see tehtud, Särgava on puhas
poiss, vähemalt mõnda aega.

Lisas: admin 14.06.2012 15:45

FINAL FOUR

127b oli juba ennegi näidanud oma ĂĽlemvõimu jalgpallimaastikul, kuid sellise võimsusega ei iial varem! Finaalturniirile “Final Four” jõudsime seekord kĂĽll väiksema ponnistusega kui varasemalt, kuid energiat jagus ehk just seetõttu lõppu rohkemgi.

Poolfinaalivastane oli (tõenäoliselt) loosi tahtel 10.B, kes esmakordselt sai vastastega rinda pista gümnaasiumiarvestuses. See mäng oli äärmiselt võitluslik algusest lõpuni, suuresti tänu peakohtunik Markus Holstile, kelle stiil ei luba vilistada vigu! Kaheteistkümnendike väravaarve avas Oskar Kaldvee, kuid juba varsti vastasid kümnendikud omapoolse väravaga. Seisult 1:1 normaalaeg lõppeski ning tuli suunduda lisaajale. Kuid oh imet! Juba varsti sündiski Jüri-Karl Leppiku poolt kuldne värav imelisest kauglöögist ja mäng oli lõppenud rõõmustava tulemusega!

Kuna 12C oli teises poolfinaalis suutnud alistada 11.C klassi, tuli finaalis võidelda juba vanade tuttavate vastastega, kellega on omavaheline hõõrumine alati suur olnud. Juba enne mängu suutis kirgi ĂĽles kĂĽtta C-klassi endine kodanik Juhan “Juss” Jakobson, kes oli valitud korraldajate poolt kommentaatoriks.  Tema selgelt ĂĽhele poole kallutatud ĂĽtlused tõid kaasa “beekate” vilekoori. Kuid võitja pidi siiski ka seekord otsustatama palliplatsil. Esimene skoorija oli jällegi Oskar, kuid sellele vastas juba õige pea omalt poolt “tseekas” Valjo KĂĽtt. Rõõm jäi aga mehele ĂĽĂĽrikeseks, sest varsti õnnestus tal lĂĽĂĽa värav ka teisele väravavahile – seekord kahjuks enda omale. Hoogne mäng jätkus viimase hingetõmbeni, kuid C-klass pidi siiski tunnistama B-klassi paremust.

Ja nii kordus meie 2 aasta tagune võit Tallinna Reaalkooli gümnaasiumiklasside jalgpallivõistlustel! Oh neid pisaraid, jäätist, higi, olematut kummipuru (liiva), tulede sähvimist ja peaasjalikult võidurõõmu!!

Fantastiline korraldus, publik, ilm, mängukvaliteet, fännid! Kui ometi tihemini saaks osa võtta sellisest üritusest!

Tiimi kuulusid: JĂĽri-Karl “Löögi-JĂĽri” Leppik, Erik “IQ 200” Tamre, Oskar “Sinine särk” Kaldvee, Karl “Puujalg” Välja, Mattias “Käsipallur” Karu, Hans “Van der Tõrje” Vellama, Kristjan “Ujuja” JĂĽrisoo, Kristjan “Naiste lemmik” Jalakas, Mark-Kristian “Igavesti pingil” KĂĽttim ja muidugi peatreener Leo-Kristopher “Pep” Piel!

Tuuli

 

Lisas: admin 03.06.2012 02:13

Tagantjärele õpetajate päevast

Traditsiooniliselt – kas me pole sellega juba harjunud ja koguni sellest tĂĽdinenud? – toimus õpetajate päeval Reaalkoolis veretu riigipööre, seekord vahest veretumgi kui eelmistel aastatel. Ă•petajad said puhkust ja nende asemele asusid abituriendid.

Mina ja Ralf olime endale aegsasti broneerinud inglise keele tunnid – Ralf leidis, et vajab väljakutset. Otsustasime ingliskeelse viktoriiniga ĂĽheksandike ja kĂĽmnendike teadmisi kontrollida. Et väljakutse ei osutuks liiga kaelamurdvaks, võttis Ralf enese peale punktiarvestuse – mulle jäi kĂĽsimuste esitamine ja vastuste kommenteerimine.

Üldiselt näitasid noored laialdasi teadmisi ja suurt taiplikkust, masendav (seda minu hinnangul, Ralfi meelest oodatav) asjatundmatus valitses ainult kääbikute osas, keda ei suudetud võrratu J.R.R. Tolkieni kirjelduse põhjal kuidagi ära tunda. Pärast seda otsustasingi oma hilisemas kõnes vähemasti õpetajaid sel teemal valgustada, küll väljavilistamise hirmus eesti, mitte inglise keeles.

