Poiste tehtud lahedad labĂĽrindid

autor: Eva

Lisas: kati 21.04.2020 11:40

Elsbeti lugu kodus õppimisest

Kodus õppimisest on juba üks kuu möödas ja tundub, et teine on veel ees. Vahepeal on kevad tulnud talve asemale. Kodus peab ikka õppimist kell üheksa alustama, aga saab kauem magada, sest ma magan nüüd ju klassis. Kodus on natuke raskem õppida, sest keegi ei seleta, kuidas ülesandeid teha. Ma kutsun ema ja isa vahepeal oma asju vaatama, aga mõnikord peavad nad tulemise asemel tööd tegema. Vahepeal on kodus lihtsam õppida, sest kui ma saan valmis ei anta kohe lisaülesandeid. Meie klass tegi lisaks kõigele muule ka Muru-Peetsud, minu oma juuksed kasvavad vist kahe nädalaga nii pikaks, et peab varsti teda niitma hakkama. Kehalise asemel käin isaga jooksmas. Ma polnud kunagi varem viis kilomeetrit jooksnud, vähemalt kuni selle ajani. Me tegime klassiga katseid, neist tehti videod. Veel kirjutasime palju erinevaid fantaasiajutte. Juttude kirjutamine on natuke huvitav ja natuke raske. Tegime eriti palju kunsti ja käsitööd. Näiteks meisterdasime liblikad ja joonistasime käeloomi. Teeme erinevaid videokõnesid, ma saan sõpradega videokeskkondades rääkida. Kuna palju asju on tarvis arvutis teha, siis ma oskan arvutit palju paremini kasutada. Me pidime tegema palju fotosid koolitöödest ja neid õpetajale saatma. Veel me näiteks mängime arvutis malet ja gomokut. Ma proovisin arvuti kaudu isegi gomokuturniiri. Õppisin hashi selgeks. Tegelikult tahaks väga kooli tagasi. Üksi on igav õppida, tahaks klassikaaslasi näha. Videotunnid on küll toredad, aga mitte nii hea, kui inimesi päriselt näha.

Lisas: kati 20.04.2020 11:39

Mõned meie tegevused kodus

Lisas: kati 20.04.2020 11:37

Ă•pime kodus

Kui 12. märtsil selgus, et peame koduõppele jääma, olin alguses isegi natuke rõõmus, et saab koju jääda ja kaua magada.

Esimesel nädalal oli suhteliselt vähe õppida, siis aga hakati tasapisi natuke raskemaid kodutöid andma. Mulle meeldis, et sain oma e-maili ja e-kooli kasutaja, sest saan ise igal ajal õppimist vaadata.

Kui minult küsida, siis mulle meeldib siiamaani kõige rohkem eesti keel, sest seal on ägedad töövihiku ülesanded. Samas on ka keka tore, sest veedan ilusa ilmaga palju aega õues batuudil hüpates ja trikke tehes.

Minu jaoks on rasked mõned kunstiülesanded ja male, sest male läheb aina raskemaks.

Tavaliselt õpin kõik ise ära ja kella üheks on enamasti õpitud. Praegu on koolitööd täitsa parajalt, sest olen ära harjunud kodus õppimisega. Aga tahaks ikkagi tagasi kooli ja trennidesse, eriti tahaks klassikaaslasi, sõpru ja õpetajaid näha päriselt, mitte ainult arvuti ekraanilt.

Jutu kirjutas Adeele.

Lisas: kati 20.04.2020 11:05

Üks kõikide, kõik ühe eest!

Osalesime Eesti Koolispordi Liidu võimlemisfestivali  ja saime auhinna kõige sportlikuma kava eest.  Suured tänud Eva emale, kes meile kava selgeks õpetas.

Lisas: kati 20.04.2020 10:37

Kuidas otsida kĂĽsimustele vastuseid entsĂĽklopeediatest ?

1. b klass teab ja oskab 🙂

Lisas: kati 20.04.2020 09:11

Meenutusi talvest :)

Lisas: kati 20.04.2020 08:08