“Õhk, muld, vesi” Botaanikaaia kĂŒlastus

16. mail kĂ€isime botaanikaaias! Meil oli programm “Õhk, mul, vesi”. Isegi tee sinna oli meil lĂ”bus! KĂ€isime vĂ€iksel alal botaanikaaias ringi ja meile rÀÀgiti ja nĂ€idati, kuidas Ă”hurĂ”hku mÔÔdetakse, mis on hummushorisont (mulla pealmine kiht) ja mis loomi ning taimi botaanikaaia tiigist leida saab. Tegime toredaid tegevusi nagu – uurisime, kui happeline mĂ”ni muld on, kust suunast tuul tuleb ja saime ISE  putukaid ja taimi tiigist pĂŒĂŒda (loomulikult lasime nad pĂ€rast vette tagasi). Terve aeg pidime ka töölehte tĂ€itma, aga kĂ”ige tĂ€htsam on ikka, et saime jĂ€lle tundidest Ă€ra vahvale seiklusele!

pildid: Reet Varik ja Leene Juurma, tekst: Leene Juurma

Lisas: reetv 16.05.2024 16:01

MĂ€ngujuhtide koolitus

9. mai oli mÀngujuhtide koolitus keskraamatukogus. Seal tegime takistusrada, mÀngisime erinevaid mÀnge ja arutlesime milline on hea mÀngujuht. Leppisime ka kokku jÀrgmise kohtumise ning jagasime Àra kes millal mÀnguvahetunde teeb.

tekst: Nora Isabella Lepp

Lisas: reetv 16.05.2024 15:33

Draamaprojektid ✅

7 ja 8 mai esitas viies b oma draamaprojekte. 7. mai Ôhtul olid publikuks meie pereliikmed. 8. mail saime esimese kolme tunni ajal nÀidata neljandikele, mis neid viiendas ees ootab. LavanÀrv oli kÔigil sees, aga midagi hullu kellelgi valesti ei lÀinud. LÔpus olid kÔik rÔÔmsad, et lÔpuks see ikka tehtud sai.

pildid: Reet Varik, tekst: Leene Juurma

Lisas: reetv 16.05.2024 15:32

Õpioskuste olĂŒmpiaadi talgud Tartus

Meie klassi tiim sai Üleriigilisse vooru!! Seekord toimus see Tartu Kesklinna koolis. Iga tiim sai vĂ”imlas ĂŒhe laua, kus taga sai ĂŒlesandeid lahendada. Ülesandeid oli erinevaid nii kirjalikke kui ka meisterdamis ĂŒlesandeid. Meie tiimi lemmik oli UV lambi ja epoksiidvaigu ĂŒlesanne, mis oli vĂ€ga lahe. Kahjuks meie tiim ei vĂ”itnud, kuid sai teise koha!

pildid: Reet Varik ja Haridusteaduste instituut, tekst: Loore Saar

Lisas: reetv 16.05.2024 15:31

5.b klassi hobid on kohal

Nagu ilmselt palju meist teavad, on viienda b klassi Ă”pilastel palju huvitavaid ja mitmekĂŒlgseid hobisid. Reedeti, klassijuhataja tundide ajal olemegi enda hobidest rÀÀkinud. Oleme saanud teada, et kĂ”ik Ă”pilased tegelevad vĂ€ga huvitavate hobidega. Hobide tutvustamine aitas meil teada saada nĂ€iteks tennise, korvpalli, ratsutamise, karate jne.

pildid: Reet Varik, kirjutas: Maria Mikkor

Lisas: reetv 16.05.2024 15:30

5.b Tervisemuuseumis kÀik

TeisipÀeval 16. aprillil kÀisime klassiga Tervisemuuseumis. Muuseumis rÀÀgiti meile teemal: minu muutuv mina. Tunnis saime teada palju selle kohta, mis siis saab kui me suuremaks saame. Meile selgitati ja tutvustati murdeiga, ning sellega kaasnevaid muutusi. Tund oli vÀga hariv ja me kÔik kogusime sealt teadmisi, mis aitasid meil mÔista mis meie kehaga toimuma hakkab.

pildid: Marit NÔmmik, tekst: Maria Mikkor

Lisas: reetv 16.05.2024 15:27

Õpioskuste olĂŒmpiaad

13. aprillil esindas meie koolivoorus edasisaanud vÔistkond Ôpioskuste piirkonnavoorus. VÔistkonda kuulusid Ingeborg Kivisaar, Loore Saar, Oskar Pihl, Adeele Randver ja Elsbet Steinberg.

Õpioskuste olĂŒmpiaadil oli viis erinevat tuba – varia, loodus, matemaatika, eesti keel ja arvuti. Igas toas sai punkte. Meie meeskond oli vĂ€ga tubli ja nad said Tallinna piirkonnavoorus esimese koha ning said edasi vabariiklikusse vooru.

Pildid: Reet Varik, tekst: Loore Saar

Peetri koge, Meremuuseumis :O

12. aprillil kÀis meie klass Meremuuseumis ehk Paksus Margareetas, kus meile rÀÀgiti Peetri kogest ja elust ammu aega tagasi. Saime teada, et Peetri koge leiti Kadriorust kortermaja tehes, kas pole huvitav?

pildid: Reet Varik, tekst: Leene Juurma

Liikumiskavad!!!!!!!!!!

NeljapĂ€eval, 11.04 oli meil liikumiskavade esitamine, meile oli see ju esimene kord, kui meie tegime neid, kuuendikele ju polnud! Meil lĂ€ks ikkagi hĂ€sti ja saime kĂ”ik liigutused, mis plaanis tehtud, kuigi me ei vĂ”itnud! Ma loodan, et teised on ka rahul! VĂ”itis tĂŒdrukutest 5.a ja poistest 6.b

pildid: Reet Varik, tekst: Tuule-Mai Luberg ja Maria Mikkor

Lisas: reetv 16.05.2024 15:26

Me saime vĂ”imaluse minna ,,Eesti mĂ€ngu” vaatama!!!

Veel mĂ”ned head uudised! Me saime reedel 5.04 vĂ”imaluse minna ,,Eesti mĂ€ngu” vaatama, KOHAPEAL! Seal oli IMELINE TOIT, mida saab igaĂŒks nautida 😉 ja hullult Ă€ge muuseumiosa. NĂ€gime lausa kahte vĂ”tet!

pildid: Reet Varik, tekst: Tuule-Mai Luberg