“Frideberta”

17. veebruaril käissuurem osa meie klassist noorsooteatris vaatamas etendust “Frideberta”. Etendus rääkis sõprusest ja hirmudest ning neist ülesaamisest. Etenduse sisust ma ei räägi, kui tahad teada mis juhtus, mine vaata ise;)

pildid: Reet Varik, tekst: Leene Juurma

Lisas: reetv 21.04.2024 11:15

Kiviõli mäe vallutamine

16. veebruaril käisime klassiga Kiviõlis suusatamas. Osa õppisid ka mäesuusatamist instruktori käe all. Päev oli ilusa algusega ja ei olnud ka väga külm. Kahjuks läks hiljem ilm halvemaks. Õnneks see ei takistanud meid, me oleme ju tugevad:). Oli seal ka üks imeilus kohvik, kus me puhkasime ja sõime. Ma arvan, et kõik said endale hea kogemuse ükskõik, kas sa oled varem käinud või ei.

pildid: Reet Varik, tekst: Tuule-Mai Luberg

Lisas: reetv 23.02.2024 15:39

Suusapäev!

13. veebruaril käisime Kõrvemaal suusatamas, seal olid ka 6. klassid. Igaüks pidi minema rajale, kuigi see võis olla väsitav, saime lõpuks head frikadellisuppi peale. Toimus ka võistlus ning meie klass sai esimese koha! Seal oli ka hea see, et sai tuubitada ja kelgutada lisaks lihtsalt suusatamisele. Ma usun, et igaühel oli tore ja nad nautisid seda. Me ei olnud seal väga kaua – hakkasime 9.00 kooli juurest liikuma ja olime juba 13.30 kooli juures tagasi.

pildid: Reet Varik, tekst: Nora Isabella Lepp

Lisas: reetv 23.02.2024 15:39

Kunstiringiga kunstihoones Lasnamäe paviljon

Esmaspäeval 12. veebruaril käis 5.-9. klasside kunstiring Lasnamäel kunstihoones. Seal on praegu näitus Hanna Samsoni elu ühest raskest osast, kuidas tuli paljut korraga ja järsku ning sellest teekonnast kuidas sealt edasi minna ja “uuesti sündida”.

pildid: Leene Juurma, tekst: Leene Juurma

Lisas: reetv 18.02.2024 12:45

Tutvumine Nukitsa konkursiga

7. veebruaril käisime viienda klassiga Tallinna Keskraamatukogus ja tutvusime Nukitsa konkursiga lähemalt. Me saime ise valida raamatute hulgast oma lemmiku. Meile tutvustati raamatuid lähemalt ja me saime otsustada ka oma lemmiku, saime teada ka väga põnevaid raamatuid meie vanustele.

pildid: Leene Juurma, tekst: Tuule-Mai Luberg

Lisas: reetv 11.02.2024 09:52

5.b ingliskeelses raamatukogus

Teisipäeval 6. veebruaril käisime klassiga inglise keele tunnis raamatukogus. Kõigepealt tutvustasid raamatukogutöötajad meile raamatukohvikut. Me saime kõik valida raamatu ja sellest rääkida, lõpuks valiti parimaks raamatuks “The boy in the striped pyjamas”. Pärast raamatukohvikut suundusime raamatukokku endale ingliskeelset raamatut valima. Paljud inimesed leidsid endale raamatu mida lugeda, ning laenutasid selle koju. See käik raamatukokku oli väga tore, ning huvitav.

pildid: Leene Juurma tekst: Maria Mikkor

Lisas: reetv 11.02.2024 09:52

Käisime linnas kolamas, Raeapteek ja Ajaloo muuseum

19. jaanuaril läksime kahe grupina, üks grupp meie klassijuhata Reet Variku ja matemaatika õpetaja Riin Saarega, vanalinna ja kahte muuseumisse, mis olid seotud meie kohustusliku kirjanduse “Mardileib”.

Raeapteegis saime teada, kuidas apteekrite elu käis ja nägime ka vanaaegsete ravimite koostisosi, nagu nahkhiire veri, ükssarvikusarve pulber ja kuivatatud siilid. Saime teada palju ka apteegisisemuse kohta, nagu mida tähista madu peekriga ja miks on kaks pudelit- üks punase ja teine sinise vedelikuga aknal. Meile räägiti tähtsate apteekrite suguvõsade kohta ja lõpus saime ka ise mardileiba ehk martsipani valmistada.

Ajaloo muuseumis saime veel rohkem teada pigem apteekrite suguvõsade kohta, panime ka kokku pusled ja pidime arvama ära, mida on pusledel kujutatud ning läksime keldri korrusele, kus saime täpselt teada mis need on ja milleks nad mõeldud on. Seal räägiti ka meile elust linnas ja sellest, mis oli varem seal muuseumi asemel, lõpus jäi ka aega ise ringi vaadata.

pildid: Leene Juurma, Riin Saar ja Reet Varik, tekst: Leene Juurma

Lisas: reetv 11.02.2024 09:50

Klassiga riigikogus

12.jaanuaril saime harukordset võimalust kogeda ja minna riigikokku koos klassiga. Meil oli üks tore giid, kes rääkis meile riigikogu hoone ajaloost, kuidas on riigikogu ülesehitunud ja näitas meile ka natuke seda hoonet seestpoolt. Kahjuks polnud sellel päeval Riigikoguistungit, aga saime seal istungisaalis ikka käia. See oli väga tore kogemus meie kõigi jaoks.

pildid: Reet Varik, Loore Saar, tekst: Loore Saar

Lisas: reetv 11.02.2024 09:38

Projektipäev

Kolmapäeval 20. detsembril oli meil koolis projektipäev. Päeva alguses käisime linna peal ingliskeelseid silte otsimas, ning panime neist pildid padletisse. Pärast siltide otsimist, läksime klassi, rääkisime klassi asjadest, ning pärast seda suundusime kõik koju.

Pilt: Reet Varik, Tekst: Maria Mikkor

Lisas: reetv 11.02.2024 09:36

Kaks jõulupidu, aulas ja klassis!

18. detsembril oli meil lausa kaks jõulupidu! Alguses olime aulas, sest seal toimus esimene jõulupidu, tantsisime, laulsime ja tegime veel ägedaid asju. Pärst kui aulas oli pidu lõpenud läksime klassi ja toimus veel üks jõulupidu! Avasime kingitusi ja tegime klassiõhtu!

Pildid: Reet Varik, tekst: Nora Isabella Lepp

Lisas: reetv 11.02.2024 09:31