Raamatukogust võetud “Sõrmuse vennaskond” kaenla all, suundusin aktusele ja leidsin eest kõledavõitu aula, kus nappis nii õpetajaid kui ka õpilasi. Eriti viimastest olid kohale jäänud vist ainult aktuse korraldamisega seotud, aga vahest pole selles alalise ajanappuse tingimustes midagi ĂĽllatavat ega ka morjendavat. Ja siiski – kuigi ansambli T.H.E.M. liikmed võtsid oludest maksimumi, kippusid noodid suurde ja tĂĽhja aulasse kildudeks kukkuma.

Selles väsinud meeleolus läksin lõpusõnu ütlema. Mitu nädalat hiljem püüdsin öeldu Piret Järvela palvel paberile panna, aga see pole ju päriselt see: sõnad pidid mõjuma ausalt ja ehedalt just tolles ajas ja ruumis, kus neid ainsat korda esitasin. Niisiis, kulunud õhtupoolikul suures ja tühjas aulas rääkisin ma Sõrmusevaimust:

Kallid õpetajad! Täna – ja kuni viimase ajani tundus, et ainult täna – räägime teist.

„Õpetajad on tagasihoidlik ja väga vana rahvas, mis endistel aegadel oli märksa arvukam kui praegu. Nad armastavad rahu ja vaikust ja hüva viljakat mulda: heas korras ja hästi haritud maakoht on nende lemmikpaik. Nad pole kunagi mõistnud ega armastanud masinaid, mis on keerulisemad kui sepalõõts, vesiveski või kangasteljed, kuigi nad käsitsesid tööriistu päris osavasti. Isegi vanadel aegadel pelgasid nad tavaliselt „Suurt Rahvast“, nagu nad meid kutsuvad, ning tänapäeval hoiavad nad meie eest hirmuga kõrvale ja neid on üsna raske leida. Õpetajad on ergu kuulmise ja terava silmaga, ning kuigi nad kalduvad tüsedusele ega kiirusta ilmaasjata, on nende liigutused siiski kärmed ja osavad. Nad tunnevad juba ammusest ajast kunsti, kuidas vaikselt ja kiiresti kaduda tolle suure rahva koperdamise eest, keda nad kohata ei soovi, ning nad on oma kunsti nõnda kaugele arendanud, et inimestele tundub see nõiduslik. Kuid õpetajad pole tegelikult kunagi ühtki nõiakunsti õppinud ning nende tabamatus on puhtalt ametialase osavuse teene, mida pärilikkus ja harjutamine ning lähedane sõprus maaga on suuremate ja kohmakamate tõugude jaoks jäljendamatuks muutnud.“

Ilmselt mõned teavad, kust see jutt pärit on – nii kirjeldas vana ja võrratu Tolkien oma „Sõrmuste Isanda“ esimestel lehekülgedel kääbikuid. Minule on õpetajad ja kääbikud – ja paha sõna ei ole see mitte – kaua sarnasena paistnud. Mõlemad on ikka ajanud kusagil selle ilma äärealadel omaenese asja, nii et teised pole nende tööde ja tegemiste vastu suuremat huvi tundnud. Õpetajatöö on üks marginaalne asi, nagu öeldakse.

Aga muidugi eksib seda pidama teistsuguseidki tegelasi, nii nagu neid satub ka kääbikute rahulikku maanurka, iseäranis rahututel aegadel – näiteks praegu, kas pole? Kääbikute hulgas on neid, kes mäletavad veel haldjaid – ja päriselt ei ole nood Väikese Rahva ligidalt kadunud. Suure häda tunnil, kui kääbikute õlul lasub maailma kõigi ajastute saatus, näitavad haldjad teed – need vähesed, kes veel näevad põhjust sellel maal elada, kuigi teavad, et nende aeg on ümber saamas ja maailm peab muutuma, olgu siis hea või kurja mõjul. Ja kääbikud tõusevad kõrgustesse, nagu see ikka sündima peab neis lugudes, mis paljudele meelde jäävad ja hinge lähevad.

Aga kõik see poleks ju sündinud haldjateta, sest veel oma loojangulgi, veel siis, kui nad juba ammu igatsesid Läände, suutsid nad kaitsta kurjuse eest neid paiku, mida olid armastanud. Haldjate hääbuvat jõudu ja hiilgust kandsid Kolm Sõrmust. Kolm Sõrmust haldjahõimul sinitaeva all: Vee oma, Tule oma ja Õhu oma.

Vee Sõrmus aitas kandjal hoida ja säilitada palju head, mis mujalt oli ammu kadunud, aga pani ta samas enamgi igatsema Läände, üle Suure Mere ja teistele maadele. Seda igatsust olen ma oma õpetaja silmis näinud. Tule Sõrmus oli teistsugune – tema vägi kahanes aja jooksul vast kõige vähem, ja ka veel selles jahtuvas maailmas andis ta kandjale võime soojendada inimeste südameid. Tulest puudutatut olen ma selles majas kohanud. Aga kolmandat sõrmust, Õhu Sõrmust, ei osanud ma algul kellelegi anda. Siis tuli mul kohutav mõte – mis siis, kui see kuulub Reaali Vaimule?

