“Õhk, muld, vesi” Botaanikaaia kĂŒlastus

16. mail kĂ€isime botaanikaaias! Meil oli programm “Õhk, mul, vesi”. Isegi tee sinna oli meil lĂ”bus! KĂ€isime vĂ€iksel alal botaanikaaias ringi ja meile rÀÀgiti ja nĂ€idati, kuidas Ă”hurĂ”hku mÔÔdetakse, mis on hummushorisont (mulla pealmine kiht) ja mis loomi ning taimi botaanikaaia tiigist leida saab. Tegime toredaid tegevusi nagu – uurisime, kui happeline mĂ”ni muld on, kust suunast tuul tuleb ja saime ISE  putukaid ja taimi tiigist pĂŒĂŒda (loomulikult lasime nad pĂ€rast vette tagasi). Terve aeg pidime ka töölehte tĂ€itma, aga kĂ”ige tĂ€htsam on ikka, et saime jĂ€lle tundidest Ă€ra vahvale seiklusele!

pildid: Reet Varik ja Leene Juurma, tekst: Leene Juurma

Lisas: reetv 16.05.2024 16:01

5.b klassi hobid on kohal

Nagu ilmselt palju meist teavad, on viienda b klassi Ă”pilastel palju huvitavaid ja mitmekĂŒlgseid hobisid. Reedeti, klassijuhataja tundide ajal olemegi enda hobidest rÀÀkinud. Oleme saanud teada, et kĂ”ik Ă”pilased tegelevad vĂ€ga huvitavate hobidega. Hobide tutvustamine aitas meil teada saada nĂ€iteks tennise, korvpalli, ratsutamise, karate jne.

pildid: Reet Varik, kirjutas: Maria Mikkor

Lisas: reetv 16.05.2024 15:30

Õpioskuste olĂŒmpiaad

13. aprillil esindas meie koolivoorus edasisaanud vÔistkond Ôpioskuste piirkonnavoorus. VÔistkonda kuulusid Ingeborg Kivisaar, Loore Saar, Oskar Pihl, Adeele Randver ja Elsbet Steinberg.

Õpioskuste olĂŒmpiaadil oli viis erinevat tuba – varia, loodus, matemaatika, eesti keel ja arvuti. Igas toas sai punkte. Meie meeskond oli vĂ€ga tubli ja nad said Tallinna piirkonnavoorus esimese koha ning said edasi vabariiklikusse vooru.

Pildid: Reet Varik, tekst: Loore Saar

Peetri koge, Meremuuseumis :O

12. aprillil kÀis meie klass Meremuuseumis ehk Paksus Margareetas, kus meile rÀÀgiti Peetri kogest ja elust ammu aega tagasi. Saime teada, et Peetri koge leiti Kadriorust kortermaja tehes, kas pole huvitav?

pildid: Reet Varik, tekst: Leene Juurma

Liikumiskavad!!!!!!!!!!

NeljapĂ€eval, 11.04 oli meil liikumiskavade esitamine, meile oli see ju esimene kord, kui meie tegime neid, kuuendikele ju polnud! Meil lĂ€ks ikkagi hĂ€sti ja saime kĂ”ik liigutused, mis plaanis tehtud, kuigi me ei vĂ”itnud! Ma loodan, et teised on ka rahul! VĂ”itis tĂŒdrukutest 5.a ja poistest 6.b

pildid: Reet Varik, tekst: Tuule-Mai Luberg ja Maria Mikkor

Lisas: reetv 16.05.2024 15:26

Me saime vĂ”imaluse minna ,,Eesti mĂ€ngu” vaatama!!!

Veel mĂ”ned head uudised! Me saime reedel 5.04 vĂ”imaluse minna ,,Eesti mĂ€ngu” vaatama, KOHAPEAL! Seal oli IMELINE TOIT, mida saab igaĂŒks nautida 😉 ja hullult Ă€ge muuseumiosa. NĂ€gime lausa kahte vĂ”tet!

pildid: Reet Varik, tekst: Tuule-Mai Luberg

Anname ĂŒksteisele tunde!

Osadest Eesti keele tundidest anname oma klassikaaslastele ise tunde! Siiamaani on tehtud tunde nimetava, omastava ja osastava kÀÀnete kohta ja ka Euroopa riikide kohta.

pildid: Reet Varik, tekst: Leene Juurma

Kevadkontsert Mere pidu

3. aprillil toimus kevadkontsert Mere pidu. Meie klassil oli see tĂ€pselt pĂ€rast kehalist, seega kĂ”ik lĂ€ksid ise sinna. Muidugi kĂ”ik ei mahtunud bussi peale, sest meid oli pĂ€ris palju. Õnneks jĂ”udsid kĂ”ik ilusti Kalevi spordihalli kohale. Seal kontserdil laulsime erinevaid laule ja teised tantsisid ka, mĂ”ni tants oli ka natuke imelik. Tore oli see, et ka Ă”petajatele oli tants vĂ€lja mĂ”eldud ning isegi meie eelmist klassijuhatajat oli tantsimas nĂ€ha!  LĂ”pus saime kĂ”ik koos tantsida. PĂ€rast seda oli koolipĂ€ev lĂ€bi.

pildid: Reet Varik, tekst: Nora Isabella Lepp

TeaduspÀev

2. aprillil toimus meie kooli 20. TeaduspĂ€ev. Toimus ka teaduspĂ€eva aktus, kus jagati auhindu ja Ă”nnitleti heade saavutuste eest. Meie klassist kutsuti ka mitu Ă”pilast sinna aktusele. PĂ€rast aktust sai all sööklas torti sĂŒĂŒa ja morssi juua.

Tekst: Loore Saar

Lisas: reetv 16.05.2024 15:25

Kooli, AGA ilma seljakotita!!!

Juhhuu! Me saime tulla kooli Ă€mbri, töökoti, loomapuuri ja kasvĂ”i potiga!!! Meie klass oli mega loov ja mĂ”tles palju erinevaid asju vĂ€lja nagu nĂ€iteks need siin: PRÜGIKAST, POTT, Maxima poekott ja veel igasuguasju. Aga see oli ka hea pĂ€ev nĂ€ha mida teise klassid tĂ”id! VĂ€ike nukuvanker, loomapuurid, arvutikotid – need oid teiste klasside omad. MĂ”ned tulid ka ĂŒldse ilma millegita.

Pildid: Reet Varik, Tekst: Tuule-Mai Luberg