Kuigi Väike Rahvas päästis suure maailma, ei saanud see siiski kõigi jaoks päästetud. Üks ajastu oli igaveseks läbi ning teine algamas – ja palju sellest, mis oli olnud, pidi igaveseks kaduma. Oli kääbikuid, kelle haavad olid liiga sügavad, et iial päriselt paraneda, haldjatest ei köitnud Uus Maailm aga enam ühtegi.

Koos nendega libisesid kaduvikku Kolm Sõrmust – ja nii saaks sellest majast igavese hundipassi ka Reaali Vaim. Seda ma ei taha – ja sestap pöördun teie poole. Teie olete ju kääbikud ja teist sõltub selle kooli veel tulemata aastate pale rohkem kui kellestki teisest. Ma soovin teile, et Reaali Vaim jääks Sõrmusest  ikkagi ilma – et ta selle asemel hoopis elaks ja oleks ja helgiks ja heliseks. Ma soovin teile ilusat õpetajate päeva.

Viimast korda Erik

Lisas: admin 03.06.2012 01:08

Ăślevaatlikult sĂĽndmustest

Teen siia lühikese kokkuvõtte Otsa sütitavast infotunnist.

 • 23. 09- 8.10 – kooli sĂĽnnipäevanädal
 • 23. 09- teadlaste öö (kohviku pidamine)
 • 29. 09- kooli 130. sĂĽnnipäev
 • 5. 10- õpetajate päev
 • 8. 10- kontsertaktus vilistlastele
 • 11. 11- märgipidu (20 eurot) + õpilase kõne + otsustada, kellele anname märgid (kahe nädala jooksul)
 • jaanuari viimane laupäev- vilistlaspäev
 • 16. 03- 100 päeva ball (16 eurot)
 • 25. 04- lõpukell (4 eurot) + õpilase kõne 
 • 29. 04- Särgava peapesu
 • juuni- lõpetamine (32 kuni 45 eurot) + õpilase kõne
 • kevadel aastaraamat

 

Lisas: admin 30.08.2011 14:48

Spordipäev

Spordipäev 2.sept.Hiiu staadionil.Kohale saab Nõmmelt, Mustamäelt,Õismäelt bussiga nr.10 (Pidu peatus)

10.-12.kl

9.00 10.kl. Rivistus

9.10 10ab P- kuulitõuge, T –pallivise

9.40 10c11c P-kuulitõuge,T-pallivise (enne võiksid tõugata kuuli ja palli visata need, kes lähevad teadet

10.05 10 x 100m pendelteatejooks ( 5P+5T) jooksma)

10.05 10.kl.

10.10 11.kl.

10.15 12.kl.

10.20 10abc 100m jooks

10.20 11ab P-kuulitõuge, T-pallivise

10.45 12abc 100m jooks

11.05 12abc P-kuulitõuge, T-pallivise

11.05 11abc 100m jooks

11.10 10abc P- 2000m jooks, T- 500m jooks

11.30 12abc P- 2000m jooks, T- 500m jooks

11.50 11abs P- 2000m jooks, T- 500m jooks

12.30 Autasustamine

12.30-15.00 Jalgpallivõistlused

Palun kohal olla 15 min. enne starti!

Osalemiseks jooksudistantsidel on vajalikud kaks A6 formaadis (15x10cm) osalejakaarti.

Näidis:

15cm

1000m

 

Risto Rebane

9a kl.

 

 

10cm

 

Vabastatud õpilased osalevad kohtunikena. Palun registreeruda 1.sept.keh.kasv.õpetajate juures.

 

Lisas: admin 26.08.2011 16:20

127. lennu kooliaasta algus

Meie koolaasta alguse kokkusaamine toimub esmaspäeval 29. augustil kell 12.
Kohtume Nõmmel Glehni lossi juures. Sinna saab bussiga nr 10 (Vääna peatus),
Hiiu staadionist mööda ja vasakule ....
Päevakavas:
Tutvumine Glehni lossi ja pargiga Piret Otsa sĂĽtitav infotund ja ĂĽlesannete jagamine uueks aastaks piknik ja sportlik ajaviide spordikeskuses
Infoks: Riietus vastavalt ilmale, piknikukott nii endale kui sõbrale,
võimalus mängida võrkpalli, turnida ja ujuda, olemas ka kohvik.

NB! Mitteosalemisest teatada klassijuhatjatele hiljemalt reedeks.

Lisas: admin 26.08.2011 16:14

Parvematk 8.-9.06

Pilte näeb siit: http://fotoalbum.ee/photos/laurafoto/sets/1163811

Lisas: admin 10.06.2011 13